AcyMailing - komponenta pro rozesílání newsletterů v redakčním systému Joomla!

Provozujete internetový obchod nebo webový magazín a chtěli byste své zákazníky nebo návštěvníky pravidelně informovat o novinkách ve vašem sortimentu nebo o nových článcích? Pak právě vám je určen tento článek. Dnes vám totiž představím komponentu AcyMailing, která umožňuje jednoduchou správu a rozesílání emailových newsletterů registrovaným i neregistrovaným návštěvníkům webu.

Komponenta AcyMailing patří k nejpopulárnějším a nejlépe hodnoceným rozšířením redakčního systému Joomla!. Byla přeložena do 42 jazyků včetně češtiny a slovenštiny, a je pro ni dostupných řada dalších rozšíření.

Verze komponenty AcyMailing

Komponenta Acymailing je dostupná ve 4 verzích: Starter, která je zdarma a obsahuje základní funkcionalitu, Essential, Business a Enterprise, které jsou placené a liší se dostupnými funkcemi. Zde naleznete srovnání jednotlivých verzí komponenty AcyMailing.

AcyMailing

Co umí komponenta AcyMailing

V závislosti na verzi komponenty nabízí AcyMailing např. tyto funkce:

Správa uživatelů
AcyMailing se umí napojit na seznam uživatelů Vašich webových stránek nebo eshopu ve Virtuemartu, ale umožńuje i import a export uživatelů ve formátu CSV. Samozřejmostí je i umožnění odběru newsletteru neregistrovaným uživatelům. Počet uživatelů není omezený ani ve verzi Starter, která je zdarma.

AcyMailing

Seznamy uživatelů (mailing listy)
Všechny verze komponenty včetně verze zdarma umožňují vytvářet neomezený počet seznamů uživatelů, kterým chcete zasílat newsletter. Můžete si tak libovolně třídit seznamy uživatelů podle typu zboží, které u vás nakoupili nebo jim zasílat různé newslettery na základě pohlaví nebo jiného kritéria.

Newslettery
Ani počet newsletterů, které můžete pomocí komponenty AcyMailing odeslat není omezen, a to ani ve verzi zdarma. Pro každý newsletter si můžete nadefinovat jak HTML, tak textovou verzi.

AcyMailing

Personalizace newsletteru
Všechny verze komponenty umožňují vložit do newsletteru osobní údaj příjemce, jako je např. jeho jméno, email nebo uživatelské jméno.

Šablony newsletteru
Můžete si vytvořit vlastní šablonu newsletteru nebo použít některou ze tří šablon, které jsou součástí rozšíření.

Plánovač odesílání
Placené verze komponenty obsahují i plánovač, díky kterému si můžete nastavit pravidelné odesílání newsletteru nebo odložit odeslání i na dobu, kdy nebudete u počítače, např. v době Vaší dovolené.

Vkládání obrázků a příloh
Všechny verze počítají s možností vkládat do newsletteru obrázky a přílohy.

Zobrazení newsletteru online
U všech verzí lze zpřístupnit obsah newsletteru i online, což je užitečné zejména u příjemců, kteří mají blokovaný html obsah emailů (což je v dnešní době standardní nastavení velké části webmailů).

Automatický newsletter
Nechce se Vám tvořit s obsahem newsletteru? Verze Business a Enterprise umožňují pravidelné odesílání newsletterů, jejichž obsahem jsou nejnovější články přidané na Váš web.

Statistiky
V administračním rozhraní máte přehled nejen o tom, kolik emailů jste odeslali a kolik z nich příjemci otevřeli, ale i kolik z nich se po obdržení emailu odhlásilo z odběru newsletteru. Dále vidíte, kolik emailů bylo odesláno v HTML formátu a kolik v txt formátu. Placené verze navíc dovolují sledovat kolik uživatelů a kolikrát kliknulo na odkazy obsažené v emailu, a co víc, kdo konkrétně na jaký odkaz kliknul, či kolik uživatelů přeposlalo newsletter dál. Můžete tak optimalizovat obsah a formu newsletteru do budoucnosti.

AcyMailing

Odesílání emailů ve frontě
AcyMailing odesílá newslettery ve frontě, a tak se nemusíte bát, že byste zahltili server. Navíc máte ve všech verzích možnost spravovat si frontu pro odesílání sami. Jeden newsletter můžete zároveň odesílat i více seznamům uživatelů najednou. Pokud je některý uživatel obsažen ve více listech, AcyMailing si ohlídá, aby mu newsletter nepřišel vícekrát.

Automatický proces odesílání
Ke spuštění automatického odesílání můžete využít i úkol cronu.

Podepisování emailů DKIM
Pro zvýšení míry doručení umí placené verze AcyMailing podepisovat odesílané newslettery pomocí DKIM.

Automatické odstraňování neexistujících adres ze seznamů
Verze Enterprise umí dokonce po rozeslání newsletteru automaticky odstranit ze seznamu emailové adresy, na které nebylo možno doručit newsletter, protože neexistují. Můžete tak snadno udržovat aktuální seznamy emailových adres uživatelů.

Kompatibilita komponenty AcyMailing

Všechny verze komponenty AcyMailing jsou kompatibilní se všemi verzemi redakčního systému Joomla! od 1.5 výše, tedy i 1.6, 1.7 a nejnovější Joomla! 2.5.

Placené verze AcyMailing jsou kompatibilní i s Virtuemartem, jCalPRO2, EventList, jEvents, Mosets Tree a K2.

Videonávod jak vytvořit newsletter

Podívejte se na krátké instruktážní video, jak vytvořit a odeslat newsletter pomocí komponenty Acymailing.

 

Zaujalo Vás toto rozšíření pro redakční systém Joomla? Znáte nějaké podobné rozšíření nebo by Vás zajímal nějaký jiný typ rozšíření pro tento redakční systém? Podělte se o své zkušenosti s ostatními nebo přidejte dotaz či návrh v diskuzi pod článkem.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

návštěvník

i když si ve free verzi nastavím jinak frontu - hlavně počet odeslaných emailů v jednom kroku, tak mi to posílá pořád jen těch cca 40 ks. Prodlevy mezi odesíláním mezi jednotlivými dávkami fungují. Jak tedy přenastavit dávku na cca 300 emailů v jednom kroku?

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru