Nejčtenější články Maxiorla v roce 2011

Statistika čtenosti se nejlépe hodí někdy na konec roku. Jelikož jsem si ale dal na chvíli se psaním pauzu, rád bych se o přehled nejčtenějších článků v uplynulém roce podělil nyní. Zde je tedy seznam článků, které vás v jednotlivých měsících roku 2011 zaujaly nejvíce.

Leden 2011 - fotíme a programujeme

Jeden z prvních článků loňského ledna pojednával o programu Portrait Professional. Jedná se o povedenou aplikaci sloužící ke snadným retuším portrétových fotografií. Stačí do ní nahrát fotku, označit některé z částí obličeje a program se sám postará o úpravu pokožky a někdy i proporcí obličeje fotografované osoby. Výsledky jsou výborné.

Jako druhý nejzajímavější skončil v lednu článek věnovaný nástroji App Inventor, se kterým jste si mohli doslova naklikat aplikace určené pro mobilní operační systém Android. V průběhu roku však dal Google od tohoto nástroje ruce pryč, stejně jako od řady dalších svých služeb. Na třetím místě ve čtenosti skončilo představení GPS záznamníku Holux M-241.

Únor 2011 - Drupal a tvorba webu

Únorová statistika je převážně ve znamení článků o tvorbě webu. Ať už se jedná o články o Drupalu, nebo WordPressu, případně o moje zkušenosti s provozem virtuálního serveru u společnosti Linode. V únoru se také objevily Windows Home Server 2011 RC, Firefox 4 Beta a Chrome 10 Beta - články o nich se objevují v první desítce nejčtenějších.

Březen 2011 - suverénní Drupal a jeho upgrade

S velkým odstupem od ostatních článků se v březnu umístily moje zkušenosti s upgradem Drupalu z verze 6 na sedmičku. Zaujal vás také modul aktualizující český překlad Drupalu a tip na vylepšení kontaktního formuláře.

Duben 2011 - vychází kniha o Drupalu 7

V dubnu mi vyšla další kniha věnovaná redakčnímu systému Drupal. Článek o této knize překonal ve své čtenosti ty ostatní více než čtyřnásobně. Zaujalo vás také představení programu Sequel Pro sloužícího ke správě databází v prostředí Mac OS X. Zajímavostí je třetí místo, kde se objevuje příspěvek z diskuzního fóra s dotazem na Drupal 7 a program Artisteer.

Květen 2011 - Macbooky a ukládání dat v cloudu

V květnu jsem se s vámi podělil hned dvěma články o své zkušenosti s jablečnou platformou a notebooky od Apple. Zaujal vás také přehled cloudových úložišť dostupných zcela zdarma. V přehledu níže připojuji ještě i šestý článek žebříčku, protože mi připadá zajímavé připomenout tento výukový programovací jazyk.

Červen 2011 - novinky u Apple

V prvním letním měsíci vás nejvíce zaujaly zmínky o novinkách v produktech společnosti Apple, a to jak v případě jejich mobilního operačního systému iOS, tak co se týkalo iPhone 5. Podívali jsme se také na šifrování pevného disku pomocí freewarového programu TrueCrypt.

Červenec 201 - nový Mac OS X a rozhovor o nástroji PSDdark

Čtenost letních článků byla o něco nižší, ovšem u těch nejlepších se nijak neodchýlila od předchozích měsíců. Mým favoritem je článek o PHP Simple HTML Parseru, vás nejvíce zaujaly mé první dojmy z upgradu na nový Mac OS X.

Srpen 2011 - naklikání layoutu v Drupalu

V srpnu opět obsadil první místa statistik Drupal. Ostatně není se co divit, tomuto tématu se věnuji na Maxiorlovi poměrně často. Zaujal vás také článek o vytvoření image pevného disku.

Září 2011 - seznámení s Windows 8

První podzimní měsíc byl ve znamení konference BUILD a představení novinek z Windows 8. Konference jsem se zúčastnil osobně a podle toho také vypadala skladba článků na Maxiorlovi v tomto měsíci. První příčky ve čtenosti tedy obsadily právě informace o Windows 8:

Říjen 2011 - přichází Zoner Photo Studio 14

Začátkem října přišla tisková konference ZONER software a vydání nové verze správce a editoru fotografií Zoner Photo Studio 14. Ruku v ruce s ním se objevila nová Zonerama. V říjnu jste si mohli rovněž vyzkoušet vytvoření desktopové aplikace v PHP s využitím nástroje Phalanger. Nabídl jsem vám praktickou ukázku programu sloužícího k vyhledávání pozice webu na Seznam.cz, a to včetně zdrojových kódů.

Listopad 2011 - nový Adobe Photoshop Elements 10

V listopadu se objevila řada programů v nových verzích. Kromě řady novinek věnovaných těmto programům jsme přinesli i několik článků, například o novém Adobe Photoshop Elements 10 s automatickým rozpoznáváním objektů na fotografiích nebo o českém grafickém editoru RealWorld Paint.

Prosinec 2011 - rozhovor a článek o CMS Kentico

Pominu-li každoročně aktualizovaný článek o vánočních přáních, měl v závěru roku největší úspěch článek o systému Kentico, českém CMS, které dobylo svět na platformě ASP.NET. Podobně vás zaujal článek o skvělém programátorském editoru Komodo Edit a moje zkušenosti se zřizováním virtuálního serveru u WEDOSu.

Nejlepší z nejlepších

A konečně na závěr, zde je můj výběr loni vydaných článků, jejichž návštěvnost byla suverénně nejlepší:

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru