Tip na víkend: favikony webu v Google Readeru

Jedním z nejnovějších drobných vylepšení v online čtečce RSS Google Reader je přidání podpory pro favikonky webů, jejichž zprávy odebíráte. Seznam zdrojů tak bude po zapnutí příslušné funkce o něco přehlednější.

Google Reader je výborná pomůcka pro všechny, kdo chtějí být informování o změnách a nových článcích na oblíbených webech. Přestože neustále slyším o tom, jak je RSS mrtvé a že jej zbytečné je do webu implementovat, zájem ze strany uživatelů i samotného Googlu o Google Reader svědčí spíše o opaku.

Standardní podoba Google Readeru je taková, že v seznamu na levé straně vidíte jednotlivé zdroje reprezentované modrou ikonkou se symbolem RSS. Nová funkce přidává možnost zapnout si favikonky webů a seznam tím trochu oživit. Je to drobné vylepšení, které stojí za to.

Google Reader

Google Reader

Favikonky webů zapnete v Google Readeru tak, že klepnete na šipku vedle slova Odběry a výchozí možnost Use default icons přepnete na Use favicons. Po úpravě bude seznam v Google Readeru vypadat takto:

Google Reader a favionky

Google Reader a favionky

Návod, jak vytvořit a přidat ikonku pro váš web najdete ve starším článku Favicon - vytvořte si ikonu webové stránky.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Můžete mi říct, který idiot tvrdí, že RSS je mrtvé a že je zbytečné je implementovat? A pak, co je má nahradit? Snad ne twitterování nových článků a změn na webu.

Profile picture for user Jan Polzer

Jmenovat nebudu, ale slyšel jsem to od svých zákazníků za minulý půlrok několikrát. Vždy jsem se jim to snažil vymluvit. Ovšem pozor, když má někdo opačný názor než my, ještě nemusí být idiot.

návštěvník

Jaké byly argumenty proti RSS?

Profile picture for user Jan Polzer

Že zákazníci mají zájem o newsletter. S čímž ovšem nesouhlasím, já si raději prolítnu Google Reader, než pročítat mail.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru