Jak vytvořit kompletní image disku pomocí HDD Raw Copy Tool

HDD Raw Copy Tool umí vytvořit úplnou kopii pevného disku (SATA, IDE, SAS, SCSI nebo SSD), USB nebo přenosných disků jako jsou karty SD, MMC a MemoryStick. Program vytvoří dokonalou duplikaci disku sektor po sektoru (MBR, záznamy o bootování, všechny oddíly i místo mezi nimi) bez ohledu na to, jaký operační systém je na něm nainstalován.

Tento zálohovací nástroj tak tedy podporuje Windows, Linux, Mac OS nebo jakýkoli jiný operační systém s libovolným počtem oddílů (včetně těch skrytých). Nečitelné oddíly program jednoduše přeskočí.

HDD Raw Copy Tool

Zálohování disku s HDD Raw Copy Tool

HDD Raw Copy Tool navíc umí vytvořit raw (dd) nebo image celého vašeho disku. Program tedy můžete využít pro zálohu a následnou obnovu pevného disku (či jen některých jeho sektorů) a kompletní přenesení všech dat z jednoho disku na druhý. Podporovány jsou:

  • rozhraní S-ATA, IDE (E-IDE), SCSI, SAS, USB, Firewire
  • velké disky (LBA-48)
  • pevné/SSD disky od výrobců Intel, OCZ, Samsung, Kingston, Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital a dalších
  • Flash karty (SD/MMC, MemoryStick, CompactFlash, SmartMedia, XD)

Program je dostupný ve dvou verzích. První z nich je s instalátorem (využije většina uživatelů) a druhá bez instalátoru (přenosná verze). Práce s HDD Raw Copy Tool není těžká, jelikož vás software celou dobu navádí. Po spuštění vyberete svůj disk a pokračujete dále klikáním na tlačítko Continue.

Po celou dobu máte v pomocníku odkaz s názvem Open Disk Management Console. Kliknutím na něj se otevře systémové okno Správa disků. V něm můžete jednotlivé oddíly na disku formátovat nebo odstraňovat.

Instalátor tohoto jednoduchého zálohovacího programu můžete stahovat z webových stránek HDD Raw Copy Tool.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

návštěvník

Dobrý den, program mi vždy nabídne pouze vytvoření souboru s příponou *.img a potom hlásí chybu:

27.8.2011 17:31:19   Target: [FILE] C:\Documents and Settings\ctibor\Dokumenty\Download\Obraz disku\zaloha\27_08_2011.imgc

27.8.2011 17:31:24   Locking device... 

27.8.2011 17:31:24   Unable to lock source device. Make sure you do not have open files on this device and try again.

Víte někdo co s tím? Díky.

návštěvník

spíš to je tím, že s diskem se pracuje. Neměl by být systémový.

návštěvník

Mám podobný problém jak Boryna - Locking device....pokud je to jak praví admin, tak je mi ta utilita prd platná - potřebuji naklonovat systémový disk. Může mi admin nebo někdo pls poradit, jakým způsobem se dá při použití hdd raw copy tool, případně nějakého jiného free softu naklonovat systémový disk 1:1 na druhý disk s tím, že bych jen v biosu pak nastavil jiné pořadí bootování disků a jelo by to?Konkrétně se mi jedná o W7 64b. Děkuji všem za rady...

návštěvník

Dobrý den,
před několika měsíci mi děti odpojili externí HDD 640GB. Po připojení je mi nabídnuto pouze opětovné formátování tohoto disku. Je vydět pouze název,ale nic jiného a to ani velikost.zřejmě došlo k poškození zaváděcího souboru a z toho důvodu není možné načíst disk a informace o disku.Jelikož mám na disku i zálohy a jiné soubory než jen video a fotky,prosím o radu,jak tento disk opětovně spustit -zkopírovat soubory a pak již ho nově naformátovat.
Děkuji,
S pozdravem: Roman

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru