Jak zálohovat ve Windows 7: kompletní průvodce zálohováním dat

Pro Windows existuje množství zálohovacích programů. Můžete vyzkoušet různá freewarová řešení pro zálohu jednotlivých souborů, nebo zálohovací nástroje pro celé diskové oddíly. Co nabízí v oblasti zálohování dat Windows 7?

Co se zálohování dat týče, jsou Windows 7 velmi blízké k Windows Vista. Přesto však nabízejí několik funkcí navíc, jak dále zjistíte. Samotné zálohování zde můžete spustit a nastavit hned několika způsoby. Pojďme se na zálohování ve Windows 7 podívat podrobněji.

Protože článek vzniká v době, kdy ještě není uvedena oficiální verze češtiny pro Windows 7, budu se dále uvádět jak české, tak anglické názvosloví.

Jak spustit zálohování ve Windows 7?

Nejčastějším způsobem, jak nastartovat program pro zálohování dat ve Windows 7 zřejmě bude zapsání slova zálohování (backup) do vyhledávacího políčka v nabídce Start. Po klepnutí na nalezeného zástupce nastartuje program Zálohování a obnovení (Backup and Restore).

Jinou možností, jak spustit zálohovací nástroj ve Windows 7, je klepnutí na vlaječku v oznamovací části hlavního panelu. Tím si zobrazíte Centrum akcí (Action center) s tlačítkem Nastavit zálohování (Set up backup). Nástroj Zálohování a obnovení je k dispozici také přímo prostřednictvím Ovládacích panelů (Control panel).

Centrum akcí ve Windows 7

Centrum akcí ve Windows 7

Jakmile klepnete na tlačítko Nastavit zálohování, zobrazí se na chvíli průběhový ukazatel a poté uvidíte okno nazvané Nastavit zálohování (Set up backup). Vyberte cílové místo pro uložení zálohy. Můžete použít DVD, USB flash disk, externí disk nebo nějaké umístění v síti, máte-li tu možnost. Nezapomeňte, že po připojení flashdisku v momentě, kdy je již okno zobrazeno, je nutné klepnout na tlačítko Aktualizovat (Refresh).

Nastavení zálohování ve Windows 7

Nastavení zálohování ve Windows 7

Po klepnutí na tlačítko Další (Next) se dostanete k výběru položek, které chcete zálohovat. Výchozí nastavení, kdy necháte Windows 7 samotné rozhodnout o výběru složek, které se budou zálohovat, vytvoří zálohu knihoven, plochy a složky Windows. Doporučuji vybrat druhou volbu, která umožní specifikovat zálohované složky ručně.

Výběr zálohovaných složek ve Windows 7

Výběr zálohovaných složek ve Windows 7

Po výběru složek k záloze klepněte na tlačítko Uložit nastavení a spustit zálohování. Proces zálohy se nastartuje. Pokud ji ukládáte na DVD, Windows 7 si vyžádají vložení dalšího prázdného média, pokud bude potřeba.

Průběh nastaveného zálohování ve Windows 7

Průběh nastaveného zálohování ve Windows 7

Kompletní záloha Windows 7? Bitová kopie systému.

Standardní zálohovací nástroj uchovává kopie vybraných souborů a složek. Pro snadné obnovení celého systému ze záložní kopie, jinými slovy pro vytvoření image obrazu disku, si spusťte Centrum akcíOvládacích panelů a klepněte na odkaz Vytvořit bitovou kopii systému (Create a systém image). Tento nástroj vám umožní vytvořit kompletní zálohu diskového oddílu 1:1.

Vytvoření bitové kopie systému Windows 7

Vytvoření bitové kopie systému Windows 7

Vytvoření bitové kopie systému vřele doporučuji. Během chvíle z ní totiž obnovíte nejenom svá data, ale i celý systém, včetně nainstalovaných aplikací.

Disk pro opravu systému Windows 7

V nástroji pro Zálohování a obnovení Windows 7 najdete ještě odkaz nazvaný Vytvořit disk pro opravu systému. Ten využijete v případě, kdy systém nepůjde nastartovat, budete však mít k dispozici záložní bitovou kopii a budete ji chtít nějakým způsobem obnovit. Disk pro opravu systému je tím, co vám v takovém případě pomůže.

Plánovač zálohování ve Windows 7

Vždy, jakmile vytvoříte nějaké nastavení zálohy, vytvoříte tím zároveň i plán pro automatické zálohování podle nastaveného intervalu. Ten můžete upravit v ovládacím panelu Zálohování a obnovení. Klepněte na tlačítko Změnit nastavení (Change settings), projděte celým průvodcem až na konec, kde klepněte na odkaz Změnit plán (Change schedule).

Změna plánu zálohování ve Windows 7

Změna plánu zálohování ve Windows 7

Ponechejte aktivní volbu pro automatické spuštění zálohovacího procesu a pomocí rozbalovacích nabídek si upravte, jak často se má záloha spouštět.

Doporučuji zálohování nepodceňovat a počítač zálohovat pravidelně. Nikdy nevíte, kdy dojde k poruše hardwaru nebo kdy nějak naboříte operační systém. Po nastavení může záloha dat ve Windows 7 fungovat automaticky a máte-li k dispozici nějaký NAS server v síti, pak nemusíte na spouštění zálohy a přípravu záložních médií myslet.

Další články k tématu:

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Marketing Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Vy máte (dle obrázku) českou verzi win 7, kde se dá "sehnat"?

návštěvník

Asi docela hloupý dotaz, ale přece se zeptám. Když si udělám zmiňovanou bitovou kopii ve Windows Vista, následně sformátuji HDD a a obnovím data ze zálohy, Budou zpět i chyby ve Windows se kvůli kterým jsem se rozhodl pro formát HDD?
Doufám že ten komentář je srozumitelný

návštěvník

samozrejme zalezi na tom, v jakem bode system zalohujete. nejvyhodnejsi je "nacisto" nainstalovat system a nejpouzivanejsi aplikace a pak udelat zalohu systemu formou bitove kopie disku. kdyz se vam potom v prubehu pouzivani systemu neco pokazi, navrat k funkcnimu systemu je pak velmi jednoduchy a casove nenarocny. jinymy slovy, kdyz zazalohujete nestabilni system tak nestabilni system obnovite i ze zalohy ;)

Profile picture for user Jan Polzer

Přidávám se s odpovědí ke kolegovi. Když uděláte bitovou kopii systému, pak se po obnově dat vrátí vše 1:1, tedy včetně případných chyb.

návštěvník

Zdravim. Lze udelat zalohu systemu na flasku/usb disk. Dale lze udelat nahrat to zachranne medium na flasku? Tzn. system nejde nastartovat a bez dvdromky jen se dvema usb porty obnovim system? Nebo ma w7 zavadec, ktery v pripade havarie obnovi z externiho media?

Profile picture for user Jan Polzer

Zdravím, ano - zálohu lze udělat i na USB flashku. Vytvoření záchranného média na flashku jsem nezkoušel, ale asi by to mělo fungovat stejně, jako když si instalační DVD překopírujete na flashku a bootujete z ní.

Pomocí záchranného režimu zavaděče lze také obnovovat.

návštěvník

Nikde jsem nenašel ,jak zálohovat přímo na USB, když WIN7 Profi to přímo nabízí jako jednu z možností.Potřebuji blbovzdorný postup.

návštěvník

Win7 mně zabírají 22GB, ale píše mně to, že se ta bitová záloha nevejde na 300GB disk.
Mám 2x500GB rozdělaný na 50+450 a 45+465, přičemž na 50 mám Win7 a na 45 jsou Visty. Ale do zálohy mě to chce zahrnout 50+450 a 45. Může to být tím, že na tu 450 instaluju vsechny programy, takže je to provázaný se systémem? Ale proč se tam cpe i Vista?..že by kvuli boot tabulce?

Profile picture for user Jan Polzer

Bitová záloha zálohuje komplet celý disk. Nezálohuje pouze instalaci systému.

návštěvník

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je nějakým způsobem možné zálohovat na DVD Win 7...? Děkuji

návštěvník

Přeji dobrý večer, měl jsem na mysli čistě jen zálohu Win 7. O bitové kopii, pokud správně čtu, jste psal, že ta zálohuje celý systém ne pouze instalaci. Víte tedy, jak zálohovat jen instalaci?

návštěvník

Vidím na začátku přímo postup, přes který by to mělo jít pokud se nemýlím ale spíše bych se chtěl zeptat, která položka v systému obsahuje právě ony potřebné win 7? Děkuji mockrát za Vaši odpověď.

Profile picture for user Jan Polzer

Nechápu, oč Vám jde :) Buď uděláte bitovou kopii systému hned po instalaci, kdy tam nejsou žádné další programy, nebo si zazálohujete instalační program z DVD.

návštěvník

Zdravím. Jednou za čas potřebuju přeinstalovat windows...na oddílu C mám systém a na D mám vlastní soubory.....Před každou instalací mě stačí formatovat oddíl C a nahrát zpět win7, ale pak nastává ten problém, kdy si musím plno programů nainstalovat zpět, a udělat pár změn v systému (třeba přidat vlastní témata nebo miniaplikace).... Chci se zeptat co teda je možné zálohovat (na DVD), lze potom ze zálohy obnovit celý oddíl C i s programy a dalšími změnami? Chci jen ušetřit čas při každém přeinstalování, tak mě napadá že bych vždycky jenom obnovoval ze zálohy ale nemám stím vůbec žádné zkušenosti...A nebude přitom potřeba oddílu D?ten do zálohy nechci zahrnovat....Děkuji za odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Udělejte si bitovou kopii disku. Tím se zálohuje systém, programy, data, vešekeré nastavení, zkrátka aktuální stav počítače. Při obnově ho pak budete mít zpátky.

návštěvník

Někdy se zde píše o bitové kopii systému, někdy o bitové kopii disku. Nepochopil jsem, zda jde o totožnou akci či nikoi (z názvu by vyplývalo, že bitová kopie obsahuje pouze vlastní systém a bitová kopie celý disk - včetně dat).

návštěvník

zdravim, chci se zeptat gdyz vypalim zalohu na disk DVD zustane ta zaloha i v PC?? diky za odpoved

návštěvník

Dobrý den,

asi budu jediný retard, který to nepochopil, ale jaký je rozdíl mezi obyčejnou zálohou a bitovou kopií? Není to to samé, když oba se dají uložit jak na USB disk, tak na DVD a v podstatě mi to stejně zachrání PC?

Co je tedy lepší když mi jde jen o to, aby až bude pc mrtvý, abych měl v záloze všechny ovladače a hlavně systém Win7, protoze ti kokoti k noťasům nedávaj ani ovladače ani systém=o/

Profile picture for user Jan Polzer

Bitová kopie disku je záloha 1:1, tedy včetně bootovacího sektoru a dalších věcí. Klasiká záloha je zálohování vybraných souborů a složek.

Pro rychlou obnovu počítače do původního stavu bez nutnosti instalovat znova používané programy, potřebujete bitovou kopii.

návštěvník

mam trochu problem. chcel by som vytvorit zalohovu kopiu celeho systemu na iny hdd, lenze na nom mam spustu dat o ktore by som nerad prisiel a okrem toho aj nainstalovany stary winxp (ako bezpecnostnu zalohu keby nahodou nedokazalo rozbehnut hlavny system a nastavenim bootovania z tohoto druheho hdd by som po rozbehnuti systemu winxp cez ktory by som si este dokazal vytiahnut a zachranit veci z povodneho systemoveho disku)

no a tu je ten hlavny problem, ze ja som si predstavoval ze mi da moznost vybrat si priamo na druhom hdd zlozku do ktorej by ulozilo bitovu kopiu systemoveho disku s win7. spyta sa ma to len nato ci to chcem ulozit na ten druhy hdd, lenze nemam moznost si vybrat kam na tom hdd to chcem ulozit a preto sa chcem spytat ci mi nehrozi poskodenie pripadne znicenie dat a systemu winxp ktore mam na tom zaloznom hdd, kedze nemozem ovplyvnit kde mi system na tom hdd tu bitovu kopiu ulozi

návštěvník

Škoda, Acronis stojí tolik. Mám Visty, ve kterých teď testuju Comodo Backup, ale nejsem moc spokojený. Je to spíš nějaká betaverze :-(

návštěvník

Dobry den,

mam trosku jiny problem ohledne obnoveni z bitove kopie. Chci si prenest kompletne cely disk se systemem Windows 7 Ultimate na nový disk SATA typu SSD. Soucasne mam system na dvou discich SATA v RAID1 (konkretne super speed mod na MB ASUS). Vytvoril jsem bitovou kopii a pred tim upravil velikost odstranenim nepotrebnych dat a programu, aby se mi obnova na SSD disk 128GB vesla. Vytvoril jsem i DVD disk pro obnoveni systemu. Zaloha bitove kopie ulozena na jiny SATA disk. Pri spusteni instalace z disku DVD pro obnoveni systemu a naslednem obnoveni z bitove kopie se vypise hlaska, ze nejde provest obnoveni z teto bitove kopie a je nutne pouzit instalacni disk Windows 7 a pri spusteni z instalacky to vypise zase, at je pouzit disk pro obnoveni. Muzete mi poradit, jestli je problem rozdilnym typem disků nebo nejakou chybou pri vytvareni bitove kopie nebo obnoveni. Dekuji za odpoved.

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, bojím se, že toto Windows nezvládá. Asi budete potřebovat něco jako Acronis True Image Home.

návštěvník

Dobrý den, rád bych se zeptal: když vytvořím bitovou kopii systému, jaké je umístění, struktura souborů, pomocí kterých je to uložené a především, zda je možné poté tuto složku přesunout na jiné místo.. děkuji za odpověď

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den. Bude to uloženo, kam si vyberete. Přesun bitové kopie není problém.

návštěvník

Dobrý den,
nevím jestli se obracím správně. Mám problém, který si myslím, že souvisí se zálohováním. Naplánovala jsem si zálohování souborů v dokumentech. V těchto dokumentech mám i soubor (vytvořený v excelu, s makry), který otvírám hned při přihlášení do W7, takže v době zálohování je otevřen. Ve W-XP jsem s tím žádný problém neměla, ale teď dojde k zavření tohoto souboru bez jakékoliv hlášky nebo upozornění. Když v něm náhodou zrovna pracuji napíše to i chybové hlášení: "Can't quit at this time"- toto je v okně z aplikace Microsoft Visual Basic (tedy makra z excelu). Dám Ok a pustí mě to uložit. Když dám storno, tváří se excel jako zavřený, ale ve správci vidím, že je spuštěn. Nenapadá Vás v čem by mohl být problém, co dělám špatně? OS mám W7 a Office 2010.
Děkuji předem za odpověď.
Jitka

Profile picture for user Jan Polzer

Dobrý den, problém je právě v tom, že je soubor otevřen. Řada zálohovacích programů, a zřejmě i tento, má problém s otevřenými a používanými soubory. Zkuste Acronis True Image, ten by to měl zvládnout.

návštěvník

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je možné nějak vytvořit ISO obraz celého harddisku. Tak aby bylo možné CD/DVD s takovýmto obrazem použít pro přeinstalaci OS nebo nainstalování OS se všemi mými soubory a programy na čistý HDD?

Pro vysvětlení - teď mám ISO obraz Windows 7 ultimate na DVD. Při zapnutí PC stisknu F12, vyberu možnost CD/DVD a nainstaluji tak čisté Windows 7 Ultimate. No a já bych chtěl vytvořit "vylepšený" ISO obraz, který by neobsahoval pouze W7U ale také všechny mé dokumenty, programy, nastavení, ovladače, registry.. a přes který by se úplně stejně dal naistalovat systém na PC, akorát by po instalaci obsahoval všechny ty mé soubory.

Předem díky za odpověď,

O.S.

Profile picture for user Jan Polzer

Zálohovacím programem ve Windows 7 udělejte bitovou kopii disku a k tomu spouštěcí CD, nebo - což používám já - udělejte zálohu image disku na externí disk USB pomocí programu Acronis True Image. Z tohoto image disku obnovíte počítač do kompletní podoby aktuální v okamžik provedení zálohy.

návštěvník

Dobrý den,

žádám vás o radu. Kdysi jsem si vytvořil bitovou kopii W7 Proff, jelikož jsem měl upgrade, tak abych nemusel nikdy absolvovat proces instalace 2 OS znovu. A teď po roce, bych rád tuto kopii obnovil na jiný HDD než byl ten puvodni (vyrobce, velikost i model shodny, pouze jiny). Ale obnoveni kopie se na mě vzteká, že nemůže najít původní disk (vypíše hexadecimalně číslo původního disku, zřejmě nějaký jeho label). Rád bych slyšel, že je v tom pouze malý háček,protože jestli u microsoftu nemysleli na selhani HW u verze Proffesional, pak pořádně nechápu význam této opěvované featury. Vždyť to má být pro firmy, kde když odejde HDD tak se da novy a jěště ten den se zase pracuje......   

 

Děkuji

návštěvník

toto by to mohlo vyřešit

http://www.chip.cz/clanky/tipy-triky/hardware/2011/03/vymente-pevny-disk...

výber z výše uvedeneho zdroje

........

Pak instalujte nový pevný disk, do optické mechaniky vložte instalační DVD Windows 7 a nastartujte počítač. Po nabootování se spustí instalační procedura Windows 7.
Po zadání sériového čísla Windows 7 se vás instalační procedura zeptá, na kterou partition se má operační systém nainstalovat. Využijte nabízenou volbu, tedy možnost nainstalovat systém na nový pevný disk, který nechte zformátovat na systém souborů NTFS. 
Poté přerušte instalaci Windows a znovu restartujte počítač s vloženým instalačním DVD Windows 7 v mechanice. V nabídce, která se po nabootovaní z DVD objeví, nyní nevybírejte instalaci systému, ale opravu. Windows 7 nenajdou žádnou poškozenou partition. Klikněte na „další“. Z další nabídky vyberte kompletní obnovení systému. Nástroj pro obnovu prohledá připojené disky (i externí pevný disk, který musíte mít samozřejmě připojený) a nalezne soubory se zálohou. Potvrďte, že nástroj Windows 7 pro obnovu může přepsat data na cílovém disku.

 

návštěvník

Dobrý den, užívám poprvé windows 7 a nerozumím zálohování, stále to po mě chce vložení vyměnitelného media, ovšem já chci ukládat na D do pc, nevíte prosím někdo podrobný návod jak to mohu nastavit aby se to ukládalo do pc a né pouze na disk? Děkuji

Profile picture for user Jan Polzer

Problém je v tom, že zálohování tohoto druhu do PC samotného je k ničemu. Pokud se vám rozbije disk, tak máte pryč jak data, tak jejich zálohu...

návštěvník

větší šance že se rozbije DVD než HDD

návštěvník

Dobrý den, můj notebook už je velice pomalý a já bych ho potřeboval uvést do původního stavu, tedy do stavu, kdy jsem jej koupil. Je to nějak možné? Pokud ne, mohl byste mi poradit jak zrychlím svůj počítač? Počítačům moc nerozumím, proto možná mé dotazy budou znít hloupě, ale každopádně děkuji za odpověď. 

návštěvník

ovládací panely - systém a zabezpečení - záloha a obnovení - obnovit nastavení systému - rozšířené metody  .... možnost VRÁTIT PC DO VÝROBNÍHO STAVU .. pokud to tam nemáš, tak smůla, jinak vytvořit zálohy ... což je podle mě ale komplikované a neefektivní, já to zkouším tedka, koupený ntb s vistou, upgradovaný na sedmičky, výrobní stav není a zálohy nějak .. blbnou

návštěvník

záloha by byla, ale ... přijde mi divné že záloha má 50 GB ... jak vytvořit zálohu windowsu o cca 10 GB? vím že moje záloha Vist měla necelých 7GB ... jinak ... záloha se vytvořila na jiný disk, windows je na C, záloha se udělala na D (fyzicky je to samé) ... jak to spoustím z D? protože to hlásí že žádná záloha není a bootovat z D nejde páč je to pořád C ... na C mi záloha vytvořit nejde .. hledal jsem všude na netu, všude píšou jak vytvořit zálohu, nikde už jak ji spustit, pouze podle návodu co nabízí sám windows v menu zálohování, které ale stojí za hovno ... a už vůbec nikde se nepíše jak spustit zálohu když je na jiném disku ... a proč se nevytváří na disku C jako je windows ... jsem to několik let nedělal a nějak mi to nejde sprovoznit

návštěvník

Zdravím,

porouchal jsem mi hdd v notebooku, vyreklamovaly bez problémů.

Na externím disku mám bitovou zálohu systému a všech souborů a složek, nastavní apod.

Když ovšem na externím hdd najedu na zálohu, sputním ji, otevře se okno Obnova systému, kde je tabulka, kde se mají objevit všechny zálohy, kterej průzkumník našel na všech připojených discích, mediích apod. Ovšem nic se mi tu neukáže.

Nemáte s tím někdo zkušenost?

návštěvník

zdravím , chcem zalohovat komplet operačny system , zvolim novu , uplnu zalohu prve dvd  zalohuje asi za 15 sekund vlozim druhe to dlhsie a ked otvorim dvd tak prve je prazdne a na druhom je dakych 40 mb ?  preco to tak je ??

návštěvník

Dobry den,potreboval bych poradit...pravidelne mi windows 7 dole pripomina zalohovani ale pokazde dam prerusit protoze nevim kam zalohovat,kdyz jsem zalohoval treba na dvd tak to bylo hodne cedecek,takze opravdu nevim kam to zalohovat,mam hdd zaplneno kolem 500gb a to se asi chce zalohovat cely a ja nevim kam,potreboval bych zalohovat pouze cely system krome mych souboru jako jsou napr.fotky,videa,hudba,filmy,takze cely system tak jak jsem pocitac koupil kdyby se neco stalo tak abych mohl vse pouzit z te zalohy diky.

Profile picture for user Jan Polzer

Na toto potřebujete externí disk. Zálohovat to na DVD je nejen nepraktické, ale i drahé.

návštěvník

Dobrý den.Mám stále potíže s virtuální paměti ve W7,kde je nastaveno malé místo.Snažila jsem se to změnit,ale vrátilo se to do původního nastavení i po restartu PC.Tak jsem nastavila ,že Systém si s tím poradí,ale přesto mě pc často upozorní,že je ve Virtuální paměti málo místa a mám všechny programy vypnout,jinak se mě ztratí soubory.
Těšila jsem se,že po změně OS,už nebudu mít s pamětí problémy.Mám pravdu nebo budu mít s PC problémy stejné ?Mám RAM 4 GB,na C mám 406 GB volných.
Nevím,zda mám Win7 zálohovat,když není Virtuální paměť dobře nastavaná a jestli to bude stejné i ve Win.10.
Moc děkuji za odpověd.

návštěvník

Dobrý den, musím se přiznat, že jsem ještě asi nereagovala na devět let starý článek, ale zkusím to :) Snažím se nastavit zálohování ve W7 na nový externí disk 2T Element WD, zobrazovaná celková kapacita je 1,81 TB. Na tento disk jsem již uložila nějaká data, zbývající kapacita je 1,26 TB. V počítači mám dva disky, oba téměř zaplněné (jejich celková kapacita je 916 GB). Na externím disku je tedy pro zálohu dostatek místa. Zálohovací program se přesto po chvilce činnosti ukončí s tím, že v cílovém úložišti není dostatek místa. Kvóty ve vlastnostech externího disku mám zakázány. Nevíte prosím co s tím? Moc díky.

Profile picture for user Jan Polzer

Bohužel netuším, navíc Windows už pár let nepoužívám. Ale tipnul bych to na nedostatek místa na zdrojovém disku, kde se připravuje záloha. Obvykle je to neduh všech zálohovacích programů. Ta hláška tomu ale nenasvědčuje.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru