Drupal

jak na Views - jazyková verze

Dobrý den,
mám přes views vypsán typ uzlu v závislosti na jazykové verzi. Tento view má nastaven pohled Stránka a já bych potřeboval aby se při změně jazyka webu změnili jazykové verze zobrazovaných nodů?
Jde to nějakým způsobem? Poradí mi někdo?

inline a úvodník

Vytvořil jsem pomocí modulu ckk a návodu na drupal.cz pole úvodník, ale nevím jak to mám udělat aby se mi v náhledu zobrazovalo jenom tohle pole. A ještě jsem se chtěl zeptat jak mám pomocí modulu inline zarovnávat obrázky doprava a nebo doleva. Nemůžu na to přijít celý den...

Jak na vícejazyčný web

Dobrý den,
jaké moduly doporučujete pro vícejazyčný web?
Já mám I18n, CCK, Views, Contemplate, Image, IMCE, FCKeditor atd.
Bohužel se mi to jaksi rozpadlo, nesedí jazykové mutace na sebe. Jak správně nastavit taxonomy?
Díky za nápady

rss a google adsense

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak počítáte čtenáře, kteří odebírají vaše rss a ještě jak vkládáte reklamu google adsense do textu. Děkuji za odpovědi :)

Zobrazenie HTML v súbore page.tpl.php

Asi pred mesiacom som si kúpil knihu Drupal, 2. vydanie. Rád by som si upravil šablóny - themes. Pomocou firebugu sa dá skontrolovať a upraviť HTML a CSS kód. Lenže táto úprava je len dočasná. Keď si otvorím súbor page.tpl.php v dreamweaveru, alebo v notepade, tak sa mi zobrazia len php kódy. Súbor style.css sa dá upraviť podľa Firebugu - zobrazí sa predmetný riadok, ktorý si nájdem v style.css. Avšak neviem, ako a kde upraviť HTML, ktoré mi zobrazí Firebug. Ako alebo kde je možné zobraziť HTML kód šablóny?

Za cenné rady veľmi pekne ďakujem.

CCK

Dobrý večer,

vyskytl se problém s CCK. Mám dvě pole vytvořené v CCK. Pole "popisek_tapety" které je typu text, víceřádkové a pole "tapeta" které je typu obrázek. Pole slouží k přidávání tapet na web s tapetami na plochu pc. V současné době tedy mohu přidat pouze jednu tapetu s jedním popiskem. Chtěl bych ale přidat tapet více. Nikdy ale dopředu nevím, kolik jich do konkrétního článku dám. V tom je ale právě ten problém. Jak mám v CCK docílit toho, abych mohl pole "popisek_tapety" a "tapeta" při psaní článku přidávat vícekrát společně?

metody plateb v ecommerci

Dobry den pane Polzer,

potřeboval bych poradit s modulem ecommerce pro drupal 5.12. a to presneni s metodami plateb,at hledam kde hledam, nikde jsem nenasel napriklad metodu faktura nebo zalohova faktura, vsude jsou pouze platba kartou, COD, PayPal nebo platby pres brany. Klasicke zpusoby jsem zatim nikde nenasel. S Drupalem pracuji cca 4 mesice, v zacatku me moc pomohla Vase kniha Drupal, ale modul ecommerce je zde zminen jen velice okrajove.

Modul pro upozornění a poslat web kamarádovi

Dobrý den,

potřeboval bych modul pro zaslání upozornění z konkrétní stránky, uživatel buďto vyplní krátký formulář a nebo stiskne tlačítko "nahlásit špatný link", "nefunknční video" apod. a na danou mailovou adresu popř. do administrace se pošle zpráva o daném článku (stránce) odkud byla zpráv odeslána.

Scheduler a Date_popup

Dobrý den,

dle návodu ve Vaší knize Drupal - 2. aktualizované vydání, jsem si zapnul moduly Scheduler a Date_popup ze sady Date. Scheduler funguje, tak jak má, ale nechce se mi zobrazovat javascriptový kalendář, který by měl zobrazovat právě modul Date_popup. Děkuji za radu.

CCK a obrázkové pole

Dobrý den,

jaký rozšiřující modul pro CCK mi umožní vkládat obrázky ( obrázkové pole ), které mi dovolí vybírat a vkládat obrázky do článku, které jsou již nahrané na serveru? ImageField mě nutí tyto obrázky uploadovat přímo z počítače. Děkuji.

Dotaz ohledně CCk

Dobrý den,

mám upravený typ obsahu "článek" a to tak, že mám standardní pole "titulek", 2 pole vytvořené pomocí cck a to "uvodník" a "uvodni_obrazek" a pak již jen standardní pole "obsah.

1. Titulek
2. Uvodnik
3. Uvodni_Obrazek
4. Obsah

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru