Nejlepší mobilní hry roku 2014

Hraní na mobilech a hlavně tabletech má smysl, když se tedy vývojáři nesmíří s kopírováním zavedených typů her z PC a konzolí, ale projeví trochu originality a zdravého rozumu, aby se jejich hra hlavně dobře ovládala, ale také příjemně hrála na nevelkých dotykových displejích. Rok 2014 přinesl celou řadu skvělých mobilních her, z nichž ty nejzajímavější podle portálu Mujsoubor.cz vám teď blíže představíme.

Defend Your Life!

Tradiční zástupce tower defense se spoustou jednotek, hrdinů, bonusů, vylepšování schopností i stavění upgradovatelných budov. Hlavní novinkou je grafika a prostředí. Grafika je velmi detailní a krásně nakreslená nadaným českým grafikem, prostředí si pak bere za vzor oblíbený animovaný seriál Byl jednou jeden život.

Vaším úkolem je tedy chránit lidské tělo, zevnitř. Víte, jak to má lidský imunitní systém složité? Po zahrání Defend Your Life! už v tom budete mít jasno. Sluší se poznamenat, že jde o čtvrtou hru brněnského studia Alda Games, tvůrců Zachraň Šneka, Sýrového světa a Eggies. Hra po časově exkluzivitě pro Windows Phone zařízení vyjde konečně i na Android a iOS.

Stahujte Defend Your Life!

Defend Your Life! 

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Blizzard vždy vynikal v tvorbě snadno přístupných her, které ale nepostrádaly hloubku a kvalitu. Z tohoto pohledu je Hearthstone jejich dalším mistrovským kouskem. Takhle zábavnou karetní sběratelskou hru prostě jinde nenajdete. Hra původně vyšla pro PC, ale vzhledem k časové nenáročnosti jednotlivých her a snadnému ovládání tahových soubojů bylo jasné, že takhle věc musí na tablety, ASAP.

A tak se i stalo, Hearthstone si mohou zdarma užívat majitelé tabletů s Androidem a iOS. Pokud máte phablet a těšíte se, že si Hearthstone zahrajete, tak máte většinou smůlu – minimální uhlopříčka je (zatím) 6 palců, což je trochu nefér, ale je jasné, že Blizzard se tímto brání situacím, kdy by ovládací prvky byly příliš malé. Zkušenější uživatelé Androidu s menším displejem si ostatně mohou snadno najít hack, který jim instalaci Hearthstonu umožní.

Stahujte Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft 

2048

Hra 2048 využívá dvojku a její mocniny k tomu, abyste je na malé čtvercové síti spojovali do co největších čísel. Celým polem vždy můžete pohnout na jednu ze čtyř stran, přičemž dvě stejná čísla vedle sebe ve směru pohybu se spojí do jednoho dvojnásobně vyššího. 2048 kopíruje originální titul Threes, který se ale nedočkal stejné přízně hráčů kvůli trochu složitějším pravidlům a hlavně protože není zdarma, na rozdíl od 2048.

Stahujte 2048

 2048

Kingdom Rush: Origins

Těžko bychom našli oblíbenější a lepší tower defense strategii, než je Kingdom Rush. Její třetí díl je opět to samé v bledě modrém, což je jedině dobře. Tentokrát budete hrát za Elfy, kteří se snaží ubránit temným silám. Nové budovy, noví nepřátelé, nová zápletka, jinak je vše při starém. I grafika je stále stejně infantilní a schematická, díky čemuž nepostrádá nadčasovost – ano, možná si tím vývojáři i usnadňují práci, ale na výsledek se prostě příjemně dívá.

Stahujte Kingdom Rush: Origins

 Kingdom Rush: Origins

Monument Valley

Graficky nejpovedenější hra na mobilních zařízeních nemusí překypovat efekty a polygony. Monument Valley je vizuálním mistrovským dílem, jehož screenshoty máme chuť si vytisknout a pověsit na zeď. Poměrně jednoduchá logická hra vsadila hlavně na stylizaci a pohádkové barvy, načež vznikl tenhle fantastický zážitek, který sice nedisponuje komplexní hratelností a dlouhou hrací dobou, ale zapíše se vám do paměti už po pár minutách.

Stahujte: Monument Valley

Monument Valley 

Hitman GO

Hitman ukazuje, že předělání oblíbené značky na mobily nemusí být nutně necitlivým znásilněním a ždímáním peněz ze zaslepených fanoušků. Po stránce hratelnosti nemá Hitman GO (naštěstí) se svým PC předobrazem nic společného. Jde o logickou tahovku s jednoduchou líbivou grafikou. I v mobilní verzi se vžijete do role agenta s kódovým označením 47 a využijete všechny jeho oblíbené způsoby, jak se dostat k cíli – převleky, odlákání pozornosti, skrývání se a samozřejmě zabíjení.

Stahujte Hitman GO

Hitman GO

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru