Tři zajímavé tipy pro Gmail

I když je Gmail uživatelsky velmi příjemným webmailem, několik věcí by se na něm dalo vylepšit. Máme pro vás trojici zajímavých tipů pro práci s elektronickou poštou v Gmailu.

Reklama

Jak rychle zobrazit pouze nepřečtené e-maily

Někomu může například vadit, že nepřečtené e-maily jsou v inboxu vytlačovány zprávami nově příchozími pryč (respektive dolů). A znáte to: sejde z očí, sejde z mysli. Hodil by se proto nějaký snadný způsob, pomocí kterého by se daly rychle zobrazit pouze nepřečtené zprávy bez nutnosti proklikávat se k tomu přes několik odkazů.

A Gmail (neoficiálně) řešení nabízí - stačí do vyhledávacího políčka napsat: is:unread a kliknout na tlačítko Prohledat poštu. Pokud si chcete ušetřit několik znaků, můžete použít také zkratku: l:^u.

Jak zobrazit náhled zprávy 

Chtěli byste v Gmailu zobrazit náhled zprávy před tím, než ji otevřete? Postupujte takto:

  1. Klikněte na Nastavení služby Mail a přejděte na záložku Laboratoř.
  2. Rolujte na stránce dolů, až narazíte na možnost Náhled doručené pošty.
  3. Klikněte na Aktivovat a uložte. 

Když se nyní vrátíte do složky s doručenou poštou a kliknete pravým tlačítkem na jakoukoliv zprávu, zobrazí se vám její náhled.

Jak zobrazit v inboxu najednou více zpráv

  1. Spusťte webový prohlížeč a najeďte na Gmail
  2. Klikněte v pravém horním rohu na ikonku Možnosti a následně Nastavení služby Mail.
  3. Pod záložkou Obecné ihned uvidíte možnost Maximální velikost stránky a vedle ní Zobrazit tento počet konverzací na stránku. Implicitně máte nastavených 25 zpráv na stránku, zvolit však můžete až čtyřikrát tolik.
  4. Sjeďte na konec stránky a klikněte na tlačítko Uložit změny.
Tagy: 

Reklama

Přidat komentář