Velikost fotek pro zpracování drupalem 7

Zdravím.

Zkouším psí kusy dle knihy Drupal 7 a pomalu se blížím k nějakému svému řešení budoucího webu. V čem mám ale nehorázný hokej jsou fotky do článků a do galerie.

Potřebuji vyšpekulovat, jak velké fotky (+- 100 až 300kB???) a v jakém rozlišení (šířka +- 800-1200 px???) x (výška max 600???px) mám pro zpracování drupalem 7 nahrávat na web.

Omezení 100 kB mi již přijde zastaralé - při stále více se zvětšujících rychlostech netu, a rozlišení na šířku 550 px mi při současných velikostech monitorů (a jejich rozlišení) taky již přijde málo.

Chtěl bych nějakou radu... aby i v budoucnu bylo vše OK. Co je zkrátka asi optimální volbou.

Díky

 

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. To záleží na tom, co je to za web a jaké materiály předpokládáte, že uživatelé budou nahrávat. Jestli to mají být fotky a je to nějaký fotografický web, tak bych asi nastavil jeden nebo dva megabajty a rozměry bych nechal automaticky nastavit na max. 1024px.

Taky záleží na úložišti, které máte k dispozici. Zkrátka případ od případu, neřídil bych se obecnou radou jakože 800px a 500 kb je to pravé ořechové.

Odpovědět

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru