České pecky herního pravěku

Dnes jsme si pro vás přichystali pětici her, které mají mnoho společného – pocházejí z naší malé zemičky, jsou opravdu staré, zahrajete si je zdarma a hlavně nás královsky baví dodnes. Těšit se můžete na jednu sprostou adventuru, dvě logické hry, ze kterých vás bude bolet hlava, jedno z mála českých RPGček a taktickou akci.

Přes hada vlak nejede, nebo snad jo?

Jede a to velmi sebevědomě. Inspirace v populární hře, která se u nás proslavila nejvíc na starých Nokiích, se nezapře, ovšem český Vlak jde mnohem dále. V každém levelu musíte vysbírat všechny předměty, které se pak zařazují do nových vagónků, aby vám znepříjemnily cestu do cíle, který se na konci kola vždy otevře, abyste jím projeli do další, ještě zapeklitější úrovně. V pokročilých levelech už není místo na jednu jedinou chybu, nebo neuvážený krok, a pokud jich splníte všech 50, můžete si pogratulovat k opravdu rychlíkovému myšlení.

 Vlak

Stáhněte si Vlak

Co se dá stihnout za týden, když jste detektiv-sukničkář?

Když se jmenujete Záhyb, jen blázen by vám dal za úkol hlídat 7 dcer, zatímco jste kdesi na služebce. Díkybohu, že jeden takový blázen se našel a vy v roli detektiva Venci Záhyba budete mít tu čest se mu o dcerušky postarat… Vaším jediným cílem je dostat všechny do postele a to ne tím způsobem, že jim rozkážete, ať si po večerníčku vyčistí zuby a jdou spát. Frigidita ani nekompatibilní sexuální orientace některých dcerušek vám v tom rozhodně nezabrání, protože tady jde o víc, než o sex – o sázku s kámošem! 7 dní a 7 nocí je česká point-and-click škola v nejlepší (nejvtipnější) podobě, kterou si musíte rozhodně vyzkoušet.

A až tuhle pecku dohrajete, rozhodně si stáhněte i její pokračování 6 ženichů a 1 navíc, ve kterém bude mít Záhyb úplně jiné starosti, protože když zasel vítr, musí sklidit bouři.

 7 dní a 7 nocí

Stáhněte si 7 dní a 7 nocí

Dvě rybky špiónky a spousta zábavy i frustrace v jednom

Logické hry mají tu výhodu, že i finančně ne tak silná studia mohou vyrobit unikátní exemplář – nemusíte mít dokonalou 3D grafiku, ani armádu programátorů. Altar si ve hře Fish Fillets sice hezkou grafiku dopřál, ale jinak sází hlavně na funkční hratelnost a vtipy. Dvě rybky špiónky, pracující pro Fakt Děsně Tajnou Organizaci, musejí vyšetřit záhadné UFO a vyřešit další problémy celosvětového významu. Logické puzzly těží z nucené spolupráce mezi velkou silnou rybou a malou šikovnou rybkou, jejichž cílem je vždy se dostat z místnosti.

 Fish Fillets

Stáhněte si Fish Fillets

Krokovací dungeon, který omladila mobilní verze

V poslední době jsou Brány Skeldalu opět velmi diskutovaným titulem. Po úspěchu na českém portálu pro komunitní financování Startovač.cz se autor Skeldalu rozhodl, že opravdu svůj krokovací dungeon převede na mobilní platformy. Povedlo se a hra je i v této podobě zdarma, takže si můžete vybrat, jestli si ji zahrajete na mobilu (raději tedy tabletu), nebo počítači. I přes své stáří stále potěší hlavně grafika, která je pečlivě nakreslená, takže netrpí působením času. Trochu těžkopádnější ovládání je pak daní za zvolený žánr i za dobu, ve které hra vznikla, ale po pár desítkách minut už budete procházet hrou sebejistě a pohodlně, až tedy na složité souboje, které jsou opravdovou výzvou pro RPG fajnšmekry.

Brány Skeldalu 

Stáhněte si Brány Skeldalu

Skrytí a nebezpeční

Hra Hidden & Dangerous o počínání britských SAS v druhé světové válce předznamenala a zároveň odstartovala boom AAA her z české produkce. Vyšla ještě v minulém tisíciletí a z PC si našla cestu i na Dreamcast a první Playstation. V H&D hraje prim stealth, kdy totální ukrytí před zraky nepřátel znamená jedinou cestu k vítězství v misích, jak se na speciální jednotky a nesplnitelné úkoly sluší a patří. Ve hře najdete velkou spoustu zbraní a po celou dobu budete ovládat celý tým vojáků, kteří mohou sednout i za volant dopravních prostředků (v roce 1999!). Největší slabinou je AI spolubojovníků, kvůli které se velmi brzo naučíte nedávat jim příliš složité rozkazy, při jejichž plnění by se mohli třeba utopit díky mizernému pathfindingu.

Hidden & Dangerous 

Stáhněte si Hidden & Dangerous

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru