Windows Live Messenger? Není třeba bát se policie…

Poslední dobou se na českém internetu objevuje stále více článků o nespolehlivosti ICQ, o tom, jak je lepší používat Jabber, případně o tom, že je tu také Windows Live Messenger. Z různých článků se dozvíte, že ve světě je Windows Live Messenger používán mnohem více než ICQ a v ČR, že je situace opačná. Dlouho jsem se zamýšlel nad důvody. Teď si myslím, že jsem objevil ten nejvýznamnější. Proč je tedy v ČR Windows Live Messenger používán jen velmi málo?

MSN Messenger × Windows Live Messenger

Za vším zřejmě stojí původní integrace MSN Messengeru do Windows XP. Uživatelé si tento komunikační program spojují s něčím, co je nedílnou součástí Windows. Příliš také nerozlišují, že MSN Messenger je trošku něco jiného než jeho novější a vyspělejší bratříček Windows Live Messenger. K požívání Live Messengeru je třeba mít účet u služby Microsoft Passport Network nebo Windows Live ID.

A v tom je zřejmě problém. Tyto účty jsou spojeny s Microsoftem, který je samozřejmě i výrobcem Windows, tedy operačního systému, u kterého není tajemstvím, že jej každý Franta od vedle má na svém počítači nelegálně. Myslím, že tu panuje určitý strach z toho, že po registraci k Windows Live ID Microsoft automaticky zjistí, zda uživatel používá nelegální instalaci Windows.

Windows Live Messenger stojí za zkoušku

Myslím však, že tento strach je zbytečný. Microsoft má jiné způsoby, jak ověřovat legálnost instalace operačního systému. Windows Live Messenger je povedený program, který si určitě zaslouží vaši pozornost. Zapomeňte na neskutečně hardwarově náročné ICQ i na jeho více či méně povedené náhražky umožňující komunikaci na stejné síti.

Windows Live Messenger

Windows Live Messenger nabízí vše, co od komunikačního programu požadujete

Windows Live Messenger je česky, umožňuje přenos textu, hlasu, videa i souborů. Obsahuje smajlíky, umožňuje měnit obrázek na pozadí, můžete si v něm upravovat svůj profil včetně fotografie a dokonce hrát hry s přáteli. Komunikace může probíhat s více lidmi najednou. Nebojte se tedy toho, že vám po registraci a přihlášení k Windows Live Messengeru bude někdo šťourat do soukromí. Na druhou stranu, není lepší mít klidné svědomí?

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Windows Live Messenger nabízí vše, co od komunikačního programu požadujete

.....třeba reklamu a odporné GUI ;-)

návštěvník

Je zjevne ze nevnimate souvislosti. Predstava ze neco bude porad zadarmo neni naivni, je to vlastne predstava velmi realna pokud je dosazeno stavu kdy komuikacni protokol dane sluzby je dostupny k implementaci komukoliv. Prikladem budiz e-mail. Spousta webmailu integruje do sveho prostredi reklamu, ale diky konkurencnimu prostredi si muzete snadno a bez problemu vybrat mensi poskytovatele kteri to nedelaji, nebo nabizi pristup pres POP3 = rovnez otevreny stadard. Hold dokud budete opevovat uzavrene technologie zadarmo to samozrejme nebude, protoze monopol nezije v konkurencnim prostredi, ze..

Profile picture for user Jan Polzer

Vnímám především fakt, že většina programátorů by ráda něco do žaludku, což není zadarmo. Některé věci v IT světe zadarmo být mohou, souhlasím, ale chtít to neustále úplně po všem je naivní, to mi nikdo nevymluví.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Je někde možnost si to stáhnout a vyměnit za ICQ6? Kolik to zabírá paměti na disku? Děkuji za odpověď :-)

Profile picture for user Jan Polzer

No stáhnutí je nejlepší přeci na domovské stránce Windows Live Messengeru, ne? Odkaz je v článku...

Na disku zabere Windows Live Messenger asi 28 MB, v paměti okolo dvaceti. Pokud je minimalizován tak jen tři megabajty.

Jan Polzer

www.anastacia.cz

návštěvník

ICQ a MSN jsou na pamet prakticky STEJNE nenazrane ... je to jako z blata do louze, vim co rikam, bohuzel musim pouzivat oba dva soucasne a je to oboji jedna luza. Kdyz zavzpominam na qip , styska se mi po tech 4 MiB v pameti ktere mu stacily :-) a umel vsechno.

Profile picture for user Jan Polzer

Já používám také obojí a pocit z nedostatku RAM nemám. Jestliže Vás počítač živí, neměl by být problém investovat do operační paměti. Ostatní myslím mohou v klidu žít i s jedním komunikátorem, mají-li slabší počítač.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Zdravim, napsal jsem článek o doporučené instalaci (se všim všudy). Live messenger plus a ještě odebrání reklam i nejaké pluginy, Snad nebude vadit odkaz: Instalace MSN - Windows live messengeru Jinak na webu mam i vlastní miranda pack, který je jezčí a zabírá minimum pameti a má přiměřeně vychytávek (bohužel jak známo miranda zvládá akorát základní funkci a to psaní si, ale zase všechny protokoli přehledně a najednou)

Profile picture for user Jan Polzer

Vzhledem k tomu, že přidávání komentářů k Tebou odkazovanému článku nefunguje a navíc ten článek není nic extra, rozhodl jsem se poprvé v historii Maxiorla odkaz v komentáři odstranit. Až opravíš ten problém s komentáři, odkaz sem vrátím.

Pro ostatní: Odkazovaný článek bylo šest bodů napsaných stylem stáhněte si to, stáhněte si ono a budete mít ve Windows Live Messengeru jiné smajlíky a odstraníte si reklamu. Můj názor na takové úpravy je ten, že odstranění reklamy v Live Messengeru je v rozporu s licenčním ujednáním. Reklama zde vůbec neobtěžuje a navíc si myslím, že její ponechání na místě je to nejmenší, čím můžete výrobci programu splatit uvolnění Messengeru zdarma.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

nojo spam filter je nastaven krutě :-)

Jinak na blogu mám více článků o WLM - a myslim, že jsem dost pomohl s instalací a to že je to bodově to jen zrychlí.

1)spousta lidí si zakládá hotmail uplně zbytečně, když nemusí

2)nemají doplněk Messenger PLUS (což je uplně zásatní)

3)program na odebírání reklamy toho umí spoustu, navíc v době psaní článku tam reklama nebyla - jen okno s obrázkem MSN odkazující na MSN - to opravdu nemělo smysl tam mít.

4) neví proč jim nejde kreslení a psaní rukou

+ další články jsou o smajlíkách ofic od Microsoftu a Pluginech atd...

návštěvník

Win Live Messenger taky používám a je to skvělý program. Umí víc než ICQ6 a Skype dohromady a přesto zabírá méně paměti.
Navíc když si nainstalujete Messenger Plus pack (www.msgplus.net), můžete jej pak ještě rozšířit o stovky dalších užitečných fcí (třeba záložky, pokročilé formátování textu, IRC příkazy, zamykač, spouštěč tisíce různých her a pousta dalšího), či si napsat vlastní.
Navíc ta reklama ani není tak hrozná, jedná se jen o malý proužek v hlavním okně programu, nikoli už v okně s konverzací, jak je tomu u ICQ5.1/6 pokud se nepletu.
Navíc Win Live Messegner (dále jen WLM) má dost vlastních serverů a tak WLM nemůsí dělat tajně z PC s dobrým připojením a veřejnou IP servery, jak to dělá Skype.
Problémem je, že jej zatím využívá málo lidí, já už jich pár k používání WLM přesvědčil, ale pořád je jich málo.
Někteří se třeba přesvědčit nenechají, protože argumentují tím, že MSN skoro nikdo z jejich kontaktů nepoužívá a tak k němu nepřejdou i když se jim WLM . Já zastávám názor že není problém používat WLM současně spolu s ICQ a přesvědčovat všechny své kontakty aby jej začaly používat místo ICQ (tedy třeba nějakou chvíli současně s ICQ). Kdyby to tak udělali všichni tak myslím, že by nebyl problém aby se WLM stal nejpoužívánějším v ČR místo ICQ, i když to je bohužel asi jen utopie...

návštěvník

Pokud by se stal msn nejpouzivanejsi i v CR mame tu prakticky monopolniho dodavatele IM reseni. To je stav ktery je nejhorsi mozny jakeho lze dosahnout. Pokud o nej usilujete jste blazen.

Profile picture for user Jan Polzer

Na všem zlém, je něco dobrého. Pokud by byl IM od Microsoftu jediným řešením, někteří by si nemuseli stěžovat na užírání operační paměti kvůli provozu dvou IM klientů. Navíc by odpadl problém se zjišťováním toho, jaký IM používá protějšek, se kterých chcete komunikovat.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak ho odinstalovat, zkoušela jsem snad vše, ale drží se mi stále v počítači...děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Ahoj, odebrání tohoto programu ze systému by nemělo být problém. Stačí použít standardní postup, tedy odinstalaci přes Ovládací panel Přidat/odebrat programy.

Pozor, nezaměňuj to s MSN Messengerem, který se bude v systému vytrvale držet. Toho se lze zbavit třeba s využitím Přidat/odebrat programy - Přidat/odebrat součásti systému. V seznamu najdeš MSN Messenger, odstraníš zatržítko a potvrdíš.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

není nějaká jednoduchá, alternativní cesta jak používat protokol MSN (jen protokol, klienta nechci), prostě něco jako u ICQ, že vlezu na stránku, zadám e-mail, jméno a pár údajů vyberu heslo a můžu to používat?

návštěvník

Zkusete www.meebo.co
Je to i česky a mimo protokolu MSN umí i jiné.

návštěvník

Nic takoveho jako protokol MSN neexistuje, udelejte si poradek v terminologii. jinak souhlasim meebo je vytecny nastroj, zvlada bez potizi i ICQ a Jabber..

Profile picture for user Jan Polzer

Přestaňte povýšeně poučovat ostatní diskutující. Jak tak koukám, sám máte problém se psaním velkých písmen na začátku věty - udělejte si v tom taky pořádek... Jinak nechápu, proč taháte do dotazu o MSN Jabber. Vlastně chápu, patříte asi k těm, co nedovedou pochopit, když někdo používá komerční řešení, přetože (světe div se) je jasné, že i komerční řešení, má co nabídnout.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Proč tak ostře?? Vždyť jenom pochválil meebo kde zmínil taky komerční ICQ, ne jenom Jabber, který je ovšem taky komerční. Tak proč se kvůli tomu vztekáte?
A že vás opraví, na tom snad není nic špatného ne? Aspoň se poučíte.

Profile picture for user Jan Polzer

1. Neopravoval mě.

2. Meebo pochválil, bezva.

3. Tento komentář nebyl jeho jediný, viz příspěvky výše.

4. Ostře proto, že nesnáším lidi s klapkama na očích, kteří jsou proti všemu, co je uzavřené a a placené.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

návštěvník

Naprosto nechápu, proč Češi pořád žijí na ICQ. Nebýt propagace ze strany Radka Hulána, tak si MSN asi nikdo nevšimne :-)

MSN Messenger používají hlavně a hlavně cizinci.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru