Facebook Comments - Facebookové komentáře pro web v Joomla!

Hledáte rozšíření, které by uživatelům vašeho webu umožnilo přidávat komentáře k obsahu vašich webových stránek v redakčním systému Joomla! a zároveň byste rádi zviditelnili váš web na sociální síti Facebook? Plugin Facebook Comments v sobě skýtá obě tyto funkce a navíc je zdarma.

Co umí plugin Facebook Comments?

Plugin Facebook Comments vytváří vlákno komentářů pro každé url webu zvlášť.

Plugin zohledňuje automaticky detekuje jazyk, který používáte, a tak jsou veškeré texty ve frontendu v jazyce uživatele, aniž byste museli překládat jazykové soubory pluginu. Zároveň ale můžete pro každou jazykovou variantu webové stránky nadefinovat konkrétní jazyk. Návštěvníci tak bez ohledu na jazyk prohlížeče vidí pole a tlačítka pro přidání komentářů ve zvolené jazykové variantě webu.

Plugin umožňuje nastavit si nejen šířku prostoru vyhrazeného komentářům, ale i počet příspěvků, které se budou na stránce zobrazovat, a to jak globálně, tak pro každý článek/stránku zvlášť.

Pokud vložíte v nastavení pluginu ID Facebookové aplikace, získáte i možnost moderovat příspěvky.

S pluginem Facebook Commetns máte možnost nastavit upozornění emailem po přidání nového komentáře pro každý článek zvlášť. Tak může např. autor článku ihned reagovat na dotazy čtenářů.

Plugin Facebook Comments vytváří přehlednou strukturu komentářů, kde jasně vidíte, který kometář byl odpovědí na předchozí komentář jiného uživatele, a který směřuje k článku samotnému.

Kompatibilita pluginu Facebook Comments

Plugin Facebook Comments je kompatibilní s Joomla! 1.5 a 2.5.

Licenční podmínky pluginu Facebook Comments

Plugin Facebook Comments je zdarma pro komerční i nekomerční použití. Autory můžete podpořit příspěvkem na jejich Paypal účet.

Instalace a nastavení pluginu Facebook Comments

Samotná instalace pluginu je jednoduchá, stačí si stáhnout instalační balíček, který se liší podle verze Joomla, a tento nahrát v admnistraci Joomla přes Správce rozšíření (Joomla 2.5) nebo Rozšíření - Intalovat/Odinstalovat (Joomla 1.5).

Globální nastavení pluginu najdete v menu Rozšíření -> Správce zásuvných modulů -> Content - Facebook Comments.

Nastavení pluginu Facebook Comments

V nastavení pluginu Facebook Comments můžete upravit tyto parametry:

Šířka - zadejte šířku bloku s komentáři v pixelech.

Number of posts - nastavte max. počet příspěvků, které se zobrazí na stránce

Facebook Application ID - zadejte ID aplikace na Facebooku, se kterou chcete komentáře svázat, abyste mohli příspěvky moderovat (editovat, mazat)

Color scheme - zvolte barevné schéma bloku - na výběr máte ze světlého (light) a tmavého (dark) vzhledu

E-mail on New Post - zadejte emailovou adresu, na kterou se mají zasílat upozornění na přidání nového komentáře

Add FB URL Property (og: url) - vyberte, zda se má nebo nemá přidávat odkaz na URL na Facebooku

FB Property (og:type) - zadejte typ obsahu, standardně je zde vloženo article (článek)

FB Property (og:image) - zde můžete vložit např. odkaz na vaše logo

Používání pluginu Facebook Comments na webu

Přidat komentáře do článku je jednoduché. Stačí na místo, kde chcete mít komentáře, např. pod text článku, vložit tag {fcomment}.

Tag {fcomment} lze dále rozšířit o tyto parametry, a tak upravit zobrazování a funkcionalitu pluginu pro každou konkrétní stránku:

id - výchozí nastavení používá URL stránky, na které se zobrazuje. V blogu nebo zobrazení vybraných článků můžete mít i několik samostatných vláken komentářů na jedné stránce, když vložíte k tagu fcomment parametr ID a do něj ID článku z administrace Joomla!. Např. {fcomment id=56}

lang - plugin detekuje jazyk automaticky. Pokud chcete tuto detekci zrušit, a nastavit jazyk přidávání komentářů sami, přidáte k tagu parametr lang, např. {fcomment lang=en_GB} pro zobrazení textů tlačítka, odkazů a textového pole v angličtině. Parametr vytvoříte tak, že si najdete požadovaný jazyk v seznam kódů jazyků a zemí, a oddělíte je podtržítkem.

mail-to - Tímto parametrem nastavíte emailovou adresu, na kterou se pošle upozornění na přidání nového příspěvku. Pokud tak máte např. různé sekce, za které zodpovídají různí lidé nebo různé autory článků, můžete pro každý článek nastavit samostatnou emailovou adresu, aby např. autor článku mohl reagovat na dotazy v komentářích. Příklad použití: {fcomment mail_to=emailautora@domena.cz}

num_posts - Pomocí tohoto parametru můžete změnit počet příspěvků v diskusi stanovený v nastavení pluginu, a nastavit jej individuálně pro každý článek. Příklad použití: {fcomment num_posts=10}

url - Tento parametr umožňuje nastavit individuálně URL bez ohledu na automaticky vygenerované URL. Pozor, dva speciální znaky způsobují konflikt při parsování tohoto parametru, a proto je třeba v URL nahradit = za ~ a & nahradit za #. Tento parametr lze využívat v mnohojazyčných webech. Příklad užití: {fcomment url=http://www.stawebnice.com}

width - Pomocí tohoto parametru můžete nastavit šírku plochy vyhrazené pro komentáře pro každý článek zvlášť bez ohledu na šířku nastavenou jako výchozí v nastavení pluginu. Příklad použití: {fcomment width=600}

Náhled využití tohoto pluginu můžete vidět např. u tohoto článku o růstovém spurtu novorozenců. Co dodat? Stáhněte si plugin Facebook Comments a vyzkoušejte si ho sami.

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru