grafika

Jak vypadají titulky 19 českých IT webů na mobilu? Žádná sláva

Jak vypadají titulky 19 českých IT webů na mobilu? Žádná sláva

Google spustil mobile first indexaci. Podíl mobilních zařízení stále roste. Designéři, alespoň ti ukecanější, pořád mluví o mobile first návrhu webu. Stránky zrychlujeme i kvůli dobrému načítání na pomalém mobilním spojení. Napadlo mě se mrknout, jak jsou na tom české IT weby. Jde o obor, který by mohl být vzorem.

Photopea: jaký je bezplatný online Photoshop s podporou vrstev, PSD, PNG a SVG?

Photopea: jaký je bezplatný online Photoshop s podporou vrstev, PSD, PNG a SVG?

Zcela náhodou jsem narazil na online aplikaci, která slibuje podobné funkce jako originál desktopový Photoshop od Adobe. Photopea k tomu má slušně nakročeno, v základu je bezplatná, poradí si s vrstvami a také exportem do PNG nebo vektorového SVG. Jaká je pohledem tvůrce webu?

Flash definitivně umře v roce 2020

Flash definitivně umře v roce 2020

Společnost Adobe dnes oznámila, že ke konci roku 2020 přestane distribuovat Flash Player, což v podstatě znamená definitivní konec dnes docela neoblíbené technologie. Neoblíbené z hlediska současných tvůrců webu, nicméně historicky nepochybně populární.

Infografika o nezávislých vývojářích a graficích na Elance.com

Infografika o nezávislých vývojářích a graficích na Elance.com

Na internetu se objevila zajímavá infografika shrnující zkušenosti zadavatelů s nezávislými profesionály (freelancery) na webu Elance.com, tedy jednom z největších webů pro najímání těchto lidí.

Návrh wireframe pro web? Já používám Moqups

Návrh wireframe pro web? Já používám Moqups

Po dlouhém hledání nástroje sloužícího k tvorbě drátěného modelu pro návrh webu jsem zakotvil u webové aplikace Moqups. Zaujala mě snadným ovládáním, konceptem masterpages, velice rychlými úpravami textů, tvarů i barev a také snadným sdílením a možností komentářů.

Zoptimalizujte obrázky u CSS svých webů

Zoptimalizujte obrázky nejen u CSS svých webů

V době sledování online HD videa se může zdát, že velikost obrázků načítaných do CSS nehraje roli, ale jejich zmenšením můžete rychlost načtení stránky přeci jenom ovlivnit. Zvlášť k radosti uživatelů mobilního internetu.

RealWorld Paint: český editor obrázků pro web

RealWorld Paint: český editor obrázků pro web

V Česku vzniká spousta zajímavých programů, jen se o nich možná dostatečně neví. Zájem uživatelů si bezesporu zaslouží RealWorld Paint, grafický editor určený pro přípravu grafiky webových stránek. V nové verzi přidává řadu nástrojů pro úpravy fotografií.

RealWorld Icon Editor: profesionální editor ikonek z Česka

RealWorld Icon Editor: profesionální editor ikonek z Česka

Kromě uživatelského rozhraní a nezbytné funkcionality potřebuje většina aplikací také ikonky. Mohou se objevit v zástupci na ploše, ale i na tlačítkách a jinde v aplikaci. Pro tvorbu ikonek vyzkoušejte povedený český nástroj RealWorld Icon Editor.

Jak vytvořit animovaný GIF s reklamou v Adobe Photoshopu

Jak vytvořit animovaný GIF s reklamou v Adobe Photoshopu

Adobe Photoshop je jakožto grafický editor vynikající v přípravě podkladů pro webovou grafiku, což platí i pro animované obrázky GIF. Přestože nejde o animační program, je Photoshop schopen jednoduché GIFy střídající obraz vygenerovat.

Trasování obrázků: CorelDRAW X5 a RasterVect Free Edition

Trasování obrázků: CorelDRAW X5 a RasterVect Free Edition

Máte k dispozici logo své firmy pouze v nekvalitním obrázku GIF nebo JPEG s malými rozměry a potřebujete jej zvětšit? Jedním z možných řešení je převod loga do vektorové podoby a následná bezproblémová manipulace s jeho velikostí. K převodu obrázku do vektorové podoby potřebujete trasovací program.

JPEG & PNG Stripper: pryč s nepotřebnými daty v obrázcích pro web

Každý, kdo provozuje webové stránky a nahrává na ně obrázky, by se měl snažit, aby jejich soubory byly co nejmenší. Vrátí se mu to jak ve spokojenosti návštěvníků s rychlostí načítání stránky, tak v nižších výdajích za webhosting s omezenou přenosovou kapacitou. Proto využijete program JPEG & PNG Stripper.

Zmenšováním souborů s obrázky pro web samozřejmě nemám na mysli jakékoli zvyšování komprese ve formátu JPEG nebo zmenšování rozměrů u ostatních formátů obrázků. Naopak. Velikost souborů můžete zmenšit i tak, že z nich odstraníte nepotřebné informace v metadatech.

Zrcadlový odraz snadno a rychle

Při tvorbě grafiky pro webové stránky se setkáte s řadou požadavků - jedním z nich je i vytvoření zrcadlového odrazu vybraného obrázku. Pokud vám připadá podobný úkol příliš složitý, nebo naopak příliš jednoduchý na to, abyste se kvůli tomu obtěžovali zapnout grafický editor, pak můžete využít jednu jednoduchou webovou aplikaci. Zrcadlový obraz pak vytvoříte během několika okamžiků.

Zoner Photo Studio není konkurence Photoshopu!

Nedávno jsem na jedné akci nechtěně vyslechl rozhovor dvou účastníků, kteří přemýšleli nad tím, zdali má Adobe se svým Photoshopem vůbec konkurenci. To je samozřejmě docela těžká otázka, nicméně dotyční na ni našli rychlou a pro mě překvapivou odpověď. Adobe Photoshop prý malou konkurenci má, a to v podobě českého programu Zoner Photo Studio. To je ovšem velmi nešťastné tvrzení vyplývající z neznalosti cílových skupin obou programů.

Omalovánky k vytisknutí zdarma a online

Hledáte občas nějaké zajímavé webové stránky pro své děti, kde by se mohli zabavit i bez nebezpečí toho, že jim bude nabídnuta záplava lechtivých obrázků? Těm nejmenším můžete pustit www stránky s omalovánkami. V prostředí webového prohlížeče se naučí klikat s myší a vyplňovat barvou omalovánky barbie, čarodějnic, zvířátek, předmětů a dalšího. Vytvořená dílka pak lze snadno vytisknout.

Subscribe to RSS - grafika