Tip na víkend: favikony webu v Google Readeru

Jedním z nejnovějších drobných vylepšení v online čtečce RSS Google Reader je přidání podpory pro favikonky webů, jejichž zprávy odebíráte. Seznam zdrojů tak bude po zapnutí příslušné funkce o něco přehlednější.
reklama

Google Reader je výborná pomůcka pro všechny, kdo chtějí být informování o změnách a nových článcích na oblíbených webech. Přestože neustále slyším o tom, jak je RSS mrtvé a že jej zbytečné je do webu implementovat, zájem ze strany uživatelů i samotného Googlu o Google Reader svědčí spíše o opaku.

Standardní podoba Google Readeru je taková, že v seznamu na levé straně vidíte jednotlivé zdroje reprezentované modrou ikonkou se symbolem RSS. Nová funkce přidává možnost zapnout si favikonky webů a seznam tím trochu oživit. Je to drobné vylepšení, které stojí za to.

Google Reader

Google Reader

Favikonky webů zapnete v Google Readeru tak, že klepnete na šipku vedle slova Odběry a výchozí možnost Use default icons přepnete na Use favicons. Po úpravě bude seznam v Google Readeru vypadat takto:

Google Reader a favionky

Google Reader a favionky

Návod, jak vytvořit a přidat ikonku pro váš web najdete ve starším článku Favicon - vytvořte si ikonu webové stránky.

Tagy
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Můžete mi říct, který idiot tvrdí, že RSS je mrtvé a že je zbytečné je implementovat? A pak, co je má nahradit? Snad ne twitterování nových článků a změn na webu.

Profile picture for user Jan Polzer

Jmenovat nebudu, ale slyšel jsem to od svých zákazníků za minulý půlrok několikrát. Vždy jsem se jim to snažil vymluvit. Ovšem pozor, když má někdo opačný názor než my, ještě nemusí být idiot.

návštěvník

Jaké byly argumenty proti RSS?

Profile picture for user Jan Polzer

Že zákazníci mají zájem o newsletter. S čímž ovšem nesouhlasím, já si raději prolítnu Google Reader, než pročítat mail.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru