Jak na předpřipravené odpovědi v Gmailu

Nedávno jsem se přistihl, že dost často odepisuji některým lidem stejně znějící maily. Případně jen s malou odchylkou. Gmail nabízí pro tyto situace zásobník předpřipravených odpovědí. Jen si jej musíte nejprve aktivovat.

Situací, ve kterých by se vám nějaký seznam předpřipravených odpovědí hodil, je jistě celá řada. V mém případě je to například reakce, když chce někdo zadarmo poradit s webovými stránkami. V takovém případě jej vždy odkazuji do diskuzního fóra zde na Maxiorlovi. Mám-li radit zadarmo, tak ať z toho případně mají něco i ostatní.

Opakovaně stejným způsobem reaguji například na přidání nového záznamu do mého katalogu masáží v Brně a okolí. Masérovi či masérce vždy poděkuji a poprosím, aby mi v případě nějakých změn v jejich činnosti dali vědět a já mohl záznam odpovídajícím způsobem změnit.

Našla by se jistě celá řada dalších situací, kdy se připravené odpovědi hodí. Začal jsem s těmito dvěma a postupně budu databázi plnit dalšími.

V Gmailu lze předpřipravené odpovědi aktivovat v jeho Laboratoři. Poté je můžete ihned začít používat. Jak tedy na to?

Různých odpovědí si samozřejmě můžete připravit větší počet, stejně tak je lze přepisovat nebo mazat. Všimněte si, že seznam odpovědí je rozdělen na několik sekcí šedým písmem. Podle toho, kde na položku klepnete, provede se odpovídající akce.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru