Jak vypnout automatické přehrávání videa na Facebooku?

O Facebooku se dá říct mnoho věcí, ale že by nebyl vlezlý, mezi ně rozhodně nepatří. Dokázal to i novou funkcí, která automaticky spouští videa, když odskrolujete tak, aby byla celá vidět. Takže zatímco si na Zdi, nebo kdekoliv jinde čtete příspěvky, které vás zajímají, spustí se video a odvádí vaši pozornost.

Reklama

Video na zdi Facebooku se spustí jen proto, že je na stránce, na kterou zrovna z jiného důvodu koukáte. Aby toho nebylo málo, toto chování je ve výchozím stavu nastavené nejen na PC, ale také v mobilních aplikacích. Naštěstí se ho dá poměrně jednoduše zbavit.

Vypnutí autoplay na webu

Automatcké přehrávání nejjednodušeji vypnete skrze link, který vede přímo do nové položky v Nastavení s názvem Videa: www.facebook.com/settings?tab=videos

 Facebook

Zde stačí automatické přehrávání videa vypnout. Už tady vám ale Facebook říká, že pro své mobilní aplikace budete muset úpravu provést znovu. Toto nastavení však funguje, když půjdete přes svůj mobilní prohlížeč na webový Facebook.

Vypnutí autoplay na Androidu

Aplikace FB pro Android má také standardně nastavené automatické přehrávání videí. Naštěstí pouze pro připojení přes Wi-Fi, ale třeba na tabletu můžete mít přijímat signál z hotspotu, kterým je váš mobil, a není těžké domyslet, jak rychle by mohl váš limit FUP zmizet. Autoplay je však nejvíc ze všeho otravný, proto lze vypnout, když půjdete do Nastavení (tři vodorovné čáry pod sebou).

 Facebook

Zde zvolíte Nastavení aplikací. A vyberete Automatické přehrávání videí.

 Facebook

A vyberete si, jak chcete, aby se videa ve vaší aplikaci chovala.

 Facebook

Vypnutí autoplay na iOS

Systém iOS řeší nastavení trochu jinak. Některá totiž umisťuje přímo do hlavního Nastavení v systému, takže vně samotné aplikace. To platí i pro iOS aplikaci Facebooku. Musíte tedy do obecného nastavení, najít položku Facebook a změnit volbu Autoplay. Opět je defaultně nastaveno automatické přehrávání při internetu přes wifi.

 Facebook

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Problém je, že v nastaveniach vôbec kolonku "Videa" nemám, je možné, že sa niektorým užívateľom táto voľba vôbec nezobrazuje?

Zvláštní, já jej tam mám.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Díky, ten automat mě vážně irituje.

Přidat komentář