Firefox 3.6 přinese lepší integraci s Windows 7

Záplaty pro Firefox 3.5 vycházejí každou chvíli, vývojáři přitom již pilně pracují na dalším vydání, kde se podčíslo verze o jednotku zvýší. Nový Firefox 3.6 přinese mimo jiné lepší podporu operačního systému Windows 7.

Není to tak dávno, kdy jsem připravoval článek o prográmku Winfox. Ten slouží jako doplněk pro Firefox 3.5, kterému doplní funkcionalitu pro spolupráci s vylepšeným hlavním panelem ve Windows 7. Jakmile Winfox spustíte na pozadí a najedete nad ikonku Firefoxu v panelu Windows 7, zobrazí se náhledy jednotlivých oken a panelů.

Samotná stávající verze Firefox 3.5.x nic takového zatím neumí. Zatím. Pokud se totiž podíváte na seznam změn ve Firefoxu 3.6, případně si jeho betu pro vyzkoušení rovnou nainstalujete, zjistíte, že se blýská na lepší časy.

Firefox 3.6 a Windows 7

Spusťte si Firefox 3.6 a otevřete si několik webových stránek v panelech. Poté najeďte myší nad zástupce Firefoxu v panelu Windows 7. Náhledy otevřených stránek se okamžitě zobrazí, klepnutím na vybraný se rovnou přepnete na stránku, panely lze křížkem také rovnou z těchto malých náhledů zavírat.

Vylepšená podpora Windows 7 je ve Firefoxu 3.6 mnohem spolehlivější než s Winfoxem a hlavně ji nemusíte nijak řešit. Žádná doplňková aplikace není třeba. Stačí nový Firefox sám o sobě.

Firefox 3.6 ve Windows 7

Firefox 3.6 ve Windows 7

Přepínání panelů s náhledy

Náhledy na otevřené webové stránky se ve Firefoxu 3.6 neobjevují pouze v hlavním panelu Windows. Znáte klávesovou zkratku Ctrl+Tab? Ta slouží pro přepínání mezi otevřenými stránkami. Zkuste nyní malou úpravu: Otevřete si stránku about:config a vyhledejte hodnotu browser.ctrlTab.previews. Poklepáním ji změňte na true. Nyní znovu stiskněte Ctrl+Tab. Firefox místo toho, aby rovnou skočil na další panel, zobrazí náhledový pruh.

Firefox 3.6 ve Windows 7

Firefox 3.6 ve Windows 7

Nyní zkuste vylepšenou variantu - stiskněte klávesovou zkratku Ctrl+Shift+Tab. Opět se zobrazí náhledy otevřených stránek, tentokrát však s vyhledávacím políčkem. Stačí do něj zadat pár znaků z názvu některé z otevřených stránek a náhledy tím jednoduše vyfiltrujete.

Firefox 3.6 ve Windows 7

Firefox 3.6 ve Windows 7

Tento přepínač stránek s vyhledávacím políčkem lze aktivovat také novým tlačítkem. Přiznám se, že jeho klávesová zkratka mi připadá značně nepohodlná. Když v about:config změníte hodnotu browser.allTabs.previews na true, objeví se na konci lišty s panely nové tlačítko, kterým přepínač zobrazíte:

Firefox 3.6 ve Windows 7

Firefox 3.6 ve Windows 7

Firefox 3.6 tedy přinese zajímavé drobné změny a vyrovná se v integraci do Windows 7 Internet Exploreru. Těšíte se?

Tagy

Buďme ve spojení, přihlaste se k newsletteru

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracováním osobních údajů. 
Více informací v Ochrana osobních údajů.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu.
Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz a mém LinkedIn profilu.

Komentáře k článku

návštěvník

Hrozí nějaké riziko, nebo jde Firefox 3.6 už bez problémů použít?

Profile picture for user Jan Polzer

Tak tváří se spolehlivě, ale pořád je to betaverze. Na pracovním počítači jedu jen se stabilní verzí Firefoxu.

Přidat komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru