Panel z Windows 7 ve Vistě a XP

Líbí se vám koncept nového panelu ve Windows 7, kdy jsou na liště místo tlačítek s ikonkou a popisky jen velké ikony spuštěných programů? Stačí jednoduchý prográmek a budete jej mít i ve Windows Vista nebo Windows XP.

Nový hlavní panel ve Windows 7 ruší dosavadní zobrazení seznamu otevřených oken, kdy je ke každému z nich přiřazeno tlačítko na hlavním panelu spolu s popiskem odpovídajícím záhlaví okna. Přestože po několika úpravách můžete nastavení Windows 7 vrátit zpět do historie, nedoporučuji to. Na nový způsob ovládání hlavního panelu si po čase zvyknete a nebudete chtít měnit. Především proto, že výrazně šetří místem.

Jednou z novinek hlavního panelu ve Windows 7 je seskupení všech otevřených oken pod jedno tlačítko tak, že po najetí myši nad ikonku uvidíte náhledy všech oken, které má daná aplikace otevřena a můžete se do nich rovnou přepnout.

Pokud chcete vzhled hlavního panelu ve Windows Vista nebo Windows XP přizpůsobit novince z Windows 7, můžete se pustit do úpravy registru. Najdete větev HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics, vytvoříte v ní novou hodnotu MinWidth a nastavte ji na -255. Restartujete a tlačítka na panelu budou čtvercová.

Panel Windows Vista po úpravě registru

Panel Windows Vista po úpravě registru

Vyzkoušejte ViGlance

Výsledek po úpravě registru uvedené výše však nebude nic moc. Mnohem lepšího efektu a zároveň i jednodušeji docíleného dosáhnete po spuštění prográmku ViGlance. Tato malá freewarová aplikace, kterou není třeba instalovat, promění tlačítka otevřených oken na dlaždice a zároveň dodá hlavnímu panelu průhlednost. Kdykoli ji navíc můžete vypnout a vše vrátit do původního stavu, bez nutnosti restartovat počítač.

Panel Windows Vista po úpravě s ViGlance

Panel Windows Vista po úpravě s ViGlance

ViGlance funguje jak ve Windows Vista, tak ve starších Windows XP, vřele doporučuji vyzkoušet. Navíc přidává seznam oken ve formě plovoucího průhledného panelu. Sice bez náhledů oken jako ve Windows 7, ale i tak potěší.

Zvětšete si ikonky na panelu

Podle vkusu ještě můžete všechny ikonky na hlavním panelu zvětšit. Normálně jsou totiž tlačítka upravená pomocí ViGlance o něco větší, než tlačítka v panelu Snadného spuštění, což mně osobně trochu vadí.

Klepněte na panel pravým tlačítkem myši a zrušte jeho uzamknutí. Vedle Snadného spuštění se objeví dělicí čára, na kterou klepněte pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Zobrazit|Velké ikony. Oddělovačem upravte délku panelu Snadného spuštění a poté opět klepněte na panel a uzamkněte jej. Výsledek bude vypadat nějak takto:

Panel Windows Vista po úpravě s ViGlance a se zvětšenými ikonkami

Panel Windows Vista po úpravě s ViGlance a se zvětšenými ikonkami

Úprava s ViGlance se mi hodně líbí, zatím nevidím důvod, proč ji ve Vistě přestat používat. Vyzkoušejte ji také.

Tip: Na podobné téma jsem nedávno psal také článek Rychlé spuštění z Windows 7 ve Vistě.

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Vypadá to pěkně. Bohužel to má problém s utilitou MultimonTaskbar (pro vícemonitorovou konfiguraci) :-(.
Kamil

návštěvník

A další problém:
Pokud si v XP zašktnu tu poslední možnost u prog.ViGlance,tedy spustit při startu,tak se stále dokola spouští a XP jsou v podstatě nepoužitelná...

návštěvník

Neměl jsem ten problém do té doby, dokud jsem měl nainstalovaný starší ovladač své nVidie. Po aktualizaci jsem začal mít stejné problémy. Už se to podařilo vyřešit? Nechci ale instalovat z5 starý ovladač...

návštěvník

Ve fóru tohoto programu je ke stažení nový build, který má tento problém opraven.

návštěvník

ViGlance- je-li lišta vpravo nebo vlevo - nefunguje.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru