Informace o webu Maxiorel.cz

Maxiorel je blog zaměřený na témata okolo světa počítačů. Programování, tvorba webů, tipy k SEO a recenze zajímavých programů tvoří hlavní obsahovou náplň. Občas zde najdete také recenze tiskáren a dalšího hardwaru či jiné povídání související nějakým způsobem s informačními technologiemi.

Články doplňuje několik online nástrojů a her.

Historie webu

Současná podoba tohoto webu se postupně vyvíjela od konce roku 2005. Zprvu osobní web Jana Polzera postupně dostával tvář internetového magazínu, jehož náplní jsou recenze programů, zajímavosti z oblasti softwaru a tvorby webu, tipy na webové stránky a online služby. Od roku 2013 články o webových technologiích převládají.

V roce 2007 k pravidelně vydávaným článkům přibyla sekce s krátkými zprávami ze světa IT a v roce 2010 speciální sekce hostingy s přehledem webhostingů nejen v České republice.

Maxiorel.cz je registrován v mezinárodním systému ISSN pod označením ISSN 1802-470X. Maxiorel.cz je také ochranná známka číslo 347979 zapsaná v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví podle § 28 odst. 1 zákona č. 441/2003 Sb., v platném znění.

Redakce webu Maxiorel.cz

Autorem převážné většiny článků na webu Maxiorel.cz je Jan Polzer. Zúročuje zde své několikaleté znalosti se školením uživatelů PC a s publikováním v odborných tištěných a webových magazínech. Je také autorem řady českých knih o redakčním systému Drupal a o práci s počítačem obecně.

Od roku 2008 na web přispívali také další autoři, především do sekce Novinek o IT. Dnes již podstatnou část webu tvoří také jeho diskuzní fórum s radami a příspěvky čtenářů Maxiorla.

Od roku 2016 je web opět především profesním blogem Jana Polzera s minimem článků od dalších autorů. Máte-li zájem o publikaci svého článku ve formě guest postingu (unikátní článek pro web výměnou za vaši propagaci a zpětný odkaz), určitě se ozvěte.

Návštěvnost webu

Image
Návštěvnost webu

Další případné údaje o návštěvnosti jsou k dispozici v případě zájmu o inzerci na požádání.

Inzerce na webu Maxiorel.cz

Webový magazín Maxiorel.cz vám nabízí několik reklamních ploch, které jsou k dispozici pro vložení textové či obrázkové:

  • fullbrand
  • reklama uvnitř článku nebo pod ním
  • reklama v bočním panelu

O dostupnosti volných reklamních ploch se prosím informujte. V případě, že reklamní plocha není využita, běží v ní buď kontextová reklama nebo banner z reklamního systému.

Výchozí cena za pronájem reklamní plochy na tomto webu je 2 500 Kč bez DPH měsíčně.

Na Maxiorla můžete umístit i své PR články, například ve formě placených recenzí softwarových produktů nebo popisů online služeb. Články pak budou odpovídajícím způsobem označeny a zůstanou trvale v databázi webu, nebudete-li chtít jejich stažení po určité době. Cena za PR článek je 2 000 Kč.

Komentáře a diskuze

Obsah komentářů a diskuzí je moderován. Komentáře nesouvisející s tématem článku, urážlivý obsah, komentáře s odkazy parazitujícími na obsahu článků (budování zpětných odkazů, vaše affiliate kódy) a podobný nevhodný obsah je průběžně odstraňován.

Sekce s hodnocením webů není určena pro bezplatnou reklamu. Průběžně budou odstraňovány záznamy s odkazem v SEO úpravě, kdy je místo adresy webu uveden nějaký text s odkazem. Stejně tak budou odstraňovány příspěvky s krátkým textem a odkazem, kde se pisatel nenamáhá napsat o webu, který chce ohodnotit, nějaké podrobnosti.

Registrace a uživatelské účty

Údaje zadané do registračního formuláře pro vytvoření uživatelského účtu jsou uloženy pouze v databázi tohoto webu a nejsou předávány třetím stranám. Při vložení komentáře pod článek nebo do diskuzního fóra je zobrazeno jméno uživatele a odkaz na jeho webovou stránku. Každý registrovaný uživatel má zároveň vlastní adresu profilu na tomto webu, kde je volitelně zobrazena sada odkazů na jeho profily na sociálních sítích spolu s přehledem komentářů na tomto webu.

E-mailová adresa použitá při registraci je použita jen pro zaslání odkazu pro obnovu hesla a pro upozornění na reakce ostatních čtenářů či provozovatele webu na komentář vložený uživatelem.

Web Maxiorel.cz je registrován u Úřadu na ochranu osobních údajů pod jménem jeho provozovatele.

Přebírání obsahu

Kopírování textového obsahu webu bez výslovného souhlasu provozovatele je zakázáno. Přebírání obrázků a fotografií z článků je možné s využitím a zachováním licence Creative Commons 4.0 při uvedení zdroje a autora.

Nabídka recenzí

Máte-li zájem o recenzi softwaru či hardwaru, ozvěte se prosím na kontakt uvedený níže. Nepřijímám nabídky spolupráce nad recenzemi VPN, žádosti o účelové články se zpětným odkazem a podobné.

Provozovatel webu

Jan Polzer
Černého 45, 635 00 Brno
IČ: 756 84 411, DIČ: CZ8012293839

Zapsán u ŽÚ města Brna dne 4. 8. 2005, evid. č. 370306-67944-01, dne 19. 12. 2005, evid. č. 370200-2172865-00 a dne 23. 10. 2006, evid. č. 370200-825516997.

Kontakt

Pro spojení s provozovatelem webu použijte e-mailovou adresu jan.polzer@maxiorel.cz.

Maxiorel.cz běží na redakčním systému Drupal.

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru