vlastní modul nebo palubní prostředky?

Dobrý den, 

převádím své stránky na Drupal (D7) a jejich součástí je jednoduchá aplikace. Mohl byste mi, prosím, poradit, zda je lepší snažit se vše provést vlastními prostředky Drupalu (a moduly samozřejmě) nebo pro tu aplikaci raději napsat vlastní modul?

Jde o organizaci seminářů. schéma je asi takovéto:

typ_seminare (=seminář, přednáška, setkání...) -- seminare (název, popis, lektor, ...) -- akce (od, do, podnázev, cena, doplňující popis, id_místa, odkazy na soubory: přihláška a leták, ...) -- mista (nazev, adresa, tel, mail, fotky, mapy, ...)

z akce je vazba N:N na lidi s typem vztahu (=lektor, pořadatel, tlumočník, přihlášený, absolvent, ...) - většina z těch lidí se nikdy neregistruje na webu (nemají účet)

Vzhledem k tomu, že to provozuji už řadu let, mám docela dost dat (500 akcí, několik tisíc absolventů, ...), která potřebuji zachovat (např. kvůli podmínkám - na pokročilý seminář mohou jít jen absolventi základního...). Pak tam mám ještě zasílání informací vybraným lidem, přihlašování přes web, několik uzavřených skupin s různými informacemi, nástěnkou atd.

Jak se tak probírám Drupalem, zdá se mi datová struktura sice sofistikovaná, ale tím pádem i komplikovaná, takže mám obavu z převodu dat i z jejich vyhodnocování a z další práce s nimi. Raději bych volil vlastní tabulky pro tato data.

Na druhou stranu zatím nevím, jak případně komplikované by mohlo být vytváření pohledů přes modul Views či zadávání nových dat do vlastních tabulek přes formuláře nebo třeba provázání s users a permissions.

Takže bych potřeboval nasměrovat, kterým směrem se dát: zda se pokoušet to tam nacpat přes D7 a stávající moduly, nebo raději napsat modul vlastní. S php/MySql/html/javascript a dalším programováním mám letité zkušenosti i profesionálního typu.

Děkuji Ivo

Profile picture for user Jan Polzer

Ve vaší situaci bych to viděl tak 50:50. Jestli požijete vlastní řešení, budete mít více práce s tím, abyste do svého modulu vytvořil propojení s Views. Já osobně bych se to snažil napasovat na databázovou strukturu políček v Drupalu.

návštěvník

Díky za rychlou odpověď. Zkouším to, ale zatím nemohu přijít na to, jak vytvořit vazby.

Malé číselníky (typseminare a typ vazby mezi lidé a akce - lektor, absolvent) se mi zdá vhodné vytvořit jako slovník (taxonomy)? Seminare, lide a mista jako nový typ obsahu? Akce na základě modulu Calendar?

Ale jak docílit toho, abych měl vazbu mezi akce a ostatními tak, abych při zadávání nové akce jen vybral z definovaných seminářů, zadaných v typu obsahu seminare atd.? Můžete mě, prosím, trochu navést? Nenašel jsem pro D7 žádný vhodný modul a nevím, jak zpřístupnit pro pole select hodnoty z jiného typu obsahu. Děkuji.

Profile picture for user Jan Polzer

Uvažujete správně, řekl bych. Když to vytvoříte jako termíny slovníku, Drupal zároveň automaticky vytvoří stránku, na které budou zobrazeny všechny záznamy daného termínu. Takže třeba všechny semináře pojmenované tak a tak.

K obsahu typu Seminář si přidejte nové políčko nazvané třeba Typ semináře, jako typ pole zvolte Term reference a jako widget Select (což je rozbalovací nabídka). Následně Drupalu sdělte, že položky do selectu chcete v tomto případě vybírat ze slovníku Typ semináře.

Pokud byste chtěl odkazovat mezi typy obsahu, jde to podobně. Jako typ políčka ale nevyberete Term reference, nýbrž Node reference. V dalším kroku pak řeknete, že u tohoto selectu chcete nabízet názvy z konkrétního typu obsahu.

Term reference je součástí Drupalu, odkazy na uzly (Node reference) doplníte po instalaci modulu References (http://drupal.org/project/references).

návštěvník

Díky. Nakonec jsem se přece jen rozhodl pro vlasní modul a nebylo to tak strašné. Funguje to (zatím provizorně - pouze jedna nejdůležitější tabulka), views jdou bez problémů - jak stránka tak blok s odkazy na jednotlivé akce, takže to mohu publikovat a mám tím pádem čas si s tím hrát pomalu dál a udělat to pořádně :o).

Díky a bude-li potřeba, dovolím si zase se zeptat.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru