Záloha oblíbených položek v Internet Exploreru s IE7Pro

IE7Pro je užitečný doplněk pro webový prohlížeč Internet Explorer. Do tohoto prohlížeče přidává vylepšeného správce stahování, rychlejší načítání stránek, lepší správu relací a záložek. IE7Pro doplňuje tzv. Rychlé stránky, umožňující na domovskou stranu prohlížeče přidat odkazy na vaše oblíbené weby. Jde o podobnou funkci jako Speed Dial v Opeře. Jednou ze zajímavých funkcí IE7Pro je online záloha oblíbených položek na server.

Reklama

Zálohovat je možné i samotné nastavení aplikace. IE7Pro tak můžete použít k synchronizaci seznamu oblíbených položek mezi dvěma a více různými počítači. Stačí se zdarma zaregistrovat a přihlásit.

IE7Pro si můžete zdarma stáhnout z webových stránek www.ie7pro.com. Toto rozšíření funguje s Internet Explorerem 7 i betaverzí Internet Exploreru 8.

Jak zálohovat oblíbené položky z Internet Exploreru?

 1. Nainstalujte si IE7Pro. Jeho funkce najdete ve stavovém řádku prohlížeče po kliknutí pravým tlačítkem na ikonku se symbolem IE7Pro.
  [inline:ie7pro-1.png]
 2. Použijte funkci Online služby|Přihlásit.
 3. V okně pro přihlášení klepněte na odkaz Registrovat uživatele.
  [inline:ie7pro-2.png]
 4. Vyplňte své jméno, heslo, e-mailovou adresu a odsouhlaste licenční ujednání. Potvrďte tlačítkem OK.
 5. IE7Pro vás zaregistruje a ihned nabídne zálohu nastavení na serveru.
 6. Jste-li již zaregistrováni, stačí jen použít okno pro přihlášení.
 7. Zálohu oblíbených položek z Internet Exploreru uložíte funkcí Online služby|Nahrát oblíbené položky na server.

Jak obnovit Oblíbené položky?

Obnova zálohovaných oblíbených položek je snadná. Stačí, když se přihlásíte a použijete funkci Online služby|Stáhnout Oblíbené položky.

IE7Pro nabízí i jednoduchou správu zálohovaných oblíbených položek. Zobrazíte ji funkcí Online služby|Zobrazit Oblíbené položky.

[inline:ie7pro-3.png]

Po zobrazení okna pro nastavení lze zapnout automatické ukládání nových oblíbených položek na serveru. V okně pro nastavení se přepněte na Online služby a zapněte volbu Synchronizovat Oblíbené položky automaticky.

Reklama

Komentáře

Tak tak - bez IE7Pro by pro mě IE nebyl primárním prohlížečem, ale díky funkcím IE7Pro nemám potřebu přecházet na alternativy, protože všechny funkce, které od prohlížeče potřebuji získám v jediném rozšíření...

Mozilla firefox nabízí zálohu sama o sobě....Explorer je hnus, nejen z tohoto důvodu:-(

to máš praudu že explorer je hnus, taky používám mozillu.

Chtěl bych vědět jestli jdou zalohovat nastavení, a všecny záložky atd, bez toho programu a kde se nastavení exploreru nachází. dík

Nastavení a vše v IE se zálohuje zároveň se zálohováním celého systému Windows, o samostatné funkci přímo v programu nevím.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář