Vyhledávání

Video návody pro Drupal a jiné

Rád bych znal názor čtenářů Maxiorel.cz na video návody pro redakční systém Drupal, resp. moduly pro něj. Řada z vás se na mě obrací s otázkami, které je při osobním setkání velmi snadné vysvětlit, vyžadují si však vyprodukování velkého množství textu a obrázků, mají-li být rady pochopeny v textové podobě. Proto uvažuji nad tím, že bych zde čas od času, možná i pravidelněji zveřejňoval nějaká videa s komentářem a praktickými ukázkami implementace různých modulů pro Drupal.

MiniWeb: hosting zdarma pro vaši doménu

Máte vlastní doménu a hledáte webhosting? Pokud na této doméně nepotřebujete provozovat rozsáhlý web, ale chcete pouze vytvořit jakousi firemní vizitku s několika informacemi nebo klasický MFA (Made for AdSense) web, možná vás bude zajímat nová služba MiniWeb od Czechie. Pro vaši vlastní doménu totiž nabízí webhosting zcela zdarma.

Čeština pro Visual Studio 2008, novinky v 2010

Pro ty z vás, komu vadí absence češtiny ve Visual Studiu, mám dobrou zprávu. Microsoft nabízí doplňkovou češtinu pro Visual Studio 2008. Ta je k dispozici zdarma a funguje jak s placenými Visual Studio 2008 Professional a Visual Studio 2008 Standard, tak se zdarma dostupnými Express edicemi Visual Studia 2008.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Po několika akcích, během kterých bylo možné zdarma získat antivirový program se skenovacím jádrem Kaspersky, je to další bezpečnostní aplikace, která je zdarma. Tentokrát pochází přímo od Kaspersky Lab. Přesněji řečeno, jejím autorem je Oleg Zaitsev, pracující pro Kaspersky Lab. Jeho AVZ Antiviral Toolkit si můžete stáhnout zdarma a vyzkoušet i bez nutnosti instalace.

Dotaz ohledně CCk

Dobrý den,

mám upravený typ obsahu "článek" a to tak, že mám standardní pole "titulek", 2 pole vytvořené pomocí cck a to "uvodník" a "uvodni_obrazek" a pak již jen standardní pole "obsah.

1. Titulek
2. Uvodnik
3. Uvodni_Obrazek
4. Obsah

CCK a obrázkové pole

Dobrý den,

jaký rozšiřující modul pro CCK mi umožní vkládat obrázky ( obrázkové pole ), které mi dovolí vybírat a vkládat obrázky do článku, které jsou již nahrané na serveru? ImageField mě nutí tyto obrázky uploadovat přímo z počítače. Děkuji.

Online jízdní řády IDOS obsahují chybu

Jízdní řády IDOS, se kterými se setkáte na internetu, obsahují chybu. Než se dnes vydáte na cesty hromadnou dopravou, ujistěte se, že nebudete stát v sychravém počasí na zastávce zbytečně dlouho. Nevím, jak je tomu v ostatních částech republiky, a zda jízdní řády IDOS jsou chybné všude, nicméně pro Brno, resp. pro IDS JMK, informace o chybě platí.

Joblist spamuje na cizích webech?

Vypadá to, jako by známý server pro zprostředkování práce Joblist.cz chtěl parazitovat na cizích webových stránkách. Jak jinak si vysvětlit reklamu, která se bez dovolení objevila na tomto webu? V komentáři pod jedním ze článků byla uvedena adresa Joblistu a informace o tom, kolik nabízí pracovních nabídek. Viz obrázek:

Zkušenosti s upgradem Drupalu 5 na Drupal 6

Drupal 6 je k dispozici již několik měsíců a vzhledem k dostupnosti všech hlavních modulů (CCK, Views...) pro jeho šestou verzi jsem usoudil, že je nejvyšší čas začít s upgradem těch mých webů, které ještě pohání Drupal 5. Tímto článkem bych se tedy chtěl rozdělit o své zkušenosti z migrace a nabídnout jakýsi jízdní řád, který by vám přechod ušetřil.

Odesíláte zprávy o chybách?

Pokud používáte novější verze operačního systému Windows, jistě důvěrně znáte dotaz na odeslání zprávy o chybách. Je pravda, že pokud používáte pouze ověřené verze kvalitních programů (tedy ne betaverze a ne software z pochybných zdrojů), nesetkáte se s touto hláškou příliš často. Já osobně jsem ji většinou ignoroval a nic jsem nikam neodesílal.

Gmail nabízí změnu vzhledu

Populární poštovní schránka od Google, Gmail, byla vždy typická poněkud spartánsky vypadajícím uživatelským prostředím. Na druhou stranu nabízela a nabízí rychlost a všechny potřebné funkce fungují v různých prohlížečích. Nyní však Gmail přichází s novinkou - změnou vzhledu a použitím barevných motivů s fotografiemi. Stane se z Google Gmailu pomalý moloch, nebo si rychlost zachová a osloví i další uživatele?

Scheduler a Date_popup

Dobrý den,

dle návodu ve Vaší knize Drupal - 2. aktualizované vydání, jsem si zapnul moduly Scheduler a Date_popup ze sady Date. Scheduler funguje, tak jak má, ale nechce se mi zobrazovat javascriptový kalendář, který by měl zobrazovat právě modul Date_popup. Děkuji za radu.

Bakalka: školní web na Drupalu

Redakční systém se hodí pro celou řadu typů webových stránek. Od jednoduchých firemních webů, přes webové magazíny, až třeba ke školním webům. Tento týden byla spuštěna nová verze webových stránek Základní školy Bakalka. Web je postaven na Drupalu 6 a využívá celou řadu doplňkových modulů.

TomTom Go 630: GPS navigace pod stromeček

Uvažujete nad koupí GPS navigace, kterou darujete někomu pod vánoční stromeček? Mohla by to být právě GPSka TomTom Go 630, která nabízí řadu zajímavých funkcí, skvěle se s ní pracuje a nabízí i něco více, než jen běžné navigační funkce. Po delší době je to jeden z modelů, který mě zaujal jednoduchostí ovládání a přesností navigace. Před GPS dávám stále raději přednost mapám a paměti. Když se netrefím, alespoň poznám okolí místa, kam jedu.

Přednáška: Systém Drupal a nejen školní weby

Včera v odpoledních hodinách se v Brně uskutečnila akce pro učitele informatiky z jihomoravských škol zaměřená na seznámení s redakčním systémem Drupal. Měl jsem tu čest být hlavním a jediným přednášejícím, za což ještě jednou děkuji organizátorům ze Střediska služeb školám Brno. Přednáška trvala něco málo přes tři hodiny, probrali jsme úplné základy Drupalu a výhody hotových open source řešení.

Modul pro upozornění a poslat web kamarádovi

Dobrý den,

potřeboval bych modul pro zaslání upozornění z konkrétní stránky, uživatel buďto vyplní krátký formulář a nebo stiskne tlačítko "nahlásit špatný link", "nefunknční video" apod. a na danou mailovou adresu popř. do administrace se pošle zpráva o daném článku (stránce) odkud byla zpráv odeslána.

PDFCreator: nejen tvorba PDF

Za několik let své existence si PDFCreator získal řadu uživatelů a v podstatě tak vytěsnil další pokusy nabídnout zdarma dostupnou alternativu pro tvorbu souborů PDF. PDFCreator je zdarma dostupná virtuální tiskárna, do které můžete odeslat jakýkoli výstup z programu, který je schopen tisknout. Na jeho základě pak PDFCreator vytvoří soubor PDF. Ovšem nejen to. Tuto virtuální tiskárnu lze použít i k dalším výstupům.

metody plateb v ecommerci

Dobry den pane Polzer,

potřeboval bych poradit s modulem ecommerce pro drupal 5.12. a to presneni s metodami plateb,at hledam kde hledam, nikde jsem nenasel napriklad metodu faktura nebo zalohova faktura, vsude jsou pouze platba kartou, COD, PayPal nebo platby pres brany. Klasicke zpusoby jsem zatim nikde nenasel. S Drupalem pracuji cca 4 mesice, v zacatku me moc pomohla Vase kniha Drupal, ale modul ecommerce je zde zminen jen velice okrajove.

CCK

Dobrý večer,

vyskytl se problém s CCK. Mám dvě pole vytvořené v CCK. Pole "popisek_tapety" které je typu text, víceřádkové a pole "tapeta" které je typu obrázek. Pole slouží k přidávání tapet na web s tapetami na plochu pc. V současné době tedy mohu přidat pouze jednu tapetu s jedním popiskem. Chtěl bych ale přidat tapet více. Nikdy ale dopředu nevím, kolik jich do konkrétního článku dám. V tom je ale právě ten problém. Jak mám v CCK docílit toho, abych mohl pole "popisek_tapety" a "tapeta" při psaní článku přidávat vícekrát společně?

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru