Jakou aplikaci použít na přehrávání hudby přes mobil?

Jednou z prvních netelefonních funkcí, které mobily zvládly obstojně zastávat, bylo přehrávání hudby. Dnešní realita je taková, že samostatný mp3 přehrávač už je pro většinu lidí zbytečnost, byť se často výrobci mobilů snaží krátkou výdrží na baterii o opak. Moderní smartphony jsou navíc dějištěm velmi intenzivní a pro uživatele důležité bitvy mezi třemi nepříliš kompatibilními přístupy k přehrávání hudby. Právě vaše preference rozhodnou nejspíše o tom, které z následujících aplikací svěříte svou hudební sbírku.

Google Music

Začneme tím nejlepším, tedy službou Google Music, která je doplněna o velmi pěkně zpracovanou aplikaci. Jádrem služby je předplatné pro neomezený poslech hudby, což přijde na nějakých 150 Kč měsíčně. Google Play Music je navíc i obchod s hudbou, takže si můžete i kupovat a stahovat celá alba, která vám už zůstanou.

Navíc je možné si do cloudu uložit až 20 000 svých vlastních písniček, ať už jste je sehnali kdekoliv. Poté si je můžete přehrávat jako stream z internetu, nebo si je opětovné do mobilu stáhnout. Samozřejmě je potřeba mít písničky dobře otagované, ale pak je můžete pohodlně používat společně s hudbou poskytnutou přímo Google Music v rámci předplatného nebo zakoupených CDček.

Aby toho nebylo málo, cloud můžete používat i bez placení předplatného, takže si jednoduše a zdarma můžete uložit 20 000 písniček na internet a odkudkoliv si je zase přehrát, nebo si je stáhnout do mobilu. A nakonec zvládá Google Music i přehrávání vaší hudby, kterou jste si do mobilu nahráli jinou cestou.

Více jsme se o téhle skvělé službě rozepsali už dříve.

Stáhnout můžete Google Music odtud

WinAmp

Přehrávač WinAmp zažil svá nejlepší léta ještě coby konkurent Windows Media Playeru na PC. Postupně se ale jeho důležitost stále snižovala a dnes už si ho hýčkají hlavně pamětníci, kteří ještě zcela nepropadli Google Music, Spotify, iTunes a podobným. Na mobilních telefonech je WinAmp poměrně vzdálen své původní oldschoolové PC podobě. Hlavní rozdíl je v tom, že androidový WinAmp řadí písničky, alba a umělce podle tagů. Pokud si chcete přehrávat složky, máte smůlu, pokud máte v nepořádku ID3 tagy, stejně tak.

Stáhnout můžete WinAmp odtud

Spotify

Spotify je velmi populární streamovací služba ne nepodobná Google Music. Její těžiště je totiž také v předplatném, které vám dovoluje nerušený poslech jakékoliv hudby v nabídce Spotify. Nevýhodou je, že Spotify v bezplatné verzi nenabízí žádný zásadní tahák – ano, můžete si stále streamovat hudbu dle vašeho vkusu, ale budete se muset smířit se zvukovými reklamami. Upřímně, to už si rovnou můžeme pustit nějaké to rádio… Ale obliba Spotify ukazuje, že tahle kombinace prémiového a osekaného přístupu funguje.

Stáhnout můžete Spotify odtud

Music Folder Player Free

Černým koněm tohoto přehledu je jednoznačně Music Folder Player Free. Bezplatný přehrávač, který zachovává tradiční pouštění hudby po složkách. A to už se dnes jen tak nevidí, hlavně tedy na mobilech. Program se snadno ovládá a samozřejmě obsahuje jednoduchý adresářový průzkumník, který vám umožňuje přehrávat složky včetně podsložek. Pokud se chcete vymanit ze zajetí tagů, je tohle přesně aplikace pro vás.

Stáhnout můžete Music Folder Player Free odtud

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru