Jak používat Google Fonts ve Photoshopu

Implementace fontů do webových stránek nebyla nikdy jednodušší. Pokud sháníte zajímavé fonty, můžete nyní využít přídavek s názvem Web Font plug-in for Photoshop od společnosti Extensis, který umožňuje vybrat si ve Photoshopu z tisíců fontů ze dvou zdrojů.

Jedním z nejlepších míst, odkud lze stáhnout pěkné fonty jsou bezpochyby Google Fonts. Ty však mají jeden velký problém: neexistuje žádný jednoduchý způsob jak si stáhnout všechny fonty a následně je jeden po druhém zkoušet. A zde nastupuje Photoshop Web Font plug-in. Tento přídavek přináší jednoduchý přístup k tisícům webových fontů z databází webink.com a Google Web Fonts jakými jsou Dalton Maag, Mark Simonson, MoreType, OurType, TypeTogether a ParaType. Jen samotné Google Web Font nabízejí přístup k více než pěti stům rodin písem.

Instalace Google Fonts pro Photoshop

Nejprve je potřeba stáhnout správce písem Suitcase Fusion 4, který je dostupný pro Mac OS X i Windows. Druhým krokem je spuštění Photoshopu, v němž klikněte na Window - Extensions - Extensis, čímž otevřete panel Extensis. K používání přídavku s písmy WebINK je třeba vytvořit si účet zdarma účet na WebINK. Chcete-li využívat Google Fonts, pak jste po instalaci hotovi, žádné registrace netřeba.

Suitcase Fusion je nástroj pro tvorbu fontů od společnosti Extensis. Web Font Plug-in je doplňkem tohoto softwaru, který je potřebný k propojení s online knihovnami s webovými fonty WebINKu a Google Web Fonts. Výhodou je, že přídavek bude fungovat i poté, co vyprší třicetidenní trial lhůta pro Suitcase Fusion. WebINK nabízí tisíce fontů, které můžete využít na svých webových stránkách. Díky plug-inu můžete své stránky přizpůsobit ve Photoshopu a zaplatíte pouze za ty fonty, které opravdu použijete na webu.

Photoshop Web Font Plug-in

Poté, co si vyberete ten správný font pro svůj web, máte dvě možnosti. Buď půjde o font z databáze WebINK, jehož kód vygenerujete kliknutím na tlačítko Generate CSS, nebo půjde o font z databáze Google Web Fonts, jenž můžete začít používat po označení textové vrstvy kliknutím na název fontu v panelu Extensis. Jak uvádí WebINK, pomocí plug-inu lze využít velkou většinu všech nabízených fontů, přičemž další stále přibývají. Podporován je Adobe Photoshop CS5, CS5.1 (je obsažen v Adobe Creative Suite 5.5) a CS6.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

Komentáře k článku

návštěvník

Nainstaloval jsem plug-in, funguje bez problémů až na zobrazování českých znaků. Fonty nemají češtinu a po znovunačtení PSD, jsou ve vrstvách vykřičníky, že chybí písmo. Máte podobné zkušenosti? Používám Google webfonty, které v html souboru češtinu zobrazují bez problémů.

Profile picture for user Jan Polzer

No, ten plugin fonty zřejmě nenatahuje včetně kódování latin-extended, ale jenom latin. Proto tam čeština chybí.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru