Lmgtfy: hračička, kterou zacpete ústa lenochům

Internetové diskuze, vlákna na sociálních sítích a někdy i e-mailové schránky jsou jich plné. Lenochů, kteří ve snaze získat odpověď na triviální dotaz raději sesmolí nepříliš smysluplný dotaz a čekají na odpověď. Místo, aby použili vyhledávač a ihned viděli výsledek. Zkuste jim odpovídat s hračkou Lmgtfy.
reklama

Co je to lmgtfy?

Urban Dictionary praví, že zkratka lmgtfy znamená let me google that for you. Volně přeloženo jako počkej, já ti to vygoogluju. Podobně, jako jsme zvyklí vídat mnohem častější zkratky WTF nebo za mých mladých let v linuxových komunitách RTFM, objevuje se nyní zkratkou i doporučení vyhledávače. Tedy Google a jeho schopnosti nalézt během okamžiku odpověď na většinu věcí, které vás napadnou.

Na této situaci staví webová adresa cs.lmgtfy.com. Do políčka na ní zadáte vybraný dotaz pro vyhledávač. Klepnutím na ikonku zvolíte Google, Yahoo, DuckDuckGo nebo jiný vyhledávač a tlačítkem Získat odkaz si zkopírujete do schránky odkaz na výsledky hledání na zvolené stránce.

Tlačítkem Náhled se podívejte, co se ukáže dotyčnému, kterému na jeho z lenosti položený dotaz odpovíte zkopírovanou adresou.

V podstatě se vykreslí animace informující dotyčného, že je na internetu. Animace dále simulující okno zvoleného vyhledávače, naťukaný dotaz a nepřehlédnutelná instrukce, kam má dotyčný klepnou. Jakmile tak učiní, vyhledávač se mu opravdu otevře a může si vybrat z nalezených výsledků.

LMGTFY

Jednoduché, prosté. Akorát se obávám, jestli se lidé, kterým pošlete odkaz na Lmgtfy, poučí. Co myslíte?

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru