Drupal

Různé probarvení bloků

Dobrý den, měl bych dotaz, zda jde probavit jednotlivé bloky na pravé nebo levé straně různou barvou. Například, první žlutou, druhý modrou, třetí zase žlutou a čtvrtý zase modrou.

Děkuji za odpověď Marek.

Skutočné meno

Prečítal som si Vašu knihu a ako začiatočníkovi sa mi veľmi pačila.
Moje požiadavky na web však už prekračujú jej hranice a potreboval by som poradiť. Prezrel som množstvo for ale bezuspešne.
Zakladne info: Drupal 6.4, content profile, cck, views, panels, workflows a ešte niekoľko modulov.

Obrázky v článcích na maxiorel.cz

Zajímalo by mě, jakým způsobem máte na maxiorel.cz řešeno vkládání obrázků do článků. Vypadá to velice vychytaně. Používám FCKeditor a netuším jak docílit aby:
* Se obrázky třídily do složek dle měsíce, jako zde.
* Fungoval lightbox u každého vloženého obrázku.

Tuším, že se jedná o moduly Lightbox2 a File Upload Path, ale třeba je to jinak. Každopádně, kombinace s wysiwyg editorem (FCK) by byla úžasná.

Views - argument

Jak nadefinuju ve Views argument, který zastoupí termíny.
Potom dám ten argument do URL v "page view". Protože chci vypsat všechny stránky, kde budu filtrovat daný obsah u každýho termínu.
Např. termín - Harry Potter, Pán prstenů a další stovky termínů (filmů)

max. počet znaků ve Views

Jde nějak ve Views u Fields->Node: Title udělat, aby byl maximální počet znaků, který se zobrazí ? A po maximálním počtu by bylo třeba „…“ ?
Vypisuju ve Views seznam a někdy je ten název strašně dlouhý ... jde to pomocí, zatím to řeším pomocí CSS, ale to není moc efektivní.

obrázky

Zdravím, jak jste udělal, že obrázky na úvodní stránce jsou před nadpisem (v kódu) ?
Něco v node.tpl.php ?

4 sloupce pod logem

Mám Drupal 5.x a 3 sloupcový layout (levý, hlavní, pravý). Jak docílím toho, abych měl nahoře pod pruhem s logem hlavní sloupec rozdělen ještě na 2. Ale jen v určité výšce, níže aby byl zase web 3sloupcový. Jednoduše řečeno, něco, jako tady na Maxiorlovi Letem IT světem a Tiskové zprávy.

Je to záležitost především theme, nebo více nějakých modulů typu CCK a Views (které ovšem dosud nepoužívám)?

Podtržení textu odkazu

Zdravím. Chtěl bych poprosit o radu. U některých nadpisů článků a textů v blocích, které slouží jako odkazy se přihodilo, že se zobrazují podtržené. Podtržení se zobrazí u dlouho nekliknutých odkazů. Je možno toto nějak vypnout? Děkuji.

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru