Jak na netradiční novoroční přání online?

Konec roku tu bude za pár dní, proto nastává čas popřemýšlet nad novoročním přáním, které zašlete svým známým. Pokud jste tak již neučinili v rámci vánočního přání a nepopřáli jste kromě hezkých svátků i štěstí do nového roku, pak mám pro vás tip na jedno netradiční novoroční přání, které si můžete na internetu vyrobit.
reklama

Předem upozorňuji, že toto novoroční přání není zrovna typické - zprávu, kterou zde vytvoříte, lze použít k různým událostem, zdaleka nejde jen o novoroční přání nebo blahopřání k narozeninám. Na druhou stranu mírná odlišnost od pestrobarevných přání s rozjívenými motivy možná nezaškodí.

Novoroční přání, budeme vytvářet v online aplikaci Get The Message. Pokud ji znáte, už dále asi číst nemusíte, pro ostatní mám jednoduchý návod včetně obrázků s ukázkami.

Jak vytvořit novoroční přání?

Přesuňte se na adresu www.getthemessage.net, kde najdete ukázku různých videí informujících o doručení zprávy. Upozorňuji, že jde o videa „vojenského charakteru", takže pokud cokoli khaki a námořnicky modrého odmítáte, nebude to nic pro vás.

Po dokončení úvodní animace se vám zobrazí pětice možných videí, na kterých se vaše novoroční přání může objevit. Umístěním myši nad video se zobrazí krátká ukázka. Na jedno z videí klepněte a pokračujte tlačítkem Next.

V další části tvorby novoročního přání zadáváte adresy příjemců. Přání lze odeslat i na mobil, což ale nevím, zda funguje v našich podmínkách. Klepněte proto na volbu Email a následně vyberte možnost zadání jednoho (single) nebo více příjemců (group).

Do políčka Friend's name zadejte jméno adresáta. Pokud aplikace takové nezná (což bude většina případů), klepněte na položku Name not listed. Zadání jména má vliv pouze na pozdrav v e-mailu s odkazem na přání. Pokud jméno není v seznamu, v mailu se neobjeví. Do velkého políčka pak zadejte text svého novoročního nebo jiného přání/vzkazu.

Klepněte na tlačítko Preview a prohlédněte si, jak video vypadá. Na obrázku vidíte ukázku přání doručeného na palubu ponorky:

Pokračujte tlačítkem Submit, které zobrazí formulář, kde vyplníte postupně své jméno, svou e-mailovou adresu a e-mailovou adresu člověka, kterému zprávu posíláte. Nakonec klepněte na tlačítko Send a dotyčnému se odešle vzkaz, kde si zprávu může prohlédnout.

Celá tato jednoduchá aplikace slouží jako pomůcka pro agitaci do Královského námořnictva, to si ale můžeme jednoduše odmyslet.

Budete letos posílat novoroční přání e-mailem nebo dáváte přednost papírovému, případně ještě lépe živému kontaktu? Pokud využíváte internet, podělte se s ostatními, kde náměty pro zajímavé novoroční přání hledat.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Já své novoroční přání natočím stejně jako v loni a umístím jej na YouTube, kde si jej budou moci užít všichni :). No a kamarádům, spolužákům, atd. samozřejmě pošlu i odkaz.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

Co píší na Interval.cz
@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru