Ear Trumpet: samostatné nastavení hlasitosti jednotlivých programů ve Windows 10

Máte někdy spuštěno několik aplikací, které produkují nějaký zvuk, najednou? Chtěli byste mít nastavenu odlišnou hlasitost pro hudební přehrávač a například pro Skype? Případně i pro webový prohlížeč s YouTube? Máte-li Windows 10, pak zkuste Ear Trumpet.

Reklama

Rozdílné nastavení hlasitosti jednotlivých programů nejde přímo v operačním systému Windows 10 realizovat jinak, než pomocí starého rozhraní Směšovače hlasitosti. Ovšem máte-li již desítky nainstalované, můžete pro tento účel využít program nazvaný Ear Trumpet. Zobrazí tutéž funkcionalitu, ale v nové podobě, podobně, jako když klepnete levým tlačítkem myši na ikonku pro nastavení hlasitosti.

Jde o open source projekt, jehož kód i spustitelnou verzi s instalátorem najdete na GitHubu. Po instalaci se ihned spustí a jeho ikonka se objeví vedle hodin v liště.

Poté, co na ikonku klepnete, objeví se v průhledném panelu v rohu obrazovky sada táhel upravujících hlasitost jednotlivých programů.

Ear Trumpet ve Windows 10

Ear Trumpet funguje kvůli využívání některých API jen ve Windows 10, v osmičkách je zbytečné to zkoušet. Stahovat jej můžete z GitHubu zde.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář