BackRex a záloha nastavení Internet Exploreru

Webový prohlížeč Internet Explorer obsahuje množství data, o která byste v přípdě, že jej používáte, určitě nechtěli přijít: odkazy na své oblíbené weby, nastavení proxy, bezpečnostní zóny, soubory cookies, historii, obsah formulářů a jiné. Všechna tato data byste měli mít uložena na bezpečném místě pro případ pádu počítače nebo jejich poškození vlivem jiného programu. Pomůže vám freewarový nástroj BackRex.

BackRex si můžete stáhnout z webových stránek jako malý instalátor, který obsluhujete klasickým stylem Další, Další, Další. Není třeba nic složitě upravovat. Po dokončení instalace  vám BackRex vytvoří zástupce na Ploše a v nabídce Start a spustí se.

Program BackRex funguje v režimu průvodce, kdy si volíte jednotlivé úkoly a upravujete jejich nastavení. Na konci průvodce se pak provede záloha nebo obnovení dat.

Jak zálohovat nastavení Internet Exploreru

  1. Spusťte BackRex a klepněte na tlačítko Další
  2. Uvidíte průvodce o pěti krocích. Vyberte volbu Backup a pokračujte dále
  3. Ve třetím kroku zadejte název souboru, do kterého bude záloha nastavení Internet Exploreru uložena. Zkontrolujte nastavení komprese a případně zapněte ochranu heslem.
  4. V další části uvidíte seznam položek pro zálohování
  5. V poslední části průvodce dojde k vytvoření zálohy a uvidíte její výsledek. Tím je zálohování nastavení Internet Exploreru dokončeno.

Záloha Internet Exploreru v BackRex

Záloha Internet Exploreru v BackRex

Jak obnovit nastavení Internet Exploreru

Obnova nastavení Internet Exploreru je podobně snadná jako jeho zálohování. V průvodci si na začátku vyberte volbu Restore a v další části pokračujte výběrem zálohy, ze které obnovu nastavení provedete.

Obnova nastavení Internet Exploreru v BackRex

Obnova nastavení Internet Exploreru v BackRex

Plánované zálohování

BackRex nabízí také užitečnou funkci pro plánované vytváření zálohy nastavení Internet Exploreru. Záloha může být automaticky vytvářena denně, týdně nebo měsíčně. Stačí, když na začátku vyberete volbu Scheduled backup a na konci průvodce pak nastavíte interval zálohování.

Plánované zálohování IE s BackRex

Plánované zálohování IE s BackRex

BackRex je jednoduchá aplikace pro zálohování nastavení Internet Exploreru, která vám určitě dobře poslouží. Zálohu můžete přenést i mezi různými počítači. Uživatelské rozhraní programu je v angličtině, nicméně některé texty jsou přebírány ze systému, takže část programu uvidíte i v češtině.

O záloze webových prohlížečů se více dočtete i v těchto článcích:

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru