Readefine vám zobrazí obsah z RSS jako novinové články

Čtení novinek z RSS nebo Atomu se stalo každodenní rutinou pro velké množství uživatelů internetu. Pokud chcete dostávat nejnovější zprávy z určité oblasti v reálném čase, je RSS ideální volbou. Čteček k tomu určených najdete na internetu celou řadu a každá z nich má své výhody i nevýhody. Jednou z těch zajímavějších je aplikace s názvem Readefine, která vaše novinky srovná do formy podobné článkům v novinách.

Reklama

Pokud se pohybujete mezi více počítači, budete chtít využít webovou verzi Readefine, neboť ta je dostupná bez jakékoli instalace. V opačném případě využijete verzi desktopovou. Do Readefine můžete přidat jakýkoli RSS/Atom, HTML nebo textový zdroj z webu nebo počítače. Readefine umožňuje číst v novinovém formátu také zprávy z Google Readeru - stačí jen zadat přístup k účtu Google.

Readefine

RSS čtečka Readefine

Práce s aplikací je snadná. Stačí pod záložkou From Web do políčka zadat URL adresu a stisknout tlačítko Go - zprávy z této stránky se ihned zobrazí tak, jako byste je četli v novinách. Použít můžete i druhou záložku s názvem From Computer, kde zadáte zdroj z pevného disku.

Další možnost se jmenuje Via Copy-And-Paste a jak už její název napovídá, poslouží vám tehdy, pokud máte velké množství textu a chcete jej zobrazit přehledně v novinovém formátu. Další možnost slouží k již zmíněnému zobrazení zpráv z Google Readeru.

Desktopová aplikace je vytvořena v Adobe AIR, tudíž je třeba ji před použitím nainstalovat. Běhá ale na počítačích s Windows, Linuxem i Mac OS X. Vypadá velmi podobně, jako ta webová, avšak poskytne uživateli něco navíc - pokud se vám rozmístění článků nebude líbit, jednoduše chytnete jejich okraje a zvětšíte je nebo zmenšíte podle potřeby. Velikost písma můžete upravovat kliknutím na tlačítko Aa v pravém horním rohu.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář