Vložení pole birthdays v nastavení účtu

Dobrý den,

instaloval jsem Drupal 7 a zakoupil i stejnojmennou knihu, podle které se učím. Potřeboval bych pro swůj web v nastavení účtu vytvořit pole datum narození, ovšem ve "Vyberte typ pole" nic takového není. Na drupal.org jsem však našel modul birthdays, který bohužel zatím není pro verzi 7.x. Předpokládám, že přidáním tohoto modulu by se snad výběr pole rozšířil o položku "kalendáře" nebo něčeho podobného, nebo se vše realizuje jinak?

Děkui za odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, udělejte to úplně jednoduše. Nainstalujte si modul Date a k uživatelským proilům přidejte pole tyu datum. Akorát si jej nazvete Datum narození.

návštěvník

Mezitím jsem našel modul Date také a dokonce jsem ho měl přímo pod nosem, v CD příloze knihy, v sekci moduly. Bohužel jsem ale tuto otázku položil pár hodin před jeho nalezením.

Jen je mi připadne divné, proč takové základní pole není integrováno do instalace Drupalu.

V každém případě velmi děkuji za odpověď.

návštěvník

Dobrý den,
svezu se s tímto tématem. Oba tyto moduly používám, ale potřeboval bych nějakou kombinací docílit toho, aby se po zadání data narození v profilu, ostatním návštěvníkům stránek ukazoval věk, lze toho v Drupalu nějak docílit?

Profile picture for user Jan Polzer

Nevím, jestli přímo ate umí nastavit v Zobrazení polí čas jako Time ago, ale ve Views to jde určitě. Já to řeším tak, že na stránce s profilem uživatele vytvořím region. Pomocí Views vytvořím blok, jako výchozí argument pro dané View dám UID uživatele z URL, jako políčka tohoto bloku ve View dám všechna profilová políčka. No a to datum nastavím zobrazovat jako uplynulý čas (time ago). Takto vytvořený blok pak dám do zmíněného regionu.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru