Drupal

ImageCache

Chtěla jsem se zeptat,nainstalovala jsem si moduly pro práci s obrázky,modul ImageCache 6.x-2.0-beta5,ImageApi 6.x-1.2 plus Inline,Lightbox2,Upload path.V modulech v administraci se mi ImageCache a ImageApi objeví,jsou povoleny ale jakoby neaktivní,zatržítka méně viditelné,a když IC chci najít v

Taxonomy argument vo views

Zdravim, vytvaram view ktory obsahuje zobrazenie blok.Tento blok ma ako argument prvok zo slovnika (taxonomia)a podla toho aky je ten argument sa maju zobrazit len tie clanky ktore su zaradene do tej ktorej kategorie. Toto zobrazenie funguje dobre v nahlade pri tvorbe view,ked zadam parameter ale ked to pouzijem normalne tak uz nie. Ma blok vytvoreny pomocou views problemy ziskavat argumenty z URL? Pretoze ked to view pouzijem ako stranku tak funguje bez chyby.

FCKeditor

Mohu se zeptat,zda stačí stáhnout modul a samotný editor,čeština se nikde stahovat nemusí?Díky

Jak zamezit vytváření souboru htaccess

Dobrý den pane Polzer,
chci se zeptat jak se dá Drupalu 6 (a jestli se vůbec dá) zamezit aby vytvářel v adresáři files soubor .htaccess? Mám totiž jeden web na hostingu forpsi.com a tam mají problémy s používáním souborů .htaccess, respektive povolují pouze direktivy týkající se rewrite_url.
Já pokud chci něco změnit v tématu Garland tak se po aplikování změny v adresáři files vytvoří soubor .htaccess a pak se nenačtou obrázky ani styly. Systém souborů je nastaven na neveřejný.
Dá se s tím něco dělat?
Děkuji za typ.

Rozdilne temata vzhledu v Drupalu

Dobry den pane Polzer, pomalu prokousavam knihu Drupalu co jsem si v utery koupil a nejak nemuzu nalezt moznost aplikovat ruzna temata. Respektive, jde me o to, aby jsem mohl u kazde konkretni vytvorene stranky aplikovat jiny motiv vzhledu. Prikladem: firma provadi
1. montaz oken
2. montaz vrat
3. montaz ostatniho

U kazde stranky by jsem chtel docilit jineho vzhledu tematu. Je tato moznost v Drupalu ??? Dekuji za odpoved. Bobcik

Návštěvníci

Chtěla jsem se zeptat,zda existuje nějaký modul na zobrazování počtu návštěvníků?Nechce se mi do stránek dávat statistiku typu Top list či WAudit.Díky

Import XLS tabulky

Hezký den, existuje nějaká možnost, jak importovat data z xls souboru do Drupalu tak, aby byla na výstupu tabulka s daty z mnou definovaných buněk z toho xlska? Konkrétně by šlo o import jídelníčků pro ZŠ, takže by to mělo být ideálně co nejednodušší. Díky předem za návrhy.

Problém s tématem

Mám takový problém s tématem webu. Vybral jsem si jedno téma na drupal.org a upravoval jsem si ho podle sebe, potom jsem napsal zkušební články a chtěl jsem nějak přidat "čáru" mezi nimi (např tak jak to máte vy při výpisu článků na úvodní stránce vašeho webu).

indexacia v drupale

Som uz skoro pol roka samouk a tak poprosim o radu skusenejsich - po spusteni update a cronu mi stale vypisuje pri snahe o indexaciu webu:

"Stav indexácie
Bolo preindexované 0% webu. Zostáva preindexovať 170 položiek."

Zmena jazyku menu.

Zdavím všechny,
obracim se na vas s prosbou o radu. Delam na webu, na kterém pojede obsah ve trech jazycich. Mam problrm, že se mi nechce prekladat menu. Jinak vse OK. Zkousel jsem kde co, ale nevim si s tim rady. Používam Locale a Content translation. Tedy prekladam prostredi pomoci prefixu. Pomoci I18N překládam obsah. Vse (moduly) nainstalovano a aktivováno. V Multilingual system mam zapnuto Content selection mode:Current language and language neutral. Do sites/default/settings.php mám zapsany proměnné, které mají být závislé na jazyku:
/**
* Internationalization (i18n):
*/

Nastavenie zobrazovania šablóny pre Firefox a Explorer

Prosím o radu, podľa návodu v knihe Drupal -2.vydanie, som trochu upravil šablonu. Zmenil som len logo - jeho veľkosť, a pridal dva regiony - My region - v ktorom je horne menu, a subheadline region, v ktorom je hlavné menu. Ak nastavím šablonu pomocou css vo Firefoxe (aplikácia fireburg), nezobrazuje sa mi korektne v exploreri. Všimol som si, že i www.maxiorel.cz má trochu iné zobrazenie hlavičky v exploreri.

Nerobia to náhodou mínusové hodnoty marginov? Skúšal som prehadzovať regióny a menu ale ani z voza ani na voz.

Vopred veľká vďaka na návod na odstránenie problému.

Priečinok neexistuje...

V D6.8 mám zapnuté Advanced Forum. Skúšal som pridať avatary, ale v Administrácia>Správa používateľov>Používateľské nastavenia mi nejde zadefinovať cesta pre adresár s avatarmi – avatary (v systéme súborov mám zadefinovanú cestu sites/default/files/ a k dočasným súborom /tmp). Keď dám toto nastavenie uložiť, vypíše červenú chybovú hlášku

Priečinok neexistuje. Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

Pritom fyzicky sites/default/files/avatary existuje a CHMOD je 777. Skúšal som aj úpravy, ktoré boli doporučované na fóre drupal.cz pri rovnakom probléme, ale s obrázkami.

Cron

Chtěla jsem se zeptat,kde a jak se nastavuje interval pro spouštění Cronu.php?Já vím,že to je asi někde napsaný v install.txt,ale než to začnu instalovat,tak bych chtěla mít jasno.A ještě v jakém asi intervalu pro osobní stránky?A má smysl volat cron ručně a v jakém případě?Děkuju za odpověď.

číst dál jak na to?

Používám úvodník, který jsem vytvořil pomocí modulu ckk, ale mám problém. Od té doby co používám uvodník se mi nezobrazuje "číst dál". V node.tpl.php jsem nic neměnil, takže nechápu čím to může být.

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru