D7 - políčko image

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné upravit theme tak, aby se v článku, kde je připojeno více obrázků pomocí políčka image tyto obrázky zobrazovali vedle sebe, nikoliv pod sebou?

Zatím jsem. s pomocí Vaší knihy, docílil obeplutí ikony článku textem. Nyní bych pro "přívětivější! zobrazení potřeboval docílit právě řazení obrázků za sebou, případně alespoň do dvou sloupců.

Děkuji za každou radu.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, no postup by byl v zásadě stejný. Nejlépe, když pošlete odkaz na stránku, kde máte obrázky takto nachystané. Pak vám napíšeme konkrétní kód do CSS, který zobrazení obrázků vedle sebe zajistí. V podstatě opět půjde o float: left.

návštěvník

Dobrý den,

děkuji za odpověď. I u toho políčka jsem float: left zkoušel, ale obrázky se pořád vykreslují pod sebe - viz stránka: http://new.zupabudecska.cz/clanky/atletika-celkovi-prebornici-sokolske-vsestrannosti-2011

 

Profile picture for user Jan Polzer

V prvé řadě zrušte float:left u .field-name-field-obrazek. Kdybyste na to kouknul ve Frebugu, tak zjistíte, že je to DIV, obalující úplně všechny obrázky. Proto vedle nich pak pluje ta tabulka.

A naopak tam přidejte toto:

.field-name-field-obrazek .field-item{ float: left; }

Takto nastavíte obtékání jedné položky v rámci výpisu obrázků.

Doporučuji kouknout na článek Video: Firebug a další nástroje prohlížečů pomáhající při tvorbě CSS - ušetříte si tak spoustu problémů s tápáním po tom, proč vám některé styly nefungují, jak jste zamýšlel.

návštěvník

Dobrý den, moc děkuji za pomoc. Pravda je, že v CSS zatím pořád tápu :) Video si určitě prostuduji.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru