Windows Live Mesh neřekl poslední slovo

Před pár týdny Microsoft oznámil konec vývoje synchronizačního programu Windows Live Mesh a jeho sloučení s Windows Live Sync. Nyní se zdá, že tlak uživatelů Live Mesh přinesl své ovoce. Windows Live Mesh nezmizí přinejmenším názvem, dochází i ke změně parametrů Windows Live Sync.

Za pomoci programu Windows Live Mesh jste si mohli nechat synchronizovat vybrané složky mezi dvěma a více počítači a zároveň mezi počítačem a bezplatným online úložištěm od Microsoftu. K dispozici jste měli pro většinu případů dostačujících 5 GB. Windows Live Sync byla malá užitečná aplikace sloužící k synchronizaci složek mezi počítači v síti a na internetu.

Když Microsoft oznámil sloučení Windows Live Mesh a Windows Live Sync, mnoho uživatelů to zamrzelo. Nejenom, že se do podstatně méně vybaveného Windows Live Sync dostalo méně funkcí z Meshe, ale snížila se i velikost online úložiště na 2 GB. To je nyní sloučeno s jiným úložištěm Microsoft, službou SkyDrive.

Označení Windows Live Mesh zůstává
 

Nejnovější informace od týmu Windows Live hovoří o tom, že sloučená aplikace bude mít opět název Windows Live Mesh. Díky mnoha testerům se Microsoft rozhodl zabudovat podporu synchronizace i pro skryté soubory, zobrazovat přehled synchronizovaných souborů a především zpátky navýšit velikost online úložiště na 5 GB.

Nový Windows Live Mesh

Nový Windows Live Mesh

Co se týče možného spojení SkyDrive s 25 GB a 5GB cloudu pro Windows Live Mesh, podle všeho se zdá, že to zatím není na pořadu dne. Do cloudu Meshe se sice přihlásíte přes SkyDrive, obě úložiště jsou ale zatím oddělena a slučovat se nebudou. Podle informací na blogu týmu Windows Live proto, že obě úložiště jsou využívána jiným způsobem a podle toho optimalizována.

Statistiky využívání Windows Live Mesh
 

Zajímavá jsou také čísla vypovídající o využívání Windows Live Meshe, respektive betaverze Windows Live Sync. Pouze 2 % lidí využívá online úložiště více, než na 1,5 GB. Průměrný uživatel této služby synchronizuje 675 souborů s průměrnou velikostí 1,8 MB a využívá 240 MB místa v cloudovém úložišti.

Finální verze Windows Live Mesh bude k dispozici coby součást celého balíčku Windows Live 2011, jehož uvolnění se plánuje zřejmě na konec podzimu letošního roku.

Zdroj: Windows Live Blog

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

driv jsem mesh pouzival ve win XP ale ted co mam win 7 tak smula

kdyz je to nainstalovany tak mi to desne zacalo zlobit seka se to neaktualizuje se

a nejde to odinstalovat

nechapu microsoft kdyz konecne prijde s necim dobrym tak od toho utika asi nemaj zisk

hlavne ze porad vymysli neco novyho novyho ale funkcnost upada

 

Profile picture for user Jan Polzer

Windows Live Sync, resp. to co bude zase Windows Live Mesh jede ve Windows 7 i v betaverzi v pohodě.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru