Haikei: prima udělátko pro vytváření SVG křivek a tvarů

Pro svůj web, článek, ale i sociální sítě často potřebujete připravit grafické prvky, do kterých začleníte další obsah. Každému se nechce kreslit SVG v editoru a taky ne každý na to má buňky. Proto je tu webová aplikace Haikei, ve které si potřebnou grafiku vygenerujete několika kliknutími.

Na mnoha webech se často setkávám s maskami obrázků, které díky použití SVG nemusejí mít klasickou HTML obdélníkovou podobu. Jenže: znáte kodéra či vývojáře, kterému by se to chtělo kreslit? Já mezi ně nepatřím ani náhodou.

Jiný příklad: úvodník webu a hlavička zakončená nepravidelnými vlnkami. Tam se také hodí SVG maska. Pak tu máme úvodníkové fotky k článkům, kterým by slušela nějaká abstraktní grafika na pozadí. Podobně fotky článků na sociální sítě.

Ve všech těchto a mnoha dalších případech najde využití jednoduché klikátko v podobě webové aplikace Haikei.

Jak vytvořit SVG grafiku jednoduše

Po přihlášení do aplikace Haikei uvidíte na levé straně výběr tvarů, které lze vygenerovat. Momentálně jich Haikei nabízí patnáct. Počínaje blobem, tedy nepravidelným zaobleným tvarem, přes vlnky, přechodové výplně až k různým kombinacím více objektů.

Na levé straně naopak najdete nastavení zvoleného generátoru. Barvy, pozici, zaoblení, poměr stran a jiné. Vždy se nabídka možností liší dle zvoleného generátoru.

Pod živým náhledem obrázku Haikei nabízí tlačítko pro náhodnou změnu nastavení a vygenerování nového náhledu.

Haikei

Export grafiky je možný do SVG nebo PNG. Hodí se tedy nejenom jako podklad pro SVG maskování, ale i coby pozadí běžných obrázků.

Momentálně je Haikei zdarma a bez omezení či nutnosti registrace. Do budoucna autor zvažuje další funkce jako export kódu, více nastavení pro barvy, přístup k více šablonám, ale možná také placený přístup. Uvidíme. Mě tento nástroj zaujal.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru