Informace o webu Maxiorel.cz

Současná podoba tohoto webu se postupně vyvíjela od konce roku 2005. Zprvu osobní web Jana Polzera postupně dostával tvář internetového magazínu, jehož náplní jsou recenze programů, zajímavosti z oblasti softwaru a tvorby webu, tipy na webové stránky a online služby. Od roku 2013 články o webových technologiích převládají.

V roce 2007 k pravidelně vydávaným článkům přibyla sekce s krátkými zprávami ze světa IT a v roce 2010 speciální sekce hostingy s přehledem webhostingů a serverhostingů v České republice.

Maxiorel.cz je registrován v mezinárodním systému ISSN pod označením ISSN 1802-470X.

Maxiorel je ochranná známka číslo 347979 zapsaná v rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví podle § 28 odst. 1 zákona č. 441/2003 Sb., v platném znění.

Redakce webu Maxiorel.cz

 • Jan Polzer, šéfredaktor a provozovatel webu
 • Lukáš Polzer (sekce hostingů)
 • řada dalších spolupracovníků a pravidelných či náhodných autorů článků

Autorem převážné většiny článků na webu Maxiorel.cz je Jan Polzer. Zúročuje zde své několikaleté znalosti se školením uživatelů PC a s publikováním v odborných tištěných a webových magazínech. Jan Polzer je také autorem prvních českých knih o redakčním systému Drupal a o práci s počítačem obecně.

Od roku 2008 na web přispívají také další autoři. Dnes již podstatnou část webu tvoří také jeho diskuzní fórum s radami a příspěvky čtenářů Maxiorla.

Od roku 2016 je web opět především profesním blogem Jana Polzera s minimem článků od dalších autorů.

Návštěvnost webu

návštěvnost webu

Další údaje o návštěvnosti vám sdělíme v případě zájmu o inzerci na požádání.

  Inzerce na webu Maxiorel.cz

  Webový magazín Maxiorel.cz vám nabízí několik reklamních ploch, které jsou k dispozici pro vložení textové či obrázkové:

  • boční sloupec vhodný pro umístění obrazové nebo flashové reklamy
  • reklama uvnitř článku nebo pod ním
  • další, např. leaderboard, nebo skyscraper dle domluvy

  O dostupnosti volných reklamních ploch se prosím informujte. V případě, že reklamní plocha není využita, běží v ní buď kontextová reklama nebo banner z reklamního systému.

  Výchozí cena za pronájem reklamní plochy na tomto webu je 1500 Kč měsíčně.

  PR články 

  Na Maxiorel.cz můžete umístit i své PR články, například ve formě placených recenzí softwarových produktů nebo popisů online služeb. Články pak budou odpovídajícím způsobem označeny a zůstanou trvale v databázi Maxiorel.cz, nebudete-li chtít jejich stažení po určité době. Cena za PR článek je 1000 Kč.

  Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH, provozovatel webu je plátcem daně z přidané hodnoty.

  Komentáře a diskuze

  Obsah komentářů a diskuzí je moderován. Komentáře nesouvisející s tématem článku, urážlivý obsah, komentáře s odkazy parazitujícími na obsahu článků (budování zpětných odkazů, vaše affiliate kódy) a podobný nevhodný obsah je průběžně odstraňován.

  Budete-li vkládat příspěvek do fóra, speciálně do sekce k hodnocení webů, počítejte s případnou tvrdší kritikou ostatních čtenářů. Nejste-li na ni psychicky připraveni, příspěvek a žádost o hodnocení nevkládejte. Žádosti o odstranění takovýchto částí fóra nebude vyhověno. Sekce s hodnocením webů není určena pro bezplatnou reklamu. Průběžně budou odstraňovány záznamy s odkazem v SEO úpravě, kdy je místo adresy webu uveden nějaký text s odkazem. Stejně tak budou odstraňovány příspěvky s krátkým textem a odkazem, kde se pisatel nenamáhá napsat o webu, který chce ohodnotit, nějaké podrobnosti.

  Registrace a uživatelské účty

  Údaje zadané do registračního formuláře pro vytvoření uživatelského účtu jsou uloženy pouze v databázi tohoto webu a nejsou předávány třetím stranám. Při vložení komentáře pod článek nebo do diskuzního fóra je zobrazeno jméno uživatele a odkaz na jeho webovou stránku. Každý registrovaný uživatel má zároveň vlastní adresu profilu na tomto webu, kde je volitelně zobrazena sada odkazů na jeho profily na sociálních sítích spolu s přehledem komentářů na tomto webu.

  E-mailová adresa použitá při registraci je použita jen pro zaslání odkazu pro obnovu hesla a pro upozornění na reakce ostatních čtenářů či provozovatele webu na komentář vložený uživatelem.

  Přihlášením se k newsletteru vyjadřujete souhlas, že vaše e-mailová adresa použitá bude zařazena do seznamu příjemců e-mailového oběžníku, který je zasílán nepravidelně, maximálně 15 x ročně. V rámci oběžníku jsou zasílány tipy na zajímavé články v uplynulém měsíci či roce, upozornění na zajímavé komentáře, vybraná témata z diskuzního fóra a postřehy k aktuálním událostem ve světe IT. Vaše jméno a e-mail bude uložen v databázi provozovatele služby Mailchimp.

  Web Maxiorel.cz je registrován u Úřadu na ochranu osobních údajů pod jménem jeho provozovatele.

  Přebírání obsahu

  Kopírování obsahu (texty, obrázky) z tohoto webu je bez povolení jeho provozovatele zakázáno.

  Provozovatel webu

  Jan Polzer
  Černého 45, 635 00 Brno
  IČ: 756 84 411, DIČ: CZ8012293839

  Zapsán u ŽÚ města Brna dne 4. 8. 2005, evid. č. 370306-67944-01, dne 19. 12. 2005, evid. č. 370200-2172865-00 a dne 23. 10. 2006, evid. č. 370200-825516997.

  Kontakt

  Pro spojení s provozovatelem webu použijte e-mailovou adresu jan.polzer@maxiorel.cz.

  Maxiorel.cz běží na redakčním systému Drupal.