Vypalovací programy ke stažení zdarma – InfraRecorder

Na začátku týdne mám pro vás připraveno pokračování průřezem zajímavých zdarma dostupných vypalovacích programů pro Windows. Dnešní článek se bude věnovat zajímavé alternativě k osvědčenému balíku Nero. InfraRecorder je schopen Nero dokonale nahradit, je zdarma, česky a navíc má otevřený kód, takže potěší i příznivce open source řešení.

Reklama

Jednoduchý, čeština nechybí

Instalace programu je bezproblémová, zvládne ji každý, kdo má dostatek rozumu na to, aby se do ní pustil. Program bez problémů funguje i v nových Windows Vista. Od počátku s vámi komunikuje v češtině, takže není třeba hledat nějaké nastavení jazyka. Spustit jej můžete dvojím způsobem, podobně jako již zmíněné Nero.

InfraRecorder

InfraRecorder: zdarma, česky, jednoduše

Osobně dávám přednost klasickému rozhraní připomínající Nero Burning Rom. V okně připomínající Průzkumníka si do projektu přetáhnete potřebné soubory, které následně vypálíte. Ve spodní části okna programu vidíte ukazatel zaplnění disku. Z projektů jsou podporovány jako datová CD/DVD, tak hudební cédéčka a filmová DVD.

InfraRecorder

Vypalovat můžete přes image soubor i přímo na médium

Názvy souborů a složek lze vypalovat v několika znakových sadách, standardně je nabízeno „naše“ CP1250. Bohužel jsem nenašel možnost volby univerzálnější znakové sady UTF-8.

Pro pohodlné a méně zkušené uživatele

Pro ty z vás, kdo tolik zkušeností s vypalováním nemáte, anebo vám nevyhovuje standardní ovládání, které InfraRecorder nabízí, je připravena pomůcka InfraExpress. Jde o malinké okno s několika tlačítky/záložkami, kterými se přepnete na požadovaný druh budoucího projektu, a z odpovídající nabídky si vyberete, který typ média chcete vytvářet. InfraExpress pak spustí InfraRecorder s příslušným nastavením.

InfraExpress

InfraRecorder lze spustit usnadňující pomůckou InfraExpress

InfraExpress

InfraExpress nabízí rychlé spuštění InfraRecorderu v potřebném režimu

Videoukázky

Pokud vám nestačí obrázky a výše uvedený popis tohoto zdama dostupného vypalovacího programu, možná vás přesvědčí následné videoukázky ve formátu Flash. Otevírají se v novém okně.

Přehled vypalovacích programů ke stažení zdarma

CDBurnerXP Pro Pěkný vypalovací nástroj, zaznamenal jsem však problém s českými znaky
Deep Burner Zajímavá aplikace, která nabízí kromě vypalování i tvorbu autorunů
Deep Burner Portable   Přenosná verze Deep Burneru použitelná např. z USB disku
ImgBurn Povedený program schopný vypalovat, kopírovat i testovat média
burnatonce Jednoduchá pomůcka, dobrá hlavně pro kopírování
Burn4Free Pozor, obsahuje reklamní nástrojovou lištu pro Internet Explorer
AVS Disc Creator První freewarová aplikace podporující Blu-Ray
InfraRecorder open source vypalovací program s klasickým rozhraním ala Nero Burning Rom

Reklama

Komentáře

Podle mé dnešní zkušenosti nenahradí, a to z jednoduchého důvodu: neumí klonovat AudioCD. Umí jen vypalovat jednotlivé tracky. Když chci vypálit např. písničky, tak to nevadí, ale pokud bych chtěl vypálit např. operu, kde tracky musejí na sebe plynule navazovat zcela bez mezer, je mi tento program na nic. Protože mezi všechny tracky hází dvouvteřinové mezery a nepřišel jsem na to, jak tomu zabránit.

Super program,jednoduchost prostrdia, len mam jeden problem pri napalovani DVD mi vyhodi error
Input/output error, write_g1 : scsi sendcmd no errorCDB: 2A 00 00 00 00 00 00 00 1F 00status:0

Je treba nieco nastavit?
alebo

Podobná, možná přímo stejná, chyba se mi stávala s některými levnějšími médii. Ale může to být způsobeno i mechanikou, kterou program nepodporuje, nevím.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Kupil som nove dvd-cka a vyhodilo toto:
Warning: controllers returns wrong page 3 for Ricoh Vendor Page page (30)
a za tym predchadzajucu chybu.

Nevím, zkuste dotaz v diskuzi na CDR.cz nebo kamaráda Google s odpovídajícím dotazem. Najde i několik českých stránek s popisem problému.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

nepodařilo se mi ho přinutit aby nemršil názvy souborů (mp3) pojmenované v UTF-8, takže se vlůbec nehodí na multimédia, mnohem lepší je Ashampoo Burning Studio, které s názvy souborů žádný problém na rozdíl od Nera nemá, jen názvy adresářů (což jsou v praxi názvy CD nebo názvy filmů či sérií obsahující titulky a video souboryú musí být v základním Ascii nebo alespoŇ romanji, jinak program sice adresář vypálí ale v XP se k jeho obsahu nedostanete ( je ve správvci - tc - souborů vidět, dokonce je správně pojmenovaný ale nejde "rozkliknout"), hrál jsem si s nastavením Nera dlouho a už jsem myslel, že budu muset některé své mp3 vysmažit zabalené v archivu, ale Ashampoo mně zachránilo :)

možná byste mohl upřesnit, jaká verze Nera to byla.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Otázka pro zkušenější - Nero nabízí jednu z možností "Vypálit spouštěcí CD", tedy takové, z něhož lze kupř. isntalovat OS. Umí toto i IR? Je třeba něco dodržet?

Samozřejmě - umí. Viz záložka Bootování na jednom ze screenshotů v článku.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář