Drupal

TinyMCE se nezobrazuje po zapnuti ti některých funkcí + další otázky

Problém 1.
Používám editor TinyMCE s kombinací Wysiwyg API.

Když zapnou funkce:
Advanced horizontal rule, Advanced image, Advanced link, Auto save, Context menu, Left-to-right, Right-to-left,Emotions,Flash, HTML block format, Font, Font size, Font style, Fullscreen, Inline popups , Insert date , Insert time, Insert layer , Move forward, Move backward , Absolute, Paste text, Paste from Word, Select all, Preview , Print, Search , Replace , Style properties , Table , Citation , Deleted, Abbreviation, Acronym , Inserted, Safari compatibility .

Inline

Mám dotaz k zobrazování obrázků pomocí modulů ImageCache,Inline,Lightbox2,a Pathauto.Všechno mám nastavené podle videa zde na webu,ale když přidám značku [Inline:XX],zobrazí se mi pouze odkaz na přiložený obrázek a po kliknutí se otevře lightbox,odkazy na něm jsou,ale nefunkční,a místo mého obrázku je tam přeškrtnutý fotoaparát:-( Na Drupalu někdo psal cosi o nastavení velikosti v Inline,že to je možná tím,že obrázek je veliký,ale já tam nic o nastavení potřebné velikosti nevidím,myslím,že tam je jen nastavení iframe a rámečku....

Views 2 rozhodil layout webu

Pěkný den,

Velmi vás prosím, kdokoliv. Pan Polzer zde na webu uvedl, že modul views 2 může při instalaci pozměnit layout webu, náprava je však dle jeho slov jednoduchá.
Při instalaci views na drupal 6.9 se přesně toto stalo. Z pro mne neznámého důvodu se pravý sloupec všech mnou vyzkoušených témat rozhodil a zobrazil se pod obsahovou částí webu.
Tento problém je znát pouze na domácí stránce a na výpisech kategorií, u stránek či jednotlivých článků je design v pořádku.

FCKeditor + IMCE + ImgAssist

Mám dva problémy ohledně těch to modulů.

V nastavení fck mám aktivované imce, když chci při tvorbě článků vložit obrázek, tak tam nemám volbu vybrat ze serveru. Postupoval jsem podle knížky o Drupalu.

Další problém je v modulu imgassist. Standartně mám fck vypnutý, zapínám ho přes tlačítko, když však fck zapnu, a kliknu na ikonku imgassist, tak se mi otevře jen prázná stránka. Přitom když nezapnu fck, tak se mi imgassist normálně spustí.

Obrázky a TinyMCE+IMCE

Dobrý den,
Je možné jen prostřednictvím modulů TinyMCE+IMCE vytvořit obsah typu článek, kde by byl text potom obrázek (400x300) který by se po kliknutí zobrazil v původní velikosti?
Zkoušel jsem to a nedaří se mi. Zkoušel jsem i TinyMCE a img_assist, ale bohužel také bez úspěchu.
Má představa je následující:
Prostřednictvím TinyMCE píši text. Najedu kursorem na další řádek a tam na pozici kursoru vložit obrázek(400x300), který se po kliknutí zobrazí v původní velikosti (aby byl čitelný).

RealName

Chtěla jsem se zeptat,nainstalovala jsem si RealName,aby se mi v informacích o autorovi zobrazovalo jméno i s diakritikou u správy obsahu,nebo nového obsahu ve stránce.Postupovala jsem podle návodu na Drupal.cz http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/nastaveni-zobrazeni-skutecneho-j… ,ale bohužel se mě nové pole zobrazí ve výpisu a ne v sekci informace o autorovi,a když ho vyplním,nic se nezmění.Ještě mi to vypisuje hlášku The profile load function (_load_profile) was not found.Už nevím,co s tím.

Zobrazení data v book page

Dobrý den, neznáte náhodou možnost, jak vypnout zobrazování data publikování stránky modulu book? Už jsem v tom něco napsal a až později si uvědomil, že zobrazování data je nevhodné, měl jsem použít klasický typ obsahu "stránka" - nebo: lze nějak převést již vytvořený obsah na jiný typ obsahu?

Diakritika

Chtěla jsem se zeptat,mám nainstalovaný Drupal a v něm téma,které jsem si doinstalovala.V IE se mě ovšem nezobrazuje správně diakritika,myslíte,že jo to v kódování?

Jak upgradovat český překlad v Drupalu

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jak je možné povýšit drupál na novou verzi českého překladu. Tím myslím jak spustit najednou aktualizaci všech .po souborů. Při instalaci to udělá sám, ale já bych potřeboval něco jako update.php pro překlady.
Děkuji.

nespustenie cronu na webhostingu

mám stránku pod drupalom 6.9 u poskytovateľa a vypisuje mi neustále pri každom spustení cronu ( cez záznam na serveri ) . Vie mi niekto poradiť, kde je chyba. Poskytovateľ tvrdí, že je všetko OK a cron u neho beží.

Detaily
Typ cron
Datum Úterý, February 3, 2009 - 19:15
Uživatel neprihlásený
Místo http: //www..sk/cron.php
Odkazovač
Zpráva Cron již běží déle než hodinu a je pravděpodobné, že se zasekl.
Vážnost chyba
Hostitel
----------------
Detaily
Typ php
Datum Úterý, February 3, 2009 - 19:15
Uživatel neprihlásený
Místo http: //www..sk/cron.php
Odkazovač

Několik otázek k Drupalu

Jelikož jsem s Drupalem začátečník, s mnohými věcmi si nevím rady, konkrétně s těmito:

1. K zobrazování obrázků používám Thickbox. Náhodný obrázek v menu funguje bezvadně, taktéž galerie. Když však vložím obrázek do článku, odkaz vede do adresáře kde jsou importované obrázky, tak se mi neotevře. Jak docílit toho, aby i v článcích Thickbox fungoval.

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru