notebooky

Jak změřit teplotu a otáčky ventilátoru na Macu? V příkazovém řádku!

Jak změřit teplotu a otáčky ventilátoru na Macu? V příkazovém řádku!

Všech na pozadí běžících nástrojů monitorujících teplotu a ventilátor jsem se už dávno zbavil. Ale přesto by se mi poslední dobou hodilo zobrazení informací z teplotních čidel a ventilátorů mého Macbooku. Našel jsem zajímavý nástroj zobrazující toto vše v příkazovém řádku.

Nejsem tak bohatý, abych si příště kupoval levný ASUS

Nejsem tak bohatý, abych si příště kupoval levný ASUS

O víkendu jsem nutně potřeboval koupit notebook s Windows, který by stačil na běžnou kancelářskou práci, občasné úpravy fotek a típání screenshotů. Nic extra, jen jako doplňkový stroj k Macbooku Pro, bez ohledu na výdrž či design. Vybral jsem si levný ASUS, což se ukázalo jako obrovská chyba.

Jaká je Bluetooth klávesnice Lenovo pro ThinkPad Tablet 2?

Jaká je Bluetooth klávesnice Lenovo pro ThinkPad Tablet 2?

V polovině března jsem si tu chválil tablet s Windows 8, Lenovo ThinkPad Tablet 2. K plnému komfortu práce mi po čase začala chybět klávesnice. Lenovo naštěstí začalo prodávat svou bluetooth klávesnici pro tento tablet i v Česku, takže ji už mám doma.

Lenovo ThinkPad Tablet 2: na záchod se nehodí, ale jinak je po všech stránkách skvělý

Lenovo ThinkPad Tablet 2: na záchod se nehodí, ale jinak je po všech stránkách skvělý

Myslím, že dlouho očekávaný tablet s Windows 8 od Lenova, se zalíbí každému, kdo hledá alternativu pro notebook. Lenovo ThinkPad Tablet 2 totiž není jen zábavně užitečná hračka jako iPad, ale skutečný pomocník.

Intel dnes prozradil, že se na ultraboocích, jež budou na trhu dostupné v posledním čtvrtletí tohoto roku, objeví možnost ovládání hlasem, podobná Siri na iPhonu.

Ultrabooky od Intelu budou mít hlasového asistenta

Intel dnes prozradil, že se na ultraboocích, jež budou na trhu dostupné v posledním čtvrtletí tohoto roku, objeví možnost ovládání hlasem, podobná Siri na iPhonu.

Hlasový asistent Watson se chystá na mobilní zařízení

Hlasový asistent Watson se chystá na mobilní zařízení

Hlasový asistent Watson od IBM je údajně v porovnání se Siri od Apple hlasovým géniem. Kdy se ho dočkáme na mobilních zařízeních?

Lenovo začne v ČR prodávat nové tablety s Androidem 3.1

Lenovo začne v ČR prodávat nové tablety s Androidem 3.1

Společnost Lenovo včera představila svoje první tablety zaměřené na běžné i firemní zákazníky. Ceny budou začínat na necelých 10 000 Kč s DPH.

apple ipad

iPad prý ubírá tržby notebookům a netbookům

Tablet od Apple na americkém trhu způsobil pokles poptávky po netboocích a levných noteboocích.

Lenovo Skylight - konkurence iPadu?

Lenovo Skylight - konkurence iPadu?

Podle zahraničního portálu DigiTimes společnost Lenovo posunula vydání svého smartbooku Skylight z dubna na červenec tohoto roku.

Sharp vyvinul 3D displej pro mobilní zařízení

Společnost Sharp, která již dávno není jen synonymem pro LCD panely a tiskárny, o sobě dává stále častěji vědět i na poli technologických inovací. Jedna z těch posledních je displej určený pro mobilní zařízení, který dá i bez brýlí vzniknout iluzi 3D prostoru.

Notebook Lenovo IdeaPad Y550: výkon a velký disk nejen pro zálohy

Notebook Lenovo IdeaPad Y550: výkon a velký disk nejen pro zálohy

Začátkem prosince společnost Lenovo pustila na trh novinku v podobě výkonného notebooku IdeaPad Y550. Ten bez problémů zvládá přehrávání filmů, kancelářskou práci, ale i řadu her.

Jaký výrobce notebooků má nejlepší železo?

Jaký výrobce notebooků má nejlepší železo?

Zahraniční firma SquareTrade poskytující pozáruční servis notebookům celkem 9 značek zjistila ze vzorku čítajícího kolem 30 000 modelů, jak spolehlivé produkty mají po letech používání nejznámější producenti.

Sharp NetWalker: Dotekový mini-netbook

Ke společnosti Sharp má bezesporu spousta příznivců mobilní techniky značně rozpolcený vztah. Na straně jedné firma vyrábí neuvěřitelně zajímavé hračky (Sharp Zaurus blahé paměti), ale na té druhé je obvykle nevozí mimo Japonsko.

Trvanlivější akumulátory míří do notebooků

Firma Boston-Power Inc. již začala s distribucí svých speciálních dlouho-držících baterií prvnímu výrobci notebooků.

Roztomilý 5" netbook Sharp PC-Z1 s ARM jádrem a Ubuntu

ASUS a jemu podobní sice procesorům řady ARM nijak přehnaně neholdují, na druhu stranu, takový Sharp je má docela rád. Důkazem toho je i uvedení nového ARM netbooku s Ubuntu.

Sony chystá novou řadu hiresových netbooků s Atomem N

Trh s netbooky se nám již pěkných pár měsíců čile rozvíjí, nicméně některé firmy se svojí nabídkou trochu zaspaly - pokud existují ultralevné netbooky, jistě jen málokdo dá 3-4x tolik za miniaturní notebook s poloviční výdrží. Přesto, že společnost Sony již uvedla v únoru svůj první netbook (Sony Vaio P), jeho cena jistě nejednoho příznivce mobility odradila - a na kolik že vlastně přijde tato v pořadí druhá pohledná novinka?

Zoufalý fanoušek notebooků Toshiba

Do redakční schránky mi dorazila zoufalá prosba od fanouška notebooků Toshiba. Doporučuji přečíst, je smutné, kam až lidé zajdou. Z pochopitelných důvodů jsem odstranil jméno dotyčného i přiložené kopie občanského průkazu:

Mivvy M313: Nekompromisní 13,3“ notebook s maximálním výkonem za minimální cenu

Mivvy M313 je nejžhavější novinkou, která se zítra představí na veletrhu IFA v Berlíně. Notebook s úhlopříčkou 13,3” pohání Intel® CoreTM2 Duo Mobile 2,40GHz. Po designové lahůdce mivvy M310 a pracovnímu UM470 je tak M313  třetí m trhákem této značky. K dostání bude ve třech variantách výbavy, přičemž nejlevnější bude na pultech stát jen 12.999 Kč včetně DPH.

Inovace v mobilní kanceláři: Ultra Mobile PC mivvy UM470

Nedávno oznámený subnotebook mivvy M310 se sotva objevil na pultech a už tu máme další novinku. Je jí mivvy UM470. Tentokrát se jedná o koncept UMPC, tedy o ultramobilní počítač. Takže základními poznávacími znaky jsou minimální rozměry, dotykový displej, výsuvná klávesnice a dlouhá výdrž na baterku.

Praha, 18. srpna 2008 - Značka mivvy o sobě dává vědět stále častěji. Dnes bylo v předpremiéře představeno nové UMPC mivvy UM470. Oficiálního uvedení se společně s mivvy M310 dočká až za 10 dní na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně.

Stylový 10“ mininotebook mivvy M310 za méně než 10 tisíc korun

Společnost mivvy a.s. dnes na českém a slovenském trhu představila svůj notebook model M310. Jde vlastně o předpremiéru. I když u nás se na pultech objeví už během několika dní, oficiální představení proběhne až během veletrhu IFA na přelomu srpna a září v Berlíně.

Subscribe to RSS - notebooky