Před pár dny jsem se zúčastnil školení na téma, jak dělat SEO lépe a rychleji v jazyce R. Kurz vedl legendární Marek Prokop a probíhal pod hlavičkou konference WebExpo. Musím říct, že jsem nadšen.
Anonce této akce zněla: dějepisář zvládne programovat roboty, ajťák naučí přírodopis, hudebkářka se dozví o fakenews, mediální výchova zaujme všechny učitele. Znělo to zajímavě, takže coby ajťák a částečný lektor jsem vyrazil mezi profi učitele pochytit nějaké nové znalosti.
Při tvorbě webů se primárně zaměřuju na Drupal, ale nevyhýbám se ani WordPressu. Jen jsem si celou dobu nebyl jist, jestli je WordPress skutečně taková šílenost, jak se mi jeví, nebo zda jsem jej pouze nepochopil. Vydal jsem se na školení Jana Biena pro odpovědi.
Dva roky mi trvalo, než jsem přestal školit pod jinými a začal vést kurzy pod svým jménem, tak jako stavím weby. Velmi často jsem přitom uvažoval o spolupráci a propagaci svých kurzů na portálu Naučmese. Je to přesně rok, co jsem se do toho pustil.
Na internetu i v počítačových školách je široká nabídka kurzů pro začátečníky a mírně pokročilé, kteří by se rádi naučili programovat s PHP. Za pozornost myslím stojí počin v podobě projektu s názvem PHP School. Naučí vás tvořit PHP skripty a zároveň zkontroluje vaše "domácí úlohy".
Když se chtěl člověk učit programovat dříve, musel se prohrabávat tunami textu na webech, kupovat drahé a neohrabané knihy nebo platit předražená školení. Někteří lidé se učili metodou pokus/omyl. To dnes není potřeba.
Někdy v létě jsem tu poprvé psal o různých online kurzech z oblasti IT, kterými by se dal vyplnit volný čas o prázdninách. V článku jsem zmínil také Microsoft Virtual Academy.
Chcete si vylepšit svou angličtinu, případně konečně začít s učením a osvojit si alespoň pár slovíček? Nedávno byl spuštěn nový web se zajímavou metodou výuky angličtiny pro samouky. Slibuje 5x rychlejší výuku než jiné metody při 15 minutách učení denně.
Otevřenou encyklopedii Wikipedia jistě není třeba blíže představovat. Najdete v ní informace snad o všem možném, k dispozici je v řadě jazyků, nechybí mezi nimi čeština a slovenština. Informace ve Wikipedii může kdokoli upravovat a doplňovat, což občas vede k tomu, že její údaje nejsou až tak zcela přesné, ale pro řadu informací je Wikipedia více než dobře použitelná. Víte o tom, že si databázi Wikipedie můžete stáhnout do počítače a prohledávat i bez připojeného internetu?
Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.
nesetkal jste se…