Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Po několika akcích, během kterých bylo možné zdarma získat antivirový program se skenovacím jádrem Kaspersky, je to další bezpečnostní aplikace, která je zdarma. Tentokrát pochází přímo od Kaspersky Lab. Přesněji řečeno, jejím autorem je Oleg Zaitsev, pracující pro Kaspersky Lab. Jeho AVZ Antiviral Toolkit si můžete stáhnout zdarma a vyzkoušet i bez nutnosti instalace.

Skalní čtenáři Maxiorla si jistě vzpomenou na program Active Virus Shield, který byl nabízen společností AOL zdarma po registraci, a který využíval skenovací jádro Kaspersky. Tento antivir již k dispozici není, proto náhrada v podobě AVZ Antiviral Toolkitu přichází docela vhod.

Hlavní výhodou AVZ Antiviral Toolkitu je skutečnost, že je distribuován v balíčku ZIP a bez instalátoru. Samozřejmě, pro méně zkušené uživatele je to spíše minus, protože zde chybí automatické vytvoření zástupců v nabídce Start a podobně. Pro zkušenější to však představuje zajímavou možnost antivir vyzkoušet a přitom jej neinstalovat. Vyhnete se tak kolizím se svým současným antivirem.

AVZ Antiviral Toolkit - antivir zadarmo

Uživatelské prostředí tohoto antiviru je velmi jednoduché, autor nepochybně neměl snahu hrát si s grafickým kabátkem, který by spíše brzdil a tvořil tak jen lákadlo. (Mimochodem co říkáte na avast! a jeho možnosti skinování?). AVZ Antiviral Toolkit nabízí kontrolu běžících procesů i souborů na disku, využívá heuristickou analýzu a poradí si s viry, adwarem, spywarem, dialery a dalším malwarem.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

U nakažených objektů můžete zapnout automatické léčení (Perform healing), kdy pro každý z typů nákazy nastavíte dotaz na uživatele nebo automatické smazání. K dispozici je samozřejmě i virová karanténa.

Nastavení kontroly

AVZ Antiviral Toolkit umí kontrolovat pouze vybrané typy souborů. Standardně kontroluje ty, o kterých se předpokládá možnost nákazy - EXE, DLL a podobně. Můžete však zapnout i kontrolu úplně všech dat na disku, případně specifikovat konkrétní typy souborů, které chcete kontrolovat. Podporovány jsou archivy do zvolené hloubky a NTFS streamy.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Na záložce Search paramaters nastavujete citlivost heuristiky (ovlivní rychlost kontroly a její „pečlivost") a zapínáte podporu pro vyhledávání nebezpečných rootkitů. Všimněte si, že AVZ Antiviral Toolkit vyhledává také keyloggery, tedy programy které sledují vaši činnost na klávesnici, zaznamenávají ji a v řadě případů ji i posílají někam, kde by se neměla objevit. Nechybí kontrola TCP/UDP portů používaných trojskými koňmi.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Nejenom antivirus zadarmo

Kromě kontroly virů nabízí AVZ Antiviral Toolkit i další zajímavé nástroje a funkce. Vytváří rozsáhlé reporty o systému, které obsahují seznamy procesů, plánovaných úloh, programů po spuštění a mnoha dalších. Kompletní analýza je uložena do souboru HTML.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Z dalších funkcí, které AVZ Antiviral Toolkit nabízí je to zálohování, analýza disku, celá řada pomůcek pro práci se spuštěnými procesy a službami a samozřejmě realtimová ochrana v podobě AVZGuard a AVZPM. To pro případ, že se vám AVZ Antiviral Toolkit natolik zalíbí, že se stane vaším hlavním antivirem.

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

Kaspersky Antivirus zadarmo: AVZ Antiviral Toolkit

AVZ Antiviral Toolit s jádrem Kaspersky si můžete stáhnout zdarma z domovských stránek jeho autora, a sice www.z-oleg.com/secur/avz/download.php. Pokud se v odkazech v azbuce nevyznáte, zde je přímý odkaz na stažení.

O virech a antivirech jsem na Maxiorlovi psal i tyto články:

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Možná by stálo za to doplnit, že to je zdarma pouze pro nekomerční použití:

Данная версия распространяется бесплатно и предназначена для некоммерческого применения;

Pokud se někdo v azbuce nevyzná, možná by se dal postrčit i takto ;) :

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=ru&u=http://www.z-oleg.com...

návštěvník

Poskytuje tento software i antivir.ochranu v reálném čase? Tedy laicky řečeno, je možné nastavit automatické spuštění po zapnutí PC ? (Win XP), děkuji. Pavel Dr.

návštěvník

Ano, je to napsáno v textu článku.

návštěvník

Updated.
Nastavenia:
Filetypes: All
Check archives, NFS streams zapnute.
Heuristika maximum + extended analysis.
Search for keylogers, check SPI / LSP zapnute.

A aj napriek tomu my nenaslo keylogger, ktory som si do PC sam instaloval.
Rozumiem, ze neexistuje 100% antivirus ale pokial ide o keyloggery tak by to malo byt 100% ci sa mylim? ;)

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru