Jak vytvořit kompletní image disku pomocí HDD Raw Copy Tool

HDD Raw Copy Tool umí vytvořit úplnou kopii pevného disku (SATA, IDE, SAS, SCSI nebo SSD), USB nebo přenosných disků jako jsou karty SD, MMC a MemoryStick. Program vytvoří dokonalou duplikaci disku sektor po sektoru (MBR, záznamy o bootování, všechny oddíly i místo mezi nimi) bez ohledu na to, jaký operační systém je na něm nainstalován.

Reklama

Tento zálohovací nástroj tak tedy podporuje Windows, Linux, Mac OS nebo jakýkoli jiný operační systém s libovolným počtem oddílů (včetně těch skrytých). Nečitelné oddíly program jednoduše přeskočí.

HDD Raw Copy Tool

Zálohování disku s HDD Raw Copy Tool

HDD Raw Copy Tool navíc umí vytvořit raw (dd) nebo image celého vašeho disku. Program tedy můžete využít pro zálohu a následnou obnovu pevného disku (či jen některých jeho sektorů) a kompletní přenesení všech dat z jednoho disku na druhý. Podporovány jsou:

  • rozhraní S-ATA, IDE (E-IDE), SCSI, SAS, USB, Firewire
  • velké disky (LBA-48)
  • pevné/SSD disky od výrobců Intel, OCZ, Samsung, Kingston, Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital a dalších
  • Flash karty (SD/MMC, MemoryStick, CompactFlash, SmartMedia, XD)

Program je dostupný ve dvou verzích. První z nich je s instalátorem (využije většina uživatelů) a druhá bez instalátoru (přenosná verze). Práce s HDD Raw Copy Tool není těžká, jelikož vás software celou dobu navádí. Po spuštění vyberete svůj disk a pokračujete dále klikáním na tlačítko Continue.

Po celou dobu máte v pomocníku odkaz s názvem Open Disk Management Console. Kliknutím na něj se otevře systémové okno Správa disků. V něm můžete jednotlivé oddíly na disku formátovat nebo odstraňovat.

Instalátor tohoto jednoduchého zálohovacího programu můžete stahovat z webových stránek HDD Raw Copy Tool.

Reklama

Komentáře

Dobrý den, program mi vždy nabídne pouze vytvoření souboru s příponou *.img a potom hlásí chybu:

27.8.2011 17:31:19   Target: [FILE] C:\Documents and Settings\ctibor\Dokumenty\Download\Obraz disku\zaloha\27_08_2011.imgc

27.8.2011 17:31:24   Locking device... 

27.8.2011 17:31:24   Unable to lock source device. Make sure you do not have open files on this device and try again.

Víte někdo co s tím? Díky.

Zkuste jej spustit s oprávněním správce.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

spíš to je tím, že s diskem se pracuje. Neměl by být systémový.

Mám podobný problém jak Boryna - Locking device....pokud je to jak praví admin, tak je mi ta utilita prd platná - potřebuji naklonovat systémový disk. Může mi admin nebo někdo pls poradit, jakým způsobem se dá při použití hdd raw copy tool, případně nějakého jiného free softu naklonovat systémový disk 1:1 na druhý disk s tím, že bych jen v biosu pak nastavil jiné pořadí bootování disků a jelo by to?Konkrétně se mi jedná o W7 64b. Děkuji všem za rady...

Zkuste Acronis Disk Director nebo Acronis True Image Home.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Dobrý den,
před několika měsíci mi děti odpojili externí HDD 640GB. Po připojení je mi nabídnuto pouze opětovné formátování tohoto disku. Je vydět pouze název,ale nic jiného a to ani velikost.zřejmě došlo k poškození zaváděcího souboru a z toho důvodu není možné načíst disk a informace o disku.Jelikož mám na disku i zálohy a jiné soubory než jen video a fotky,prosím o radu,jak tento disk opětovně spustit -zkopírovat soubory a pak již ho nově naformátovat.
Děkuji,
S pozdravem: Roman

Doporučuji napsat spíše do nějakého diskuzního fóra o hardwaru. Například do forum.cnews.cz.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář