QR kódy vám pomohou při rychlém hledání informací

Určitě jste si již v časopisech a reklamách všímat čtverečků, které vypadají jako čárové kódy. Těmto novým kódům se říká QR kódy a v budoucnu je budete vídat stále častěji.

Reklama

Pokud jste se s nimi ještě nesetkali, stačí vám vědět, že QR kódy jsou rychlé odkazy. Stačí na ně namířit fotoaparát/kameru chytrého telefonu nebo tabletu a počkat než se kód naskenuje. Následně se na displeji vašeho zařízení objeví webová stránka, která o daném produktu/nabídce ukáže další informace. V QR kódu může být obsažena i jen obyčejná textová informace, záleží na požadavcích tvůrce kódu.

Kromě produktů se QR kódy hojně používají také pro speciální slevy nebo soutěže. QR kód vás také může přenést do App Marketu/App Storu, kde si můžete zakoupit danou aplikaci. Někteří výrobci mobilních telefonů instalují čtečky QR kódů přímo na svá zařízení, ostatní je nabízejí dodatečně zdarma ke stažení.

Generátor QR Code

Generátor QR Code

Použití čtečky je velmi snadné, jak již bylo řečeno výše, stačí na kód namířit fotoaparát vašeho přístroje (ve většině případů nemusíte fotoaparát ani zapínat) a potvrdit zobrazení webové stránky s dalšími informacemi.

Podrobnější informace, včetně tipů na čtečky a generátory najdete v článku QR Code, Microsoft Tag: znamenají sbohem pro čárový kód?

Reklama

Komentáře

Hodně špatnej "článek". Přeci po přečtení QR kodu neni vždy nabídnut přístup na webovou stránku. V QR kodu může být zašifrován prostě text a je jedno jestli odkaz na stránky nebo vizitka se jménem atd.

Díky za upozornění, přehlédl jsem to. Trochu jsem to po autorovi upravil.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář