Jak přehrávat MP4 video v Gmailu bez stahování

Zatímco fotografie v příloze zpráv doručených do Gmailu je možné začít ihned prohlížet v galerii, dokumenty lze ihned začíst číst po jednom kliknutí, přiložená videa je nutné nejprve stáhnout a otevřít v příslušném přehrávači v počítači. Jak to vyřešit?

Zprávy s přiloženými videosoubory mi sice nechodí několikrát za den, ale občas nějaká můj inbox navštíví. Protože jsem zhýčkaný  z jiných příloh rovnou kliknout na jejich náhled a zobrazit si je v celé kráse, dělám totéž i u videa. O to otravnější pak je skutečnost, že musím nejprve zavřít hlášku Gmailu sdělující, že přílohu nejde zobrazit. Pak pokorně vše uložím a teprve prohlížím.

Před pár dny jsem si řekl, že je toho právě dost a konečně problém vyřešil naprosto jednoduchou instalací rozšíření webového prohlížeče.

Stačí, pokud si nainstalujete Gmail Mod:

Po instalaci rozšíření stačí webový prohlížeč restartovat a vyzkoušet na první zprávě s videosoubory, která vám přijde v Gmailu pod ruku.

U dlaždice s přílohou uvidíte novou ikonku se symbolem šipky Play. Stačí na ni kliknout a video se vám ihned začne přehrávat přímo ve webovém prohlížeči. V případě Firefoxu je to v novém okně, které lze po skončení přehrávání snadno zavřít stiskem klávesy Esc.

Zmíněné rozšíření nabídne také rychlé přehrávání přiloženého audia.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru