Bootovací USB nebo třeba paměťovou kartu můžete dnes vytvořit pomocí řady programů. Etcher je však naprosto blbuvzdorný, multiplatformní prográmek, který vás mezi ostatními jistě zaujme.
Když se na cestách s notebookem připojíte k mobilnímu hotspotu, jistě nechcete, aby se stahovaly kvanta aktualizací, synchronizovaly cloudová úložiště nebo nahrávaly zálohy fotek. Často to nechcete ani na pomalém veřejném či nezabezpečeném Wi-Fi. Všechno tohle budete mít pod kontrolou se šikovným prográmkem.
Dost často mě trápí, že si vložím nějaký kus textu do schránky, ale vlivem roztržitosti či vyrušení jej pak nahradím něčím jiným, aniž bych jej stihl vložit na cílové místo. Je to otravné. Po mnoha letech vzdoru jsem tak skončil u malého prográmku pro správu obsahu schránky.
Na přítomnost linuxového příkazového řádku ve Windows 10 jsem se těšil dlouho. Nechtěl jsem totiž instalovat preview buildy. Nyní je Anniversary Update již běžně dostupný a nadešel čas se podívat, jakým způsobem je možné bash ve Windows 10 aktivovat. Přímočaré to totiž není.
V rámci ohlášeného letního Anniversary Update, který přinese do Windows 10 celou řadu novinek, nás čeká i jedna taková, kterou by asi nikdo neočekával. Vylepšení se dočká modrá obrazovka smrti, BSOD. Čím překvapí?
Microsoft včera na konferenci BUILD v živém přenosu oznámil, že toto léto přijde nová větší aktualizace Windows 10. Update označovaný jako Anniversary Update, čili výroční aktualizace, tak přijde zhruba rok po vydání finálních Windows 10. A kromě jiných věcí přinese do Windows unixový příkazový řádek.
Stalo se na Maxiorlovi tradicí, že se s vámi podělím o seznam programů, které používám při každodenní práci s počítačem. Letos jsem hodně redukoval, zejména proto, že jsem si pořídil nový pracovní stroj.
Microsoft uvolnil před pár dny Windows 10 IoT Core pro veřejnost. Programátoři a bastliči používající Raspberry Pi nebo MinnowBoard Max mohou stahovat příslušné ISO. Samo o sobě bude ale k ničemu, pokud nemáte zároveň hotové Windows 10 na desktopu a Visual Studio 2015.
Máte někdy spuštěno několik aplikací, které produkují nějaký zvuk, najednou? Chtěli byste mít nastavenu odlišnou hlasitost pro hudební přehrávač a například pro Skype? Případně i pro webový prohlížeč s YouTube? Máte-li Windows 10, pak zkuste Ear Trumpet.
Hledáte levný tablet s Androidem, případně rovnou s Windows? Pak koukněte na zařízení s názvem Chuwi Hi8. Jde o levný tablet, na kterém spolu běží Android 4.4 a Windows 8.1, které lze podle všeho aktualizovat i na Windows 10. To vše za cenu něco málo přes 2000 Kč.
Španělská Ozone Gaming započala tento rok se sluchátky Blast series a dnes vypouští do světa novou, jednoduchou a ergonomickou mechanickou klávesnici, která obsahuje červené LED Backlight klávesy.
O víkendu jsem nutně potřeboval koupit notebook s Windows, který by stačil na běžnou kancelářskou práci, občasné úpravy fotek a típání screenshotů. Nic extra, jen jako doplňkový stroj k Macbooku Pro, bez ohledu na výdrž či design. Vybral jsem si levný ASUS, což se ukázalo jako obrovská chyba.
Populární minipočítač Raspberry Pi se dočkal druhé verze, která nabídne výkonější hardware, ale také možnost provozu Windows 10. Tím se pro tento minipočítač otevírají zcela nové možnosti využití.
Loni jsem se s vámi na konci roku podělil o seznam aplikací, které každodenně používám při své práci na OS X a Windows. Letos bych rád navázal s novými objevy nebo informacemi o tom, kterých programů jsem se zbavil.
Zajímá vás, jak se bude váš web chovat v Internet Exploreru na Windows 10, ale nechcete je instalovat ani si zřizovat virtuální počítač? Chcete odladit svůj web v IE, ale fungujete na Macu? Není problém, stačí vám přístup k RemoteIE a Vzdálená plocha.
Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.