Rychlé spuštění z Windows 7 ve Vistě

V krátkém návodě vás seznámím s úpravou panelu snadného spouštění ve Windows Vista tak, aby připomínal styl panelu z připravovaných Windows 7. Úprava je to jednoduchá, nemusíte se bát žádných zásahů do registru a navíc, vše jde velmi rychle vrátit do původního stavu.

S blížících se příchodem nového operačního systému Windows 7 se stále více objevují zajímavé tipy a triky, které přibližují uživatelské rozhraní z Windows 7 také stávajícím uživatelům Windows Vista. Články zabývající se tímto tématem najdete i na ExtraWindows.cz.

Úprava vzhledu hlavního panelu patří k oblíbenějším úpravám, nejčastěji je však zmiňována v souvislosti s novým seskupováním ikonek ve Windows 7. Úpravou registru můžete tlačítka pro přepínání oken přeměnit na čtverečky. Je tu však jedna myslím opomíjená vlastnost Windows Vista, kterou lze docela zajímavě upravit vzhled hlavního panelu i bez úpravy registru.

Hlavní panel ve Windows 7

Hlavní panel ve Windows 7

Úprava panelu ve Windows Vista

Pokud jej ještě nemáte, zapněte si panel Snadného spuštění. Klepněte na hlavní lištu a v nabídce Panely nástrojů zapněte Snadné spuštění. Postup zopakujte a v kontextové nabídce vypněte Uzamknutí hlavního panelu. Vedle tlačítek pro snadné spouštění se zobrazí malé lišty, které posuňte tak, aby se zobrazila všechna tlačítka a zbyl vedle nich volný prostor.

Odemknutý panel ve Windows Vista

Odemknutý panel ve Windows Vista

Do volného prostoru na panelu pro rychlé spouštění klepněte pravým tlačítkem myši. Zobrazí se poněkud jiná nabídka, než při kliknutí na hlavní panel. V této nabídce úplně nahoře najdete položku Zobrazit a v ní výběr velkých nebo malých ikonek. Zapněte ty velké a výše uvedeným způsobem panel zamkněte. Výsledek by měl vypadat nějak podobně:

Panel Snadného spuštění s velkými ikonkami

Panel Snadného spuštění s velkými ikonkami

Jak vidíte, tlačítka otevřených oken s velkými ikonkami v panelu Snadného spuštění moc nekorespondují. Velikost těchto tlačítek můžete jednoduše nastavit pomocí prográmku Taskbar Resize Tool. Stáhněte jej do počítače, rozbalte (pozor, je to RAR) a ze složky en-us spusťte Taskbar Resize.exe. Pomocí táhla upravte velikost tlačítek.

Program lze nakopírovat i někam na disk a zapnout jeho automatické spouštění, což vřele doporučuji. Nastavení tak nebudete muset po každém restartu počítače provádět ručně.

Taksbar Resize

Taksbar Resize

Budete-li mít se spuštěním programu Taskbar Resize problémy, pak si musíte ještě doinstalovat knihovny Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (verze pro x86 a pro x64, pro spuštění Taskbar Resite však instalujte i x86 verze do 64bitových Windows). Budou se vám hodit i pro spouštění některých jiných novějších aplikací.

Upravený hlavní panel ve Windows Vista

Upravený hlavní panel ve Windows Vista

V kombinaci s úpravou registru popsanou v článku Proměna Visty na Windows 7, můžete dosáhnout ještě tohoto výsledku, ten se mi však už tolik nelíbí:

Windows Vista po úpravě hodnoty MinWidth v registru

Windows Vista po úpravě hodnoty MinWidth v registru

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru