Vyždímejte z Youtube víc

Youtube většina z nás používá pro poslouchání hudby, sledování šílených klipů u hudby, která se poslouchat nedá, nebo sledováním koťátek, failů a podobně. Jenže Youtube, jako většina služeb Googlu, je prošpikován zákoutími a funkcemi, které většina lidí nezná a které povyšují službu pro masy na něco pro fajnšmekry. V našem dnešním článku se tohoto světa nehloupého Youtube alespoň lehce dotkneme.
reklama

Napojení na další profily na sociálních sítích

V Nastavení Youtube vlezte do menu Propojené účty a tam se můžete připojit ke svému Facebooku a Twitteru. Zároveň si zde nastavíte, jak se tyto připojené účty budou chovat, respektive jakou vaši aktivitu na Youtube mají sdílet.

YouTube 

Hudba

Youtube a hudba jdou dohromady, ví to i Google a tak na hlavní stránce napravo a trochu dolů od vyhledávacího řádku najdete tři volby – Na co se podívat, Mé odběry a nové i Hudba, kde vám Youtube nabízí písničky a různé mixy.

Youtube Music Key

A znovu Youtube a hudba, tentokrát jako předplacená služba, na kterou si budeme muset ještě v našich končinách počkat. Jde o nabídku prémiových hudebních videí, která obsahují i celá alba, koncerty a podobně – samozřejmě bez reklamy. Zaváděcí cena je 8 dolarů, což je velmi slušné – na koruny to vychází asi o 50 korun dráže než služby Google Music, kterou dostanete v rámci Youtube Music Key v ceně.

Jako v televizi

Asi pro vás nebude překvapením, že Youtube je součástí moderních chytrých televizí, chytrých set-top-boxů, donglů a podobných „ne PC“ zařízení. Televizní aplikace Youtube má přitom unikátní design a „feel“, který si můžete ale dopřát i na počítači. Youtube TV lze například skvěle ovládat jenom klávesnicí, což se vám u toho normální rozhodně nestane. Youtube TV pro PC najdete zde.

 YouTube

Slow-mo

Tenhle trik není úplně košer, ale když ho Google ještě neodstranil, tak ho můžeme považovat za vychytávku. Při přehrávání stiskněte a držte mezerník – video se bude velkou rychlostí spouštět a znovu pauzovat, takže výsledek vypadá opravdu jako takové (nepovedené) zpomalené video.

/v/ pro regionálně uzamčená videa

Když do URL adresy videa na Youtube přidáte /v/ (výsledná URL může vypadat takto: https://www.youtube.com/v/watch?v=SmdnRfeH0p8), zobrazí se vám Youtube maximalizované přes celé okno prohlížeče a navíc si takto prohlédnete i videa, která jsou pro náš region zamknutá.

Vyhledání URL obrázku na pozadí „videa“

Pravděpodobně už jste se setkali s videem, které není tak úplně video. Čas plyne, stejně jako zvuk, ale na pozadí je jen jeden statický obrázek. Přes zdrojový kód stránky lze přitom odkaz na tenhle obrázek v původní kvalitě získat. V chromu zmáčkněte Ctrl+u, čímž se dostanete do zdrojáku, pak Ctrl+f pro vyhledávání a zde zadejte (bez uvozovek) „og:image“ a URL za tímto kódem je odkaz na onen obrázek.

Zajímají vás i další ne úplně běžné a známé vychytávky pro Youtube? Třeba vytváření playlistů bez reklam a pauz? Podívejte se na celý článek o Youtube na portálu MujSoubor.cz.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

to slow-mo už používám dávno a nikdy mě nenapadlo že to není košér :D vždyť to ničemu nevadí. Video se přehrává z RAM a té je to myslím celkem jedno

návštěvník

už jsem vám chtěl poděkovat za tu fintu s /v/ ale jelikož jsem zrovna včera chtěl zhlédnout video v naší zemi zakázané, tak jsem to vyzkoušel a nejde to :( https://www.youtube.com/v/watch?v=vHc2MdliPxE

návštěvník

Mohu vědět, odkud máte ten trik "/v/"? Já to teďka zkoušel hned u několika videí, který jsou pro ČR zamknutý, ale nefungovalo to ani u jednoho. Jak to tedy je?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru