Drupal

Bloky v Drupalu 6

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se dvěma věcmi při práci s bloky v Drupal6:
1)v bloku bych potřeboval odkaz na jiné místo v internetu (na jiný web). V bloku by byly "obrázky"(např. maxiorel, seznam, google ... atd a po "poklikání" na ně by se otevřely příslušné nové stránky).

Přehledný blok "pododkazů" v závislosti na kategorii (slovníku)?

dobry den,
nevim, zda jsem zvolil jasny predmet, ale pokud ne zcela, odrazi to fakt, ze mi neni zcela jasne nasledujici:

(ukazi na priklade)
napr. na h1.cz, ktery je postaven na Drupalu, jsou ruzne sekce (dle prepnuti se v hornim menu) - napr. http://www.h1.cz/onas - s tim se zobrazi take blok s "pododkazy" na dalsi stranky v dane sekci.

Jak tohoto docilit?

- udelat jednotlive slovniky (kategorie) - O H1, Nástroje, atd. ?
- jak na blok, aby vypisoval "podsekce" v dane kategorii?

Nebo je to jinak a chapu to slozite? Je to mnohem jednodussi nez se zda? :-)))

Sutaze

Dobry den,

chcem sa opytat ci existuje pre Drupal (verzia 6) nejaky modul, ktory vie vytvorit sutaz, t.j otazka, 4 odpovede z toho jedna spravna a tie potom vyhodnotit. Pozeral som na drupal.org modul Competition ale ten zacal byt robeny len pre D5 a vyzera to tak ze sa jeho vyvoj zastavil. Existuje aj nieco ine?

Este druha otazka, od isteho casu sa jedna mojich instalacii drupalu zacala spravnat divne v tom zmysle ze vzdy ked zbehne cron prebehne aj kontrola aktualizacii (nezavisle na tom ci je nastavena denna alebo tyzdenna kontrola).

Anketa blbne

U modulu Poll: když hlasuje anonymní uživatel, tak se mu po hlasování nezobrazí výsledky, ale zase formulář k hlasování, ale když se přihlásí, tak po hlasování má výsledky. Čím to je? Práva jsou v pohodě. Děkuji za rady.

hromadné nahrávání obrázků

Dobrý večer, používám kombinaci modulů inline, upload path, image cache, bez modulu lightbox. Když nahraju obrázek, který má příliš dlouhý název, napíše mi to, že nebyl nalezen. Čím to je?

Nahrávání obrázků

Dobrý den, vím, že zde na webu je již řada informací, ale v jiných souvislostech. Potřeboval bych doporučit jednoduchý a prověřený postup pro nahrávání obrázků a jejich vkládání do textů. Nepoužívám žádný editor a nevadí mi, pokud budu vkládat obrázky pomocí klasického IMG (je to pro mě lepší, sám si napíšu ALT a v kódu nejsou žádné zbytečnosti), potřebuji však něco na vytvoření náhledů. Také by se hodilo řazení do různých adresářů, Upload Path to dělá až po uložení příspěvku, takže pak musím adresu přepisovat, to mi ale tolik nevadí.

nastenka/vyveska

Dobry den,

u sportovniho oddilu byli drive informovani rodice pomoci papirku, krere dostala kazda cvicenka. Premyslim, jak jednoduse vytvorit na webu něco jako nástěnku nebo vyvesni tabuli, kde by se tyto zprávy objevovaly a nahradily by papirky.
Napadla mne moznost vyuzit modul event, kde by se plnil informacemi event-kalendar a pak by se pomoci modulu views vytvorila na nejake strance nastenka.
Moc zkuseny v tomto nejsem a tak se ptam, zda je moje myslenka realna popripade, zda existuji i nejaka další reseni.

Diky za vas nazor

Petr Podrabsky

Drupal a XML

Dobrý den,

jaké jsou v Drupalu možnosti správy a zobrazení dat z XML, např. pokud bych chtěl využívat XML exporty aktuálních zájezdů různých cestovních kanceláří či nabídky ubytování. Moc modulů jsem k Drupalu nenašel. Děkuji.

Probém s forem

Dobrý den, Mám css problém s forem a nevim jak ho mám vyřešit. http://pobavse.net/forum - text pro zaslání nového příspěvku se mi zobrazuje přes nadpisy pro sloupce fora. Zkoušel jsem najít jméno toho bloku, ale přes web developer se mi to nedaří, ani pomoci modulu firebug.

Moduly pro třídění uživatelů

Dobrý den,
už jednou jste mi poradil(za což ještě jednou velice děkuji)a proto se obracím s důvěrou s následujícím dotazem:
Mám na intranetu uživatelské role "vedoucí" a "účetní" (mimo jiných). Potřeboval bych poradit, zda lze nějakým modulem dosáhnout následujícího:
- každá uživatelská role by po přihlášení viděla "svoji" titulní stránku.
- některá diskusní fóra (kontejnery + jim podřazená konkrétní fóra) by byla přístupna (tzn. viděli by je) jen uživatelům s určitou rolí.

Děkuji předem za pomoc

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru