Weby, na kterých se naučíš programovat

Když se chtěl člověk učit programovat dříve, musel se prohrabávat tunami textu na webech, kupovat drahé a neohrabané knihy nebo platit předražená školení. Někteří lidé se učili metodou pokus/omyl. To dnes není potřeba.

Reklama

Existují weby, ze kterých se můžeš naučit programovat jednoduše a rychle. Jsou to weby s video návody. Za pár korun a někdy i zdarma. Stačí sledovat videa a pak si příklady sám vyzkoušet. Nemusíš nikam chodit, nic platit a časově si kurz přizpůsobíš dle svého volného času. Které weby to jsou?

Treehouse

Treehouse

Treehouse obsahuje více jak 1000 videí. Tento web je anglický. Za 25 dolarů měsíčně dostaneš přístup k více jak 1000 videím. Za vyšší cenu  49 dolarů měsíčně, dostaneš určité bonusy. Například si můžeš videa stáhnout k offlinestudiu. Můžeš vyzkoušet i free trial verzi.

Codeacademy

Codecademy

Tato stránka si zakládá na interaktivitě. V průběhu učení plníte různé úkoly, kde sbíráte body a badgety. Najdete zde spoustu kurzů přes PHP až po JavaScript, jQuery, Python nebo Ruby. Web je celý anglický.

Udemy

Udemy

Nejznámější stránka s video kurzy na světě je právě Udemy. Web je opět celý v angličtině a můžeš se na něm naučit nejen programovat, ale i spoustu dalších věcí jako webdesign, excel, ... Obsahuje více jak 40 000 kurzů a 11 milionů studentů. Většina kurzů je placených.

KhanAcademy

KhanAcademy

Khanova akademie se zaměřuje na online výuku. Jedná se o neziskovou organizaci, takže kurzy jsou zdarma. Nejsou tak hezky strukturované, jako na předchozích stránkách a jsou všechny v angličtině. I přesto, že vznikají videa s českými titulkami.

Microsoft Virtual Academy

Microsoft Virtual Academy

Virtuální akademie od Microsoftu obsahuje kurzy o tvorbě her, webu, databází nebo třeba cloud developmentu. Je tu k nalezení i pár českých kurzů, například kurz o Office 365.

Acquia

Acquia Training

Na Acquia Training lze nalézt anglická eLearningová videa, zaměřená na Drupal 7 a Drupal 8.

Všechny tyto stránky jsou v angličtině. Možná se ptáš, existuje i česká alternativa? Existuje.

Oceantutorials

OceanTutorials.com

Tento web Tě zdarma naučí programovat pomocí online video kurzů a bez nutnosti registrace. Kurzy jsou zaměřené na tvorbu webu. Najdeš tu kurzy, které Tě naučí programovat WordPress pluginy, WordPress šablony, základy PHP, javascriptu a mnoho dalších. K dispozici máš i zdrojové kurzy, které jsou probírány ve videu. Pokud tě nebaví sledovat videa, nemusíš, vše je totiž sepsané v článku pod kurzem.

Poznámka: autor článku je provozovatelem Oceantotorials.com.

Reklama

Komentáře

Tak toto skutočne super tip! Veľké ďakujem! :)

Díky, ať pomůže :)

PHP vývojář. Své zkušenosti sdílím na webu starkmedia.cz/blog.

Přidat komentář