Video: Představení novinek v Drupalu 7

Drupal 7 je k dispozici již několik dní ve finální verzi. Video v tomto článku vám stručně představí jednotlivé novinky, počínaje administrací, přes výčet všech modulů s popisem funkcionality až k ukázkám administrace, správy bloků a témat.
reklama

Články o Drupalu 7 jste na Maxiorlovi mohli najít již v minulosti, některé z nich zůstávají stále platné i pro finální verzi. Příkladem budiž instalace témat a modulů přes administraci Drupalu.

Toto video, přestože je dlouhé něco přes dvacet minut, vám ukáže průběh instalace Drupalu 7, při které zmiňuji některé z požadavků na hardware, respektive na konfiguraci serveru. Navzdory délce videa však nebylo možné jít do detailů. Nebojte, v nejbližší době najdete na Maxiorlovi ukázky všech nových funkcí v Drupalu formou videí věnovaných jednotlivým jeho částem.

Pokud se rozhodnete Drupal 7 instalovat, počítejte s těmito minimálními požadavky:

  • Webový server Apache 2.x nebo IIS 7 (poběží i na Apache 1.3 a IIS 5 a 6)
  • Databázový server MySQL snastavením max_allowed_packet = 16M (podporována je i open source MariaDB, pro vývojáře modulů je kdispozici podpora SQLite 3.x)
  • Minimální vyžadované PHP je 5.2.x, na verzi 5.3 pozor, některé doplňkové moduly mohou zlobit
  • memory_limit je třeba nastavit minimálně na 40 MB, ve videu uvádím 64 MB
  • Drupal 7 vyžaduje PHP rozšíření PDO, aby se mohl připojit kdatabázi
  • Dále je vyžadována podpora PHP XML, PHP GD (kvůli vestavěnému zpracovávání obrázků), max_execution_time na 30 s, register_globals = off, error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE, safe_mode = off a session.cache_limiter = nocache.

Budete-li mít problém s instalací Drupalu 7 kvůli PDO, koukněte na tento stručný návod: How to install Drupal 7 on HostGator

A nyní již slíbené video o Drupalu 7:

 

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Kdy muzeme ocekavat cestinu?

návštěvník

Pokud pohledáš, tak najdeš

návštěvník

myslim kompletni?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru