Jak na předpřipravené odpovědi v Gmailu

Nedávno jsem se přistihl, že dost často odepisuji některým lidem stejně znějící maily. Případně jen s malou odchylkou. Gmail nabízí pro tyto situace zásobník předpřipravených odpovědí. Jen si jej musíte nejprve aktivovat.

Reklama

Situací, ve kterých by se vám nějaký seznam předpřipravených odpovědí hodil, je jistě celá řada. V mém případě je to například reakce, když chce někdo zadarmo poradit s webovými stránkami. V takovém případě jej vždy odkazuji do diskuzního fóra zde na Maxiorlovi. Mám-li radit zadarmo, tak ať z toho případně mají něco i ostatní.

Opakovaně stejným způsobem reaguji například na přidání nového záznamu do mého katalogu masáží v Brně a okolí. Masérovi či masérce vždy poděkuji a poprosím, aby mi v případě nějakých změn v jejich činnosti dali vědět a já mohl záznam odpovídajícím způsobem změnit.

Našla by se jistě celá řada dalších situací, kdy se připravené odpovědi hodí. Začal jsem s těmito dvěma a postupně budu databázi plnit dalšími.

V Gmailu lze předpřipravené odpovědi aktivovat v jeho Laboratoři. Poté je můžete ihned začít používat. Jak tedy na to?

Různých odpovědí si samozřejmě můžete připravit větší počet, stejně tak je lze přepisovat nebo mazat. Všimněte si, že seznam odpovědí je rozdělen na několik sekcí šedým písmem. Podle toho, kde na položku klepnete, provede se odpovídající akce.

Reklama

Přidat komentář