Nejlepší vánoční přání letošního roku (2021)

Vánoční přání se mění zároveň s tím, jak se vyvíjí technika. Pokud jste dali vale papírovým přáním, zkuste elektronické - vánoční video s personifikovaným přáním nebo taneček vánočních postav s vaším obličejem. Potřebujete jen webový prohlížeč a fotografie svých obličejů.

Stalo se již tradicí, že na Maxiorlovi každý rok vytáhnu na světlo tento článek o vánočních přáních. Není tomu jinak ani letos.

Když jsem před lety psal první verzi tohoto článku, byl jsem překvapen, kolik čtenářů zaujal. Přišel jsem k němu vlastně náhodou - dostal jsem od někoho vánoční přání s dnes již legendárními Elfy. Tento text, který právě čtete, je přepsán a aktuální k 23. 12. 2021.

Elektronická vánoční přání, ve kterých můžete pasovat sebe sama do role účinkujících v různých filmečcích, má na svědomí (mimo jiných) firma JibJab. Videa s vánočním přáním fungují tak, že si vyberete nějaké téma, následně určíte počet účinkujících, z počítače nebo Facebooku natáhnete fotografie obličejů a přímo v JibJab je na stránce upravíte. Nakonec si můžete video s vytvořeným vánočním přáním prohlédnout a případně jej poslat svým známým. Většinou je k dispozici také plánovač, který vánoční přání odešle až v nastavené datum.

Některá videa s vánočním přáním jsou zdarma, jiná jsou dostupná pouze po registraci a některá jen za poplatek. Posílání videa emailem je ve většině případů zcela zdarma. Pokud se vám však zalíbí natolik, že byste si jej chtěli uchovat, můžete jej za malý poplatek stáhnout do počítače ve formátu, který pak přehrajete i na tabletu. K dispozici jsou i různé upomínkové předměty.

Před pár lety jsem pro vás vybral kromě každoročně opakovaného vánočního přání s elfy také personifikované vánoční přání od Santa Clause. Pokud vám tento pán není proti srsti, můžete s třetím zde popsaným webem poslat přání, ve kterém vystupuje právě Santa (což je vlastně náš Mikuláš) a promlouvá k obdarovanému – oslovuje jej jménem a prohlíží si jeho fotografii.

Vánoční přání pro rok 2021 krok za krokem

Nejprve se koukněme na staré dobré vánoční přání s elfy. Přejděte na webovou stránku www.jibjab.com/browse/holiday-ecards, kde se pro další bezproblémový postup zaregistrujte, nebo rovnou přihlaste pomocí Facebooku. Příslušné odkazy najdete v pravém horním rohu stránky. Poté si prohlédněte nabídku zdarma dostupných vánočních přání pro rok 2021. Místo obličejů lidí na videu můžete doplnit fotografie své a své rodiny.

K dispozici jsou jak tradiční přání s elfy a Santou Clausem, tak neutrálnější se zimními a vánočními motivy. V nabídce najdete i zvířátka ve vánočních oblečcích a různé další obrázky.

Řekněme tedy, že jste si podle úvodního obrázku vybrali některé z nabízených vánočních přání (můžete jich samozřejmě vytvořit a poslat více). Klepněte na něj a zvolte počet osob, které v něm budou vystupovat. Vzhled se liší podle toho, které přání si vyberete. Někde je počet osob pevný, jinde si můžete tlačítkem nebo rozbalovací nabídkou zvolit.

Vánoční přání 2019

Jednoduše přidejte klepnutím buď fotografie z minula, nebo po kliknutí na Add new nahrajte do JibJab obrázek z počítače nebo Facebooku. Obličej na fotografii pečlivě při nahrávání ořízněte, aby pak dobře pasoval do všech přání.

Vánoční přání 2018

Po vložení fotografií osob, které chcete ve vánočním tanečku zobrazit coby elfy pokračujte dále tlačítkem Done do další části průvodce tvorby vánočním přáním. Zobrazí se vám náhled videa s přáním. Klepněte do políčka Add a message/Add title a napište svůj vzkaz k přání.

Vánoční přání 2018

Jakmile jste hotovi, klepněte na tlačítko Next step. Nabídne se vám přidání textové zprávy k vánočnímu přání (tlačítko Add a message) a jeho odeslání na zadané e-mailové adresy nebo sdílení na Facebooku a jiných sociálních sítích prostřednictvím odkazu (tlačítko Share a potom Copy link).

Často se mě ptáte, jak lze videa z JibJab posílat zdarma. Nabídka toho, co je zadarmo, se neustále mění, takže stačí jen číst informace na stránkách JibJab. Část přání je k dispozici zcela zdarma. Některá videa jsou dostupná jen prémiovým uživatelům, kteří si zaplatí roční předplatné. Stojí pár dolarů, platit můžete přes PayPal a získáte tak přístup k sezónním videím s podobnýmí přáními po celý rok.

Vánoční přání na tabletu nebo telefonu

Mimochodem, vánoční přání s Elfy můžete vytvořit i na tabletech iPad a telefonech iPhone pomocí aplikace JibJab. Vytváření přání probíhá podobným průvodcem jako v prohlížeči. Jen je přizpůsobeno pro dotykové ovládání, takže obličeje elfů pořízené foťákem v iPadu nebo importované z obrázků v zařízení velikostně přizpůsobíte i otočíte pomocí prstů.

Hotové video je při požadavku na sdílení nahráno na server JibJab a poté můžete z iPadu mailem odeslat odkaz na jeho přehrávání nebo jej nasdílet na Facebooku.

Oblíbení Elfové a jejich vánoční přání pro rok 2021

Původní podoba tohoto článku o vánočním přání vznikla před lety, na základě stránky www.elfyourself.com. Vánoční přání s Elfy zde najdete ale v trošku jiné podobě, než je tomu na webu JibJab. Vánoční elfové zde mají své typické zelené oblečky. Video s vánočním přáním si zde vytvoříte zdarma.

Vánoční přání 2020 

Pokud si kvůli angličtině nejste jistí, jak vytvořit toto vánoční přání, tak postupujte následovně:

Po načtení stránky odsouhlaste vespod podmínky použití (Accept) a klepněte na jedno z nabídnutých tlačítek pro přidání fotky z webkamery, nahrání z počítače, výběr z Facebooku nebo Instagramu. Pokračujte tlačítkem Next a dostanete se na stránku Adjust face, kde fotografii ořízněte a otočte tak, aby obličej na snímku pasoval do výřezu. Vodorovnou linku posuňte do části, kde má fotografie ústa.

Vánoční přání 2020

Po potvrzení můžete vložit další obličej tlačítkem Another Elf. Pokud je to vše, klikněte na Let’s dance a vyberte si jeden z tanečků.

Pro rok 2021 jsou připravena vánoční přání v celé řadě různých tanečků.  Tlačítkem Share pod náhledem videa vytvořené vánoční přání nasdílíte na sociální síť nebo do mailu, tlačítkem Download lze video s přáním stáhnout za necelé dva dolary.

Vánoční přání od Santa Clause

Před pár lety jsem objevil i poněkud poklidnější vánoční přání, než je křepčení rozdováděných Elfů. Funguje i letos. Můžete jej zkusit jako příjemnou změnu. Je to sice samozřejmě určeno primárně pro Američany, ale pokud vám Santa a a angličtina nevadí, mrkněte na něj.

Přejděte na stránku www.portablenorthpole.com, kde v menu klikněte na položku Videos a poté na zpoplatněné nebo zdarma dostupné video. Přihlaste přes Facebook či jinak a odsouhlaste podmínky ochrany osobních údajů.

Poté pokračujte zadáním charakteristiky obdarovávaného. Vyberte, zda se jedná o muže nebo ženu a zadejte jeho/její jméno. Pokud se přibližuje nějakému anglickému, pak se vám po stisku tlačítka OK objeví výběr konkrétních výslovností, která se ve videu objeví. V opačném případě se nabídne jen „My friend“. Například jméno Irena program nepozná, stačí ale zadat Irene a uspějete. Vyberte věk, stát, kde žije a ještě svůj vztah k obdarovávanému. Lze také zvolit osobu přidanou minulý rok.

Následně ještě upřesněte osobnost adresáta a informace o tom, co si přeje pod stromeček. V dalším kroku pak nahrajte jeho/její fotografii, svůj obrázek a obrázek dárku. Pokud jej vynecháte, objeví se ve videu pouze balíček v dárkovém papíru.

Po dokončení si opět můžete vytvořené vánoční přání prohlédnout, nechat jej zaslat na vybraný e-mail nebo jej nasdílet a Facebooku či Twitteru.

Vánoční přání 2018

Všechna videa s vánočním přáním od Santy Clause se nesou v poklidné atmosféře a velmi se mi líbí, jak jsou personifikovaná. Nejenom, že jsou v něm vidět fotografie a jména, ale podle zvolených charakteristik je upraveno i povídání Santy směrem k adresátovi přání. Uspějete samozřejmě jen u těch, kdo alespoň trochu rozumí anglicky.

Základní vánoční přání od Santa Clause je zdarma, další jsou placená.

Česká vánoční přání pro rok 2020

V minulých letech si několik z vás stěžovalo, že zde propaguji americké pojetí Vánoc, se vší jejich komercí, a že tu chybí český Ježíšek. Inu, souhlasím a napravuji to.

Pěknou kolekci vánočních přání najdete například na serveru albi.cz. Po volbě přáníčka doplníte text, zadáte e-mailové adresy a odešlete. Albi vám navíc umožní sledovat, kdo si již vánoční přáníčko přečetl.

Vánoční přání 2018

Pokud budete posílat vánoční zprávy v SMS nebo třeba na Twitter, mrkněte na krátká přání na webu www.prani-pranicka.cz/vanocni-prani.

Máte-li tip na nějaké zajímavé interaktivní vánoční přání s českými reáliemi, napište mi. Klidně uveďte i svůj projekt, pokud se místo za autora nebudete vydávat za někoho jiného.

Nezapomeňte navštívit také web projektu Náš Ježíšek.

Možnost vytvořit si vlastní vánoční a novoroční přání ve formě webové stránky nabízí Webnode. Na jejich stránce si jej můžete naklikat.

Na závěr jsem pro vás na YouTube našel ještě hodinu a půl dlouhý výběr Nejlepší české vánoční koledy.

Tip: pokud byste se čirou náhodou v předvánočním čase nudili a nebyla vám proti srsti postavička Santy Clause, podívejte se na web Santatracker od Google. Najdete tam hned několik her s vánoční tématikou v jedné.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru