Petra Procházková

Obrázek uživatele Petra Procházková

Více než 7 let se profesionálně věnuji copywritingu (psaní textů pro web) a seo optimalizaci webových stránek.

Od roku 2008 tvořím webové stránky v redakčním systému Joomla!.

V září 2011 jsem začala v tomto oboru podnikat a na svých webových stránkách www.stawebnice.com nabízím tvorbu www stránek a eshopů, seo optimalizaci, linkbuilding a správu PPC kampaní.

Na webu Maxiorel.cz se věnuji psaní článků o redakčním systému Joomla! a jeho rozšířeních.

http://www.stawebnice.com

Obsah uživatele

Dobrý den,

Pokud byste chtěl pomoci s migrací webu v Joomla! 1.5 na 3.8.3, můžu vám s tím pomoci. Před měsícem jsem dokončila redesign webu gymnázia www.gynome.cz.
Migrace na Joomla 3 bude zřejmě jednodušší než převod na Drupal, ačkoliv proti Drupalu nic nemám. Asi i pro vás bude snazší orientace v Joomla!, protože systém je stejný, jen modernější - responzivní je web i jeho administrace a přibylo velké množství funkcí.
Kdyžtak mi zavolejte na 604 927 389.
Bylo by dobré i prověřit, jestli původní web není napadený, protože pro verzi 1.5 už se nedělají záplaty několik let.

Petra Procházková

StaWEBnice.com

souhlas s Honzou, to menu bych zvětšila...u těch bannerů bych víc zvýraznila, čím se jednotlivé nabídky liší (počet pasažérů)...když to má stejný obrázek, trvá déle než se v tom člověk zorientuje)

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Mohlo by to fungovat i na skydrive? Taky je tam v podstatě online excel... Díky za tip, vypadá to dobře!

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Zdravím,
sice tipuju, ale řekla bych, že se snažíte nainstalovat verzi Xmap pro jinou verzi Joomla! - zkontrolujte si, že ten balíček je opravdu pro Joomla 1.5

Petra Procházková

StaWEBnice.com

takže stačí nedávat je z ruky? vzdáleně se tam nikdo nedostane? to přežiju...

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Někteří z mých klientů, kteří posléze přešli na Virtuemart předtím používali i pronajatý eshop od Brněnské firmy Sunlight. Tam nabízí také možnost pronájmu i koupení si eshopu, který si nastaví i člověk bez znalostí programování. Jednotlivé verze se ale liší funkcionalitou a třeba ta, kterou má kamarád nezahrnuje v sobě generování XML feedů pro srovnávače, a chtějí za to pak dost doplácet, takže doporučuju 2 věci: 1. nejdřív si vyzkoušet, že o zboží vůbec bude zájem třeba tak, že zkusíte prodávat chvíli na aukru, mimibazaru nebo jiném portálu, kde už návštěvnost je. 2. Předem si ujasnit, jestli chcete a můžete soutěžit s ostatními i cenami a budete používat srovnávače cen...a podle toho si pak zvolit systém...

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Díky za podnět, znamenám si :-)

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Připomíná mi to staré dobré časy s plánováním v Microsoft Project, jen toto je zdarma a online. Bezva! Díky za článek!

Petra Procházková

StaWEBnice.com

nevím, jestli se správně chápeme - nejen články, ale když máš nainstalovaný třeba virtuemart, tak to přidá i všechny produkty, kategorie atd. XMAP to umí generovat dynamicky jen pro ten online sitemap, který můžeš submitnout Google, Bingu atd. Seznam hledá soubor sitemap.xml ....ale když teď o tom tak přemýšlím, mohlo by se to dát ošetřit za pomoci JoomSEF, když si pro non-sef URL sitemapu z nastavení XMAP nastavíš alias v JoomSEF "sitemap.xml" a ten bude pak na url www.domena.cz/sitemap.xml zobrazovat ten dynamický sitemap pro Google...ale na rovinu říkám, nemám vyzkoušené všechny verze Joomla! jen 1.5, 1.6 a 1.7, teď už je i 2.5, třeba to umí sama...mrknu na to v rámci domácího úkolu, jen co bude čas :-)

Petra Procházková

StaWEBnice.com

Zdravím, jak jsem psala - tento nedostatek odstranila verze Virtuemart 2, pro kterou už je přeložena i čeština. Otázka, proč to nebylo už ve verzi 1.1 je spíš na vývojáře VM...:-)

Petra Procházková

StaWEBnice.com

multiview calendar pro Joomla!

Multiview Calendar - interaktivní kalendář pro Joomla!

Máte webové stránky v redakčním systému Joomla! a rádi byste na ně umístili kalendář, ve kterém by byly vidět např. sportovní akce vašeho sportovního klubu, veletrhy nebo jiné události? Mám pro vás rozšíření, díky kterému návštěvníci po najetí na konkrétní den uvidí bublinu s podrobnostmi o události. Navíc můžete do bubliny umístit i odkaz na článek, kde se o akci dozví více.

plugin Facebook Comments

Facebook Comments - Facebookové komentáře pro web v Joomla!

Hledáte rozšíření, které by uživatelům vašeho webu umožnilo přidávat komentáře k obsahu vašich webových stránek v redakčním systému Joomla! a zároveň byste rádi zviditelnili váš web na sociální síti Facebook? Plugin Facebook Comments v sobě skýtá obě tyto funkce a navíc je zdarma.

náhled komponenty JoomDOC

JoomDOC - komponenta pro správu dokumentů na webech v Joomla!

Dnes vám představím komponentu JoomDOC pro redakční systém Joomla, která umožňuje nahrávat, vytvářet a uspořádávat dokumenty na vašich webových stránkách tak, aby si je návštěvníci mohli jednoduše prohlížet a stahovat.

náhled využití rozšíření Magic Zoom

Magic Zoom - efektní prezentace obrázků pro redakční systém Joomla!, Drupal a další

Tentokrát vám představím webové rozšíření Magic Zoom, které využijí zejména internetové obchody, webové stránky s fotogaleriemi a jiné weby, kde je třeba prezentovat obrázky. Rozšíření Magic Zoom lze jednoduše vložit do webu bez nutnosti instalovat jej, ale je dostupné i jako instalovatelný modul pro redakční systém Joomla!, Drupal a další redakční systémy a jejich rozšíření např. Virtuemart.

Book it! - komponenta pro online rezervace a booking pro weby v redakčním systému Joomla!

Book it! - komponenta pro online rezervace a booking pro weby v redakčním systému Joomla!

Komponentu Book it!, kterou vám představím dnes, využijí zejména weby, které potřebují rezervační systém - např. hotely, sportovní zařízení, půjčovny aut, kostýmů atd. Tato užitečná komponenta pro redakční systém Joomla! pochází z dílny ostravské firmy Artio, a je dostupná jak ve verzi zdarma, tak ve verzích placených, které nabízejí rozšířenou funkcionalitu.

Proforms Basic

Proforms Basic - komponenta Joomla! pro vytváření formulářů

Tato komponenta pro redakční systém Joomla! pochází z dílny Mad4Media, je dispozici ve verzi placené i zdarma. Její autoři se pilně věnují jejímu vývoji - poslední verze 1.3.1 vyšla 4. října 2012. V katalogu rozšíření Joomla! má tato komponenta uživatelské hodnocení 4.4 z 5. Další příjemnou vlastností je, že byla přeložena do češtiny.

náhled mapy vytvořené komponentou Articles Geotag

Articles Geotag - komponenta pro vkládání odkazů na články do mapy

Zajímavé rozšíření pro redakční systém Joomla!, Articles Geotag, je určeno pro tzv. geo tagging, tedy přidávání odkazů na články na mapu. Komponenta najde své uplatnění např. na webových stránkách, které publikují recenze na restaurace nebo různé destinace cestovních kanceláří nebo webů o cestování.

logo JoomFish

JoomFish - komponenta pro překlad webů v redakčním systému Joomla!

Jak jsem slíbila ve svém předchozím článku věnovaném komponentě Translation Manager, tentokrát Vám představím komponentu, díky které přeložíte nejen položky v menu, odkazy a tlačítka, ale i obsah samotných článků a ostatních textů, které se zobrazují na webu.

Pluginy pro zrychlení webů v redakčním systému Joomla!

Pluginy pro zrychlení webů v redakčním systému Joomla!

Jak jsme slíbila ve svém předchozím článku o testování rychlosti načítání webu, dnes se s Vámi podělím o výsledky testování některých rozšíření pro redakční systém Joomla!, které slibují zrychlení načítání webu a další optimalizace.

Užitečné nástroje na měření rychlosti a kvality webových stránek

Užitečné nástroje na měření rychlosti a kvality webových stránek

Zdá se Vám, že se vaše webové stránky načítají pomalu? Možná vám přijdou celkem normální, ale pak se divíte, proč zákazníci nakupují více u konkurence. Podobný problém jsem řešila minulý měsíc.