Uložte si na internetu zdarma 117 GB dat

Na internetu najdete celou řadu služeb, které vám zdarma umožní uskladňovat/zálohovat soubory na jejich serverech. My jsme pro vás sestavili kolekci těch nejzajímavějších, díky kterým můžete v součtu získat až 117 GB volného místa.

Reklama

Amazon Cloud Drive

5 GB (20 GB při koupi MP3), www.amazon.com

Amazon nedávno spustil svou službu Cloud Drive, která nabízí 5GB místa zdarma - pokud si však koupíte album s MP3 v ceně 9,99 dolarů (necelých dvě stě korun), získáte až 20 GB místa. K hudbě, kterou na Cloud Drive nahrajete, můžete jednoduše přistupovat z telefonu s Androidem pomocí Cloud Drive Playeru nebo webového prohlížeče.

Nedávno jsme také psali o programu Gladinet Cloud Desktop, který vám připojení k Amazon Cloud Drive zjednoduší.

ADrive

50 GB, www.adrive.com

ADrive nabízí 50 GB volného místa na ukládání dat zcela zdarma. Nahrávat sem můžete celé složky plné velkých souborů, díky čemuž se služba hodí například k archivaci kolekcí hudby nebo fotografií.

SugarSync

5GB, www.sugarsync.com

SugarSync nabídne 5 GB volného místa, pokud však pozvete k využívání služby i svou rodinu a přátele, můžete se dostat až na 10 GB.

Microsoft Live SkyDrive

25 GB, www.skydrive.com

Cloudové úložiště od Microsoftu, SkyDrive vám nabídne 25 GB místa s jedním omezením - nemůžete nahrávat soubory větší než 50 MB. To by však při zálohách dokumentů, skladeb nebo fotografií nemělo vůbec vadit. Zároveň se SkyDrive můžete zdarma využít webovou podobu Microsoft Office k úpravě svých dokumentů.

Box.net

5 GB, www.box.net

Box.net je dobře znám ve firemním světě, koncoví uživatelé však o něm dle našeho názoru příliš neví. Zajímavým využitím služby Box.net a prohlížeče Firefox je rozšíření FEBE, ukládající na toto úložiště kompletní zálohu vašeho webového prohlížeče, včetně instalovaných doplňků.

MemoPal

3 GB, www.memopal.com

MemoPal nabízí mimo jiné software, který vám umožní jednoduše synchronizovat soubory na několik počítačů. Více než 3 GB místa můžete získat pozváním přátel k využívání služby.

iDrive

5 GB, www.idrive.com

Výhodou služby iDrive je, že sama identifikuje důležitá data a automaticky je začlení do zálohy. Vyzkoušejte.

Dropbox

2 GB, www.dropbox.com

Dropbox je známou cloudovou službou. Nabízí sice pouze 2 GB místa, více však můžete získat pozváním svých přátel a dalšími aktivitami.

SpiderOak

2 GB, www.spideroak.com

SpiderOak umožní jednoduché sdílení a synchronizaci souborů mezi mnoha platformami včetně Windows, Macu a Linuxu.

Reklama

Komentáře

Ale vždyť na fileservery jako uloz.to lze nahrát dat kolik chcete

To je ale něco trochu jiného. Uloz.to je něco jako stará známá Úschovna - služba pro nahrání souboru a jeho následné sdílení, jestli to dobře chápu. Výše popsané jsou cloudová úložiště, která jdou v mnoha případech připojit jako síťový disk, obsah je zašifrován a dostupný jen uživateli (pokud tedy nechce to sdílení využít i zde).

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

ano. uložto je především o výměně souborů. čloudové úložiště je spíš o ukládání (archivaci) soukromých dat nebo o sdílení pouze úzkému okruhu lidí.

Nevim stli sem neudělal někde chybu, ale a-drive bylo trial což je k podstatě služby kapku nanic.

On je článek staršího data, takže se od té doby možná něco změnilo. Na webu A-Drive navíc píšou něco o nových cenových plánech, takže…

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář