Záloha oblíbených položek v Internet Exploreru s IE7Pro

IE7Pro je užitečný doplněk pro webový prohlížeč Internet Explorer. Do tohoto prohlížeče přidává vylepšeného správce stahování, rychlejší načítání stránek, lepší správu relací a záložek. IE7Pro doplňuje tzv. Rychlé stránky, umožňující na domovskou stranu prohlížeče přidat odkazy na vaše oblíbené weby. Jde o podobnou funkci jako Speed Dial v Opeře. Jednou ze zajímavých funkcí IE7Pro je online záloha oblíbených položek na server.

Zálohovat je možné i samotné nastavení aplikace. IE7Pro tak můžete použít k synchronizaci seznamu oblíbených položek mezi dvěma a více různými počítači. Stačí se zdarma zaregistrovat a přihlásit.

IE7Pro si můžete zdarma stáhnout z webových stránek www.ie7pro.com. Toto rozšíření funguje s Internet Explorerem 7 i betaverzí Internet Exploreru 8.

Jak zálohovat oblíbené položky z Internet Exploreru?

  1. Nainstalujte si IE7Pro. Jeho funkce najdete ve stavovém řádku prohlížeče po kliknutí pravým tlačítkem na ikonku se symbolem IE7Pro.
  2. Použijte funkci Online služby|Přihlásit.
  3. V okně pro přihlášení klepněte na odkaz Registrovat uživatele.
  4. Vyplňte své jméno, heslo, e-mailovou adresu a odsouhlaste licenční ujednání. Potvrďte tlačítkem OK.
  5. IE7Pro vás zaregistruje a ihned nabídne zálohu nastavení na serveru.
  6. Jste-li již zaregistrováni, stačí jen použít okno pro přihlášení.
  7. Zálohu oblíbených položek z Internet Exploreru uložíte funkcí Online služby|Nahrát oblíbené položky na server.

Jak obnovit Oblíbené položky?

Obnova zálohovaných oblíbených položek je snadná. Stačí, když se přihlásíte a použijete funkci Online služby|Stáhnout Oblíbené položky.

IE7Pro nabízí i jednoduchou správu zálohovaných oblíbených položek. Zobrazíte ji funkcí Online služby|Zobrazit Oblíbené položky.

Po zobrazení okna pro nastavení lze zapnout automatické ukládání nových oblíbených položek na serveru. V okně pro nastavení se přepněte na Online služby a zapněte volbu Synchronizovat Oblíbené položky automaticky.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Tak tak - bez IE7Pro by pro mě IE nebyl primárním prohlížečem, ale díky funkcím IE7Pro nemám potřebu přecházet na alternativy, protože všechny funkce, které od prohlížeče potřebuji získám v jediném rozšíření...

návštěvník

Mozilla firefox nabízí zálohu sama o sobě....Explorer je hnus, nejen z tohoto důvodu:-(

návštěvník

Chtěl bych vědět jestli jdou zalohovat nastavení, a všecny záložky atd, bez toho programu a kde se nastavení exploreru nachází. dík

Profile picture for user Jan Polzer

Nastavení a vše v IE se zálohuje zároveň se zálohováním celého systému Windows, o samostatné funkci přímo v programu nevím.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru